וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בורסה: המעו"ף הוסיף 0.4%

אילן מוסנאים

19.7.2004 / 17:13

אי.די.בי אחזקות עלתה ב-1.7% בעקבות הרכישה של אילן בן דוב. אלרון הוסיפה 0.8% ומתב 2.7% על רקע הצעת UBS לרכישת החזקתן בפרטנר; ישראמקו עלתה 6.3%. מתב הוסיפה 2.7%


הבורסה של תל אביב שינתה היום כיוון, ולאחר המימושים שנרשמו אתמול תיקנו המדדים המובילים כלפי מעלה בשיעור של כ-0.4%, כל זאת במחזורי מסחר בינוניים.

מדד המעו"ף עלה ב-0.4% לרמה של 550.18 נקודות, מדד תל אביב 100 הוסיף 0.4% לרמה של 587.64 נקודות ומדד התל טק 15 טיפס ב-0.6%. מחזור המסחר היה בינוני והסתכם בכ-521 מיליון שקל.

האירוע המרתק של היום אירע לקראת סיום המסחר במניית אי.די.בי אחזקות , בעת שלקראת השעה 16:20 עברה בה חבילה גדולה של כ-70 מיליון שקל. על פי הערכות בשוק ההון, מי שעמד מאחורי העסקה הוא אילן בן דב, בעל השליטה בסאני, אשר רכשה מחברת ניהול קופות הגמל של בנק הפועלים - חברת גמולות - מניות אי.די.בי אחזקות בהיקף של כ-70 מיליון שקל במחיר הגבוה בכ-1.7% ממחיר המניה בבורסה. המניה סיימה את המסחר בעליות של 1.7% במחזור של 81 מיליון שקל.

יחידות ההשתתפות של שותפויות הנפט והגז המובילות בבורסה נסחרו בעליות שערים תוך שהן מרכזות מחזורים גבוהים. כך, ישראמקו טיפסה ב-6.3% במחזור של כ-4.7 מיליון שקל, דלק קידוחים הוסיפה 3.4% ואבנר עלתה ב-3%.

מניית טבע ריכזה כרגיל את המחזור הגבוה בבורסה - 100 מיליון שקל, וירדה ב-0.3% בעקבות פער שלילי של 1.4% בשערה לעומת המחיר שלה בנאסד"ק.

מניית פרטנר עלתה ב-0.5% במחזור גבוה של 9 מיליון שקל, על רקע הידיעה הבלעדית אתמול ב-TheMarker ולפיה בנק ההשקעות יו.בי.אס פנה לחלק מבעלי המניות הישראליים בחברה - אלרון, מתב ופולאר תקשורת - והציע להם לרכוש את החזקתם המשותפת בחברת הסלולר (כ-16% מהון מניותיה) במחיר הקרוב למחיר בו היא נסחרת בבורסה.

מימוש המניות האפשרי בפרטנר נתן אותותיו גם במניית אלרון שעלתה ב-0.8%, אם כי כאן קיימת גם השפעה להצעת הרכש שפורסמה לפני ימים ספורים על ידי דיסקונט השקעות. זו הציעה לרכוש כ-2.2 מיליון מניות לפי מחיר של 15 דולר למניה ובתמורה כוללת של כ-33 מיליון דולר.

מניית מתב טיפסה ב-2.7% במחזור של כ-1 מיליון שקל לאחר שהבוקר פורסם בעיתון "הארץ" כי לאחר חמש שנים של עיכובים שונים, חברות הכבלים צפויות להשלים את המיזוג ביניהן עד לחודש נובמבר הקרוב. במסגרת עסקה זו עתידה מתב לרכוש את מנויי תבל מן הבנקים לפי שווי מנוי של 1,450-1,500 דולר, כך שלאחר העסקה היא תחזיק ב-20% מהחברה הממוזגת, הבנקים יחזיקו 40% מהחברה והציבור ביתרת המניות.

מניית אלווריון עלתה ב-0.8% על רקע ידיעה שהופיעה הבוקר ב"מעריב" ולפיה החברה מנהלת מגעים לרכישת חברת סרגון הישראלית הנסחרת בנאסד"ק תמורת כ-120 מיליון דולר. נציין כי מאלווריון נמסר ל-TheMarker בתגובה כי מדובר בסיפור שהוא "קשקוש מוחלט".

מניית המ-לט נסחרה בעליות של 2.4% במחזור של כ-308 אלף שקל, לאחר שהיא הודיעה על הסכם לאספקת מוצריה לחברת Colombia Gas האמריקאית, שהיא ספקית הגז הגדולה בחוף המזרחי של ארה"ב. בהמ-לט מעריכים כי פוטנציאל ההכנסות השנתי מההסכם עם Colombia Gas מסתכם בכ-3 מיליון דולר ובנוסף יו"ר החברה, שמואל טופז, העריך כי האישור מקולומביה גז יפתח בפני החברה אפשרויות להתקשרויות עם חברות נוספות.

עלייה של 0.5% במחזור של 190 אלף שקל נרשמה במניית מדקון , לאחר שהחברה הודיעה כי היא תספק לשני בתי חולים בארה"ב מערכות שלה בתמורה ל-6 מיליון שקל.

פעילות ערה נרשמה במניה קטנה אחרת - מניית חברת רמדור , המפתחת ומשווקת מוצרי ושירותי תוכנה בתחום של ניהול משאבים עסקיים המקושרים לסביבת האינטרנט, שבשליטת וואן תוכנה. למרות שהחברה לא מסרה כל הודעה יוצאת דופן בתקופה האחרונה, ריכזה המניה מחזור של כ-820 אלף שקל והיא זינקה בכ-62% בהמשך לעליות של 25% שרשמה אתמול. לפני העליות הבוקר עמד שווי השוק של החברה על כ-3.3 מיליון דולר, ונראה כי מחפשי המציאות בבורסה גילו מניה חדשה שנסחרת להערכתם במחיר חסר.

שותלי השמועות באתרי האינטרנט המשיכו להשפיע על שערי המניות הזעירות, והיום הייתה זאת מניית ליבר , אשר ריכזה מחזור חריג יחסית של 80 אלף שקל (לעומת המחזור היומי הממוצע שלה שהסתכם בשנה האחרונה בכ-2,500 שקל) ועלתה ב-15.1%. הפעילות החריגה בנייר נובעת כפי הנראה מתגובות גולשים באתרי האינטרנט הכלכליים, בהן נכתב כי צפויה הצעת רכש למניה בפרמיה של 380% על שווי השוק של החברה, שהבוקר הסתכם בכ-2 מיליון דולר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully