וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בבילון השלימה גיוס של 1.7 מיליון דולר ממשקיעים קיימים בחברה

שירות TheMarker.com

2.5.2001 / 18:13

החברה תחל להפעיל השבוע מנגנון שעון, שיתקתק לאחור ויאפשר שימוש חופשי בתוכנה ל-30 יום בלבד

חברת האינטרנט הישראלית בבילון.קום, שפיתחה את שירות המידע והתרגום, הודיעה כי השלימה גיוס של 1.7 מיליון דולר ממשקיעים קיימים בחברה. בעלי המניות העיקריים של בבילון הם משוב מחשבים בע"מ (כ-25%), מקבוצת פורמולה , מוניטין תקשורת שבשליטת אליעזר פישמן (כ-20%), היזם, אמנון עובדיה (כ-18%), והיתרה בידי מספר משקיעים נוספים.

לפני כחודש הכריזה בבילון על מודל עסקי חדש, שעיקרו שינוי מודל ההכנסות שלה. החברה הודיעה כי היא מתכוונת להפסיק את הפצת התוכנה בחינם במתכונתה הנוכחית, וכי תחל לגבות עבור גירסת ה-Babylon-Pro תשלום. בנוסף החלה בבילון בהסדרת השימוש בתוכנה לחברות וארגונים על ידי מכירת רשיונות שימוש. עד כה איפשרה בבילון לארגונים להשתמש בתוכנה בחינם, על ידי הורדה עצמאית של התוכנה על ידי עובדים, למרות שתנאי הרשיון לא התירו לארגונים שימוש חופשי בגירסה.

השבוע תחל בבילון להפעיל מנגנון שעון, אשר יתקתק לאחור, כשהוא מותיר למשתמשים להשתמש בתוכנה באופן חופשי במשך 30 הימים הבאים בלבד. לדברי רואי מכנס, המנכ"ל הזמני של בבילון, המנגנון הוא אותו מנגנון של בבילון שהודיע עד כה למשתמשים על עדכונים מהרשת, ואיפשר להם להוריד אותם אוטומטית ולהתקינם.

גירסת ניסוי חינם

"הפעם, ברגע שהמשתמש יפעיל את בבילון ויתחבר לאינטרנט, הוא יתבקש לעדכן את התוכנה ולשלם עבורה. הגירסה שבה הוא משתמש עכשיו תתחיל לספור לאחור שלושים יום, בסופם יתבקש המשתמש לקנות את התוכנה", אמר מכנס וציין כי החברה מצפה לרשום למעלה מ-100 אלף לקוחות פרטיים משלמים בישראל בשנה הקרובה.

בבילון תאפשר גם להתקין גירסת ניסוי חינם, שתהיה מוגבלת בהשוואה לתוכנה הרגילה. גרסת החינם תכיל פרסומות ומילון בסיסי מוגבל, ולא תאפשר הורדת מילונים נוספים.

"קבוצת פורמולה ומשקיעים נוספים בחברה הובילו את הגיוס מתוך אמונה מלאה ביכולת של בבילון להשלים את הרחבת סל השירותים ושינוי המודל העסקי שלנו", אמר מכנס. "יש לנו את המשאבים הדרושים לביצוע תוכניות הפיתוח שלנו, ואנחנו מאוד אופטימיים לגבי הצלחת בבילון במדדים של הכלכלה הישנה".

תוכנת בבילון הושקה בישראל בספטמבר 1997. מאז הוקמה השיקה החברה מילונים ב-13 שפות ומאפשרת גישה למקורות של אינפורמציה כגון בריטניקה ו-Accuweather .

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully