וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

וול סטריט: המסחר נסגר במגמה מעורבת

עידו אלון

19.7.2004 / 23:57

נאסד"ק זיגזג היום בין עליות קלות לירידות, שבהן הוא אף הגיע לרמת שפל שבה הוא ביקר לאחרונה בנובמבר 2003. בסופו של דבר הנאסד"ק נותר בלא שינוי, בעוד דאו ג'ונס ירד ב-0.4%

השבועות הרעים של מניות הטכנולוגיה עדיין לא נראים על סף סיום בקרוב. נאסד"ק זיגזג היום בין עליות קלות לירידות, שבהן הוא אף הגיע לרמת שפל שבה הוא ביקר לאחרונה בנובמבר 2003. בסיכום נותר נאסד"ק בלא שינוי, בעוד דאו ג'ונס ירד ב-0.4%.

בין המניות הישראליות, מה שהיה אמור להיות יום חגה של אם סיסטמס הפך דווקא לירידה - אולי בשל עליות של כ-10% שהיו בה בימים האחרונים. אם סיסטמס פתחה את המסחר בזינוק של כ-9% בעקבות דו"חות שהותירו הרחק מאחור את התחזיות - אולם סיימה בירידה חדה של 6% ל-14.3 דולר במחזור גבוה במיוחד. אם סיסטמס דיווחה על הכנסות של 86.1 מיליון דולר ברבעון השני, טוב בהרבה מתחזיתה להכנסות של לפחות 68 מיליון דולר.

את העליות החדות ביותר ריכזה קומפיוג'ן, שהפתיעה בזינוק של 23% למחיר של כ-5 דולרים במחזור גבוה. החברה דיווחה על גילוי שעשוי להביא בטווח הארוך לפיתוח תרופה למחלות נוירולוגיות דוגמת ניוון שרירים, גידולים במוח, אפילפסיה ודיכאון. למרות ההודעה המסובכת, כהרגלה בקודש של קומפיוג'ן, הרי שלמשקיעים היה קל למדי להבין את הפוטנציאל הגלום בתגלית, והמניה הגיבה בהתאם. קומפיוג'ן מנסה לפתח בשנה האחרונה מוקדי הכנסות נוספים מלבד המערכות שהיא מוכרת, המסייעות בשלב הראשוני ביותר של פיתוח התרופה. קומפיוג'ן מקווה כי גילויים כמו זה הנוכחי, או מודל תמלוגים מגילויים אחרים שלה, יסייעו לה לממש חלק מההבטחה שהיתה תמיד גלומה בה.

עוד עלייה נאה היתה היום במניית מג'יק, שהוסיפה 5% בעקבות חוזה חדש עם וודאפון הולנד. מניית סביינט החבוטה הוסיפה כ-2% למחיר של 2.3 דולרים לאחר שהחברה דיווחה על תוכניתה אסטרטגית להתמקד בפיתוח מוצרים. החברה מקווה לממן את מוצרי החלום שלה בעזרת מכירת הפעילות שלה בישראל. נראה כי המהלך עשוי לעניין גם את טבע, בדגש על המפעל החדיש של סביינט שהוקם בקרית מלאכי בהשקעה של 50 מיליון דולר.

מאינד דיווחה לאחר סיום המסחר על תוצאות שכללו הכנסות של 4.3 מיליון דולר, עלייה של 39% לעומת התקופה המקבילה וצמיחה של 8% בהשוואה לרבעון הקודם. החברה גם דיווחה על רווח נקי של 1.6 מיליון דולר, 7 סנט למניה, לעומת תחזיתה לרווח של 6 סנט למניה. מאינד, המפתחת פתרונות בילינג לשוקי נישה, מסכמת בכך יותר משנתיים של שיפור בתוצאותיה.

החברה פירסמה גם תחזית להכנסות של 4.6 מיליון דולר ברבעון השלישי של 2004 ורווח של 7 סנט למניה. מאינד ציינה כי היא בדרך הנכונה להגיע לשיעור רווח תפעולי מהמכירות של 20% לעומת 17% כיום, וזאת על אף שהיא מגדילה את כוח האדם שלה בהתמדה לכ-250 איש בסוף השנה (ו-220 איש כיום). מצבת המזומנים של מאינד עלתה ב-1.9 מיליון דולר ברבעון ל-46 מיליון דולר. המניה עלתה בכ-5% בסיום המסחר.

גם DSPG דיווחה לאחר המסחר על תוצאותיה. אלו כללו הכנסות של 44 מיליון דולר, מעט מתחת לממוצע תחזיות האנליסטים שציפו ל-44.2 מיליון דולר. רמה זו משקפת צמיחה של 14% בהשוואה לרבעון המקביל. הרווח הנקי של החברה עמד על 9.4 מיליון דולר, 30 סנט למניה - מעבר לתחזיות האנליסטים ל-26 סנט למניה. ואולם רווח זה כולל רווחי הון של 7.7 מיליון דולר בגין מכירת מניות אודיוקודס שהיו בידיה, כמו גם הפחתה של 4.3 מיליון דולר עקב רכישה שביצעה ב-2000 ומחיקה נוספת של 2.7 מיליון דולר עקב רכישה ב-2003. הרווח פרופורמה, בנטרול אותם שינויים חד פעמיים, מסתכם ב-29 סנט למניה - עדיין מעל תחזיות האנליסטים. המניה עלתה ב-1% בסיום המסחר ל-22.1 דולר לאחר נפילות חדות.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully