וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בורסה: אודיוקודס זינקה ב-6.7% בעקבות הדו"חות

ניצן כהן

21.7.2004 / 17:15

המעו"ף עלה בחצי אחוז. אפריקה ישראל מוסיפה 3.1% בשל מזכר הבנות בנוגע לקניון פלורה פאלאס. סאני ירדה ב-0.47% בעוד אי.די.בי אחזקות עלתה ב-0.27%


עליות שערים של למעלה מ-0.5% נרשמו היום במדדים המובילים בבורסה של תל אביב, על רקע העלייה החדה בשיעור של כ-1.8% שנרשמה אמש בנאסד"ק, כאשר מדד זה שב וחצה את רף 1,900 הנקודות.

האווירה החיובית בארה"ב, שהקרינה על לא מעט מניות דואליות, נוצרה בעקבות נאומו החצי שנתי של נגיד הבנק הפדרלי האמריקאי, אלן גרינספאן.

במסגרת נאום זה, אשר נישא אמש בפני ועדת הבנקאות של הסנאט האמריקאי, חזר גרינספאן על התבטאויות קודמות בנושא הריבית, ולפיהן זו צפויה להמשיך לעלות, אם כי בקצב "מדוד". הדו"חות החיוביים שפירסמו אתמול חברות ענק, כדוגמת מוטורולה, הירידה שנרשמה במחירי הנפט הגולמי, העליות בבורסות אסיה ואירופה, תורמים אף הם למגמה החיובית בתל אביב.

בסיום המסחר עלה מדד המעו"ף בשיעור של 0.51% ל-554.83 נקודות, מדד ת"א 100 עלה ב-0.48% ל-591 נקודות והתל-טק 15 עלה ב-1.3% לרמה של 414.1 נקודות. מחזורי המסחר היו היום בינוניים והסתכמו ב-550 מיליון שקל.

השפעת זרם הדו"חות הכספיים לרבעון השני הולכת ומתגברת ככל שחולפים הימים ומספר הדו"חות המתפרסמים עולה. היום ניתן לחזות בהשפעה זו על מניית אודיוקודס אשר עלתה ב-6.7% לאחר שהחברה דיווחה אמש על הכנסות רבעוניות של כ-19.1 מיליון דולר, המשקפות צמיחה של כ-25% בהשוואה להכנסות הרבעון הקודם וגידול של כ-83% לעומת הכנסות הרבעון המקביל.

בשיעורי הרווחיות של אודיוקודס נרשם שיפור ניכר, והיא סיימה את הרבעון השני עם רווח תפעולי של 539 אלף דולר ורווח נקי של 839 אלף דולר. התוצאות אותן הציגה החברה היו טובות יותר מתחזיותיהם של האנליסטים.

מניית טאואר ירדה ב-8.3% במחזור של 4.8 מיליון שקל לאחר שהחברה דיווחה על הכנסות רבעוניות של 33.7 מיליון דולר - 24% יותר מהכנסות הרבעון הקודם ובטווח התחתון של תחזיות החברה, ועל הפסד רבעוני של כ-36.5 מיליון דולר, 2 מיליון דולר פחות מן ההפסד ברבעון הפותח של השנה. בטאואר מעריכים כי הכנסות הרבעון השלישי ינועו בטווח של 35-38 מיליון דולר.

מניית סאני ירדה ב-0.47% בעוד מניית אי.די.בי אחזקות עלתה ב-0.27%. המסחר במניות אלה הושפע היום מהפרסום הבוקר בעיתון "הארץ" לפיו מעוניין איש העסקים אילן בן דב שמחזיק בשליטה בסאני להגדיל את אחזקותיו באי.די.בי אחזקות בשלב הראשון ל-10% ובשלב מאוחר יותר לרמה של 20%. סאני הודיעה אתמול כי הפכה לבעלת עניין באי.די.בי אחזקות עם אחזקה של 7%.

מניית אפריקה ישראל עלתה ב-4.4% בעקבות הודעת החברה על חתימת מזכר הבנות למכירת זכויותיה בחברה זרה (50%) שבבעלותה נכס מניב בחו"ל. תמורת העסקה עליה הסכימו הצדדים מסתכמת בכ-21 מיליון יורו והשלמתה, הכפופה לבדיקת נאותות, עתידה לייצר לאפריקה ישראל רווח (נטו) של כ-95 מיליון שקל.

מניית טבע שהחלה את המסחר עם פער חיובי 0.5%, עלתה ב-1.1% במחזור של כ-60 מיליון שקל. על פי פרסומים בעיתונות האמריקאית, התובע הכללי של מדינת פלורידה הגיש לחברה הישראלית, כמו גם לחמש חברות אחרות, צו זימון לדין בגין טענות שונות הנוגעות למדיניות תמחור המוצרים הכלולים בתוכנית ה-Medicaid.

במקביל, החברה הודיעה הבוקר כי מינהל המזון והתרופות האמריקאי, ה-FDA, העניק לה אישור סופי לייצור ושיווק זריקת ה-Terbutaline Sulfate במינון של 1 מ"ג/מ"ל, וכי השקתו של מוצר זה תהיה באופן מיידי. ה-Terbutaline Sulfate מהווה את הגירסה הגנרית של תכשיר ה-Brethine הניתן בהזרקה ומיוצר ומשווק על ידי חברת התרופות AAI Pharmaceuticals. תכשיר זה, אשר היקף המכירות השנתי שלה בארה"ב במונחי המוצר המקורי מסתכם בכ-44 מיליון דולר, מיועד לסובלים מאסטמה (גנחת הסימפונות) שכן האפקט שלו הוא הרחבה של הסימפונות, כמו גם לסובלים מנפחת (אמפיזמה).

בצד הירוק של הבורסה ניתן למצוא גם את מניית אלווריון שעלתה ב-4.2% בעוד שבצד האדום בולטת מניית גיוון אימג'ינג שנסוגה ב-2.3%. במניות שני הבנקים הגדולים נרשמות עליות שעה שמניית בנק הפועלים עלתה ב-0.9% ומניית לאומי הוסיפה 1.6%.

מניית אלביט מערכות ממשיכה ליהנות מהרוח הגבית אותה סיפקה הודעתה על הבחירה בהצעה שהוגשה על ידה ועל ידי חברת ת'אלס הצרפתית, כהצעה המועדפת במכרז משרד הביטחון הבריטי לתוכנית ה-Watchkeeper. מניית החברה עלתה ב-2.6%.

מניית אורמת השילה 4.2% במחזור גבוה של כ-33 מיליון שקל, לאחר שהחברה אישרה את הפרסום הבלעדי ב-TheMarker ולפיו חברת הבת שלה בארה"ב הגישה ל-SEC טיוטת תשקיף לגיוס כ-100 מיליון דולר באמצעות הנפקת מניות. הנפקה זו אותה יוביל ליהמן ברדרס צפויה להתבצע במהלך הרבעון הרביעי של השנה או ברבעון הפותח של שנת 2005.

לייזרים הודיעה כי קיבלה מהמשרד לביטחון פנים הזמנה לפיתוח מערכת לגילוי חומרי נפץ על בסיס הטכנולוגיה של החברה. מניות החברה הגיבו להודעה זו בעליות של 12%. מניית יואל סבלה מלחץ שלילי שנגרם בשל מכירת מניות בהיקף כספי של 11 מיליון שקל. את המכירה ביצע בית ההשקעות פועלים אי.די.אי. יואל סגרה בירידה קלה של 0.04% תוך שהמניה ריכזה מחזור של 12.1 מיליון שקל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully