וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אי.בי.אי חיתום תפיץ 10%-7% ממניות נגה טכנולוגיות במחיר הגבוה בלמעלה מ-50% ממחירה בבורסה

אילן מוסנאים

2.5.2001 / 14:15

תרכוש את המניות ממנכ"לי החברה אלי אוזן ויצחק גולדנברג תמורת 36-24 מיליון שקל; לאי.בי.אי אופציית מכר שתנוצל במידה שהפצת המניות תיכשל

חברת אי.בי.אי חיתום חתמה על הסכם עם שניים ממנכ"לי נגה טכנולוגיות - אלי אוזן ויצחק גולדנברג - לרכישת מניות בהיקף של 10.6%-7% ממניות נגה טכנולוגיות לפי מחיר מניה של 30 שקל - גבוה בכ-50% מהמחיר בו נסחרת המניה בבורסה.

מנגה טכנולוגיות נמסר כי מדובר בעסקה בה תרכוש אי.בי.אי חיתום את המניות לצורך הפצתן בקרב משקיעים, שביניהם אמור להיות בית השקעות מוביל. עוד נמסר כי החברות יחלקו את הרווח שיווצר ממכירת המניות. לא ידוע עדיין מי הוא בית ההשקעות שירכוש את המניות, אולם יש לציין כי בעבר התקשרה אי.בי.אי חיתום בעסקות הפצה דומות עם בית ההשקעות האמריקאי מריל לינץ'.

בסך הכול תשלם אי.בי.אי עבור מניות נגה טכנולוגיות, שבשליטת נגה אלקטרוטכניקה, סכום שינוע בין 24 ל-36 מיליון שקל, ותקבל במקביל אופציית מכר לתקופה של 12 חודשים להחזיר למוכרים את המניות במחיר הרכישה בתוספת ריבית. סעיף זה נועד כנראה לאפשר לאי.בי.אי חיתום להחזיר את המניות במידה שההפצה תיכשל.

לא הושפעה מהמשבר בשוקי ההון בעולם

לפי דו"חותיה של נגה טכנולוגיות, מחזיקים אוזן וגולדנברג יחד ב-7.8% ממניות החברה, ונראה שהשניים פעלו ברבעון הראשון והגדילו את אחזקותיהם בחברה בצורה מאסיווית.

מניית החברה, שבניגוד לרוב חברות האחזקה לא סבלה יותר מדי מהמפולת בשוקי ההון ובענף הטכנולוגיה בעולם, נסחרת היום במחירי שיא לאחר שטיפסה ב-15% בשבועיים האחרונים.

נגה טכנולוגיות, שהנפיקה לראשונה בבורסה של תל אביב ביולי 2000 וגייסה 62 מיליון שקל, היא חברת אחזקות המשקיעה ומנהלת השקעות הממוקדות בתחום הטכנולוגיה. אחזקותיה הבולטות של החברה הן 11% ממניות IMAGE ID, העוסקת בתחום עיבוד וזיהוי תמונות דיגיטליות (השלימה לפני מספר חודשים גיוס אותו הובילה קבוצת שמרוק האמריקאית לפי שווי של 250 מיליון דולר), ו-25% ממניות מאי-נט, אשר עוסקת בהעברת תקשורת מהירה על גבי רשתות חשמל קיימות (בעצמה גייסה בסוף 2000 כספים לפי שווי של כ-350 מיליון דולר).

אחזקות נוספות של החברה הן 35% ממניות MAGNA LAB, שנסחרת בבורסה שמעבר לדלפק בנאסד"ק ועוסקת בתחום פיתוח מכשירים רפואיים לייעול אבחון ה-MRI של הלב, ו-35% ממניות ביושאף, המפתחת מערכת לבדיקה מהירה ומהימנה לאיתור גורמי עקרות אצל גברים ונשים ולחיזוי הצלחת טיפולי פוריות.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully