וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

חברות ישראליות מאפשרות לספקיות אינטרנט להציע שירותי ערך מוסף בתשלום

הארץ

2.5.2001 / 10:02

מאת יובל דרור

ספקיות שירותי הגישה לאינטרנט מחפשות מודל עסקי חדש. למעשה אין להן ברירה; המודל הנוכחי שלהן - גביית תשלום מהמשתמשים תמורת חיבור לאינטרנט - קורס.

מקורו של המשבר בתחרות העזה בין הספקיות, שחייבה אותן להוריד בהתמדה את המחירים שגבו, עד שהגיעו למצב בו שולי הרווח שלהן קרובים לאפס. לדוגמה, עלות החיבור לאינטרנט בישראל היתה לפני שנים ספורות כמה מאות שקלים לחודש. כיום, לעומת זאת, מוצעות לגולשים חבילות שמחירן מסתכם בכמה עשרות שקלים. רבות מהספקיות שקמו בעולם מאז 95' כבר נסגרו או התמזגו.

שתי חברות ישראליות - פי-קיוב וג'י-קונקט - מנסות לנצל את הוואקום הזה ולהציע פתרונות שיאפשרו לספקיות להעניק שירותי ערך מוסף ללקוחותיהן. בניגוד למצב הנוכחי, שירותים אלה יכולים ליצור הבחנה בין החברות, כלומר למשוך את הגולשים לחברה א' ולא לחברה ב', וניתן לגבות תמורתם תשלום מיוחד. ספקיות שירותי הגישה לאינטרנט מוכנות לבדוק לא מעט דרכים כדי לבנות מודל מכניס יותר, ועל כך בונות שתי החברות.

לפני שנתיים הקימו יובל שחר, גיורא ירון ובני שניידר את חברת פי-קיוב (P-Cube). החברה פיתחה מערכת מבוססת חומרה ותוכנה באמצעותה ניתן לראות ולנתח בזמן אמת את המידע העובר בין המשתמש לספקית האינטרנט.

החומרה ממוקמת בנקודת ההתחברות של המשתמש אל ספק האינטרנט (POP) ומעבדת מידע בהיקף גדול על פעולותיו של המשתמש ברשת. התוכנה מבוססת על שפה שפיתחה החברה ומאפשרת לספק שירותים על בסיס מידע זה.

"המטרה שלנו היא לאפשר לספקים למכור שירותים", אומר רפי הס, מנהל פעילות החברה בישראל. "ספק אינטרנט בא אלינו ואומר 'אני רוצה למכור להורים מודאגים שירות שימנע מהילדים שלהם לגלוש לאתרי סקס'. השירות בו הוא מעוניין ממופה לתוכנית בשפה שפיתחנו, את התוכנית אנחנו טוענים לחומרה שלנו, וזו מתחברת לציוד הקיים של ספקית האינטרנט. בניית השירות פשוטה ומהירה".

הס מדמה את היכולת הטכנולוגית של החברה לזו של שוטר תנועה. "החברה מציעה שירותי פייר-וול (FireWall) לארגונים קטנים", הוא אומר. "בבסיסו, קיר-אש הוא סוג של שוטר תנועה המאפשר למשתמשים מסוימים להיכנס וחוסם משתמשים אחרים. מכיוון שאנחנו אקטיוויים על הרשת ורואים בכל רגע נתון מה קורה בה, יש לנו אפשרות להציע שירות מסוג זה".

אפשרות נוספת, פחות חביבה על הגולשים, מאפשרת לפי-קיוב לבדוק מהם היישומים בהם משתמש הגולש - כגון ועידת וידאו, טלפוניית IP או גלישה לאתרים - ולהציע לספקית שירותי הגישה לאינטרנט לחייב את הגולש על פי סוג היישום או רוחב הפס שהוא תופס. השירות שמציעה החברה מתחבר ומעדכן את מערכת החיוב (בילינג) של ספקית האינטרנט.

עד סוף השנה, מעריך הס, תתחיל החברה במכירת המוצר שעלותו כמה מאות אלפי דולרים. החברה מקווה להגיע לרווחיות בתחילת 2003. פי-קיוב, המעסיקה כיום כ-100 עובדים, גייסה עד כה כ-30 מיליון דולר לפי שווי חברה של 160 מיליון אחרי הכסף.

"הגיוס האחרון נערך באמצע 2000", אומר הס, "גייסנו 20 מיליון דולר כשעדיין לא היתה לנו התקנה אחת. כיום יש לנו כמה התקנות המוכיחות את המודל שאנו מציעים". לדבריו, בקרוב תותקן המערכת של החברה אצל אחת מבין שתי ספקיות שירותי הגישה לאינטרנט הגדולות בישראל - אינטרנט זהב ונטוויז'ן.

על אף שג'י-קונקט (G-Connect) מרוחקת כ-300 מטר ממשרדה של פי-קיוב בהרצליה פיתוח ושתיהן פועלות באותו תחום, זו אינה מכירה את הטכנולוגיה של זו.

חברת ADC הקימה את ג'י-קונקט ב-96'. בעוד שהמערכת של פי-קיוב מתחברת אל נתב הגישה, פיתחה ג'י-קונקט נתב גישה בעל יכולות משופרות. הנתבים של ג'י-קונקט, המכונים פופ-גייט ופופ-מאסטרו, בודקים ומנתחים את תעבורת המידע ברשת, ובדומה לפי-קיוב מציעים בזמן אמת שירותי ערך מוסף.

אחד השירותים שהחברה מציעה הוא בדיקת אנטי וירוס. יוסי להמן, מנכ"ל ג'י-קונקט: "וירוסים וסוסים טרויאניים יכולים לפגוע במחשב הן דרך דואר אלקטרוני והן דרך אתר אינטרנט רגיל. אנחנו מציעים לספקיות שירותי הגישה לאינטרנט טכנולוגיה באמצעותה הן יכולות למכור שירות אנטי וירוס הבודק את כל תעבורת האינטרנט שמקבל הגולש תמורת תשלום חודשי".

בנוסף, מספקת החברה שירות 1-800 (שיחה חינם) באינטרנט. "אם אתר פיננסי מעוניין שהלקוחות ישתמשו כמה שיותר בשירותיו, הוא יכול להגדיר את הגלישה באתר שלו כגלישת 1-800, כלומר מהרגע שהגולש מגיע לאתר הוא לא משלם על זמן השהייה בו".

לחברה כמה לקוחות, בהן חברת טיסקלי (Tiscali), ספקית האינטרנט השנייה בגודלה באירופה שמנויים בה כ-5 מיליון משתמשים.

לטענת שתי החברות, קריסת ספקיות שירותי הגישה לאינטרנט ברחבי העולם מוכיחה את החשיבות שיש לטכנולוגיה שלהן. "ספקית ממוצעת יכולה להחזיר את ההשקעה בטכנולוגיה שלנו בתוך כמה חודשים ולצמצם באופן דרסטי את הפסדיה", מסביר להמן. כעת נשאלת השאלה אם ספקיות שירותי הגישה לאינטרנט הגיעו לאותה המסקנה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully