וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

תל אביב: הפתיחה השלילית בנאסד"ק החריפה את הירידות במעו"ף לכ-1%

גולן פרידנפלד

3.5.2001 / 17:12

מניית עופר פיתוח עלתה בכ-10% לאחר שהאחים עופר העלו את מחיר הצעת הרכש ל-19 שקל; מניית טבע ירדה ב-2.9%

לאחר שנפתח בתנודתיות שהתאפיינה בעליות של 0.4% וירידות בשיעור דומה, הסתיים המסחר בירידות של כ-1%. אפילו מדד התל-טק, שכבר הספיק לרשום עליות של כ-1%, סיים בירידות של כ-0.2%.

פעילים בשוק מייחסים את הירידות בארץ להתגברות הירידות בבורסות אירופה ולירידות של כ-2% עם פתיחת המסחר בנאסד"ק, שחיזקו את הירידות בתל אביב בעוד כ-0.4% וגרמו למדד המעו"ף לסיים את יום המסחר בירידות של כ-0.96% וברמה של 430.97 נקודות. מדד ת"א 100 ירד בכ-0.75% לרמה של 421.11 נקודות.

מחזורי המסחר, שעושה רושם כי הם מתגברים לאחרונה (356 מיליון שקל אתמול), מראים כי ייתכן שאלו הניצנים הראשונים של תהליך ארוך של ההתאוששות, והם הסתכמו בכ-255 מיליון שקל.

טבע רשמה ירידות של כ-2.9% וריכזה מחזור של 37 מיליון שקל - הגבוה ביותר בבורסה. פורמולה , שרשמה מחודש אפריל תשואה של כ-30%, ירדה בשיעור של כ-2.3%. המניה ריכזה עניין רב בימים האחרונים, בעקבות הידיעות כי קרן פלד השקעות, בראשותו של יוסי מימן, מתעניינת ברכישת השליטה בחברה.

פעילים בשוק סבורים כי האינדיקציה הטובה ביותר לכך שהשוק מגלם רמות מחירים אטרקטיוויות היא העובדה שבעלי עניין רבים קונים מניות בשוק ונראה כי מגמת העליות שפקדה את השוק בחודש אפריל איננה מקרית וצפויה להימשך כל עוד היא מגובה בעליות בנאסד"ק.

גדעון בלוך, המנכ"ל והבעלים של בית ההשקעות בלוך רוטשטיין, מעריך כי ככל שהמצב הבטחוני הרעוע בו נמצאת מדינת ישראל יימשך, הרי שהשוק יגלה אדישות הולכת וגוברת למצב הבטחוני ממש כפי שהיה בתקופת מלחמת לבנון והבורסה תושפע בעיקר מהמצב בבורסת ניו יורק.

מניות הבנקים רשמו ירידות שערים כשמניית בנק הפועלים , ירדה בשיעור של כ-1.2%. מניית לאומי ירדה ב-1.2%, ומניית דיסקונט עלתה בכעשירית האחוז.

דסק"ש נאלצה לקטוע את מגמת העליות שאפיינה אותה בימים האחרונים וירדה ב-1.4%. המניה, שהוענשה על המחיקות שבוצעו בחברה, קיבלה אתמול המלצת "קנייה" מבנק הפועלים, שהציב לה מחיר יעד של 153.7, הגבוה ממחיר השוק בכ-17%.

מניית כור עלתה היום בכ-3%, בניגוד למגמה בבורסה, לאחר שאתמול ירדה ב-3.4%. מניית כור מעוררת עניין לאחרונה, בעקבות הידיעות כי הנהלת הקונצרן מנהלת מגעים לבצע ספין אוף להחזקותיו ולפרק את מטה כור.

מניית בזק עלתה ב-0.3% ולא "נדבקה" במגמת הירידות. פעילים בשוק סבורים כי רמות המחירים בהן היא נסחרת כיום הינן אטרקטיוויות. אתמול קיבלה המניה המלצת "קנייה" מבית ההשקעות אילנות בטוחה, שקבע לה מחיר יעד של 8.3 שקלים, הגבוה ממחירה כיום ב-37%.

מניית מג'יק עלתה היום ב-4.4% ומניית נייס , שעלתה אתמול ב-8.4%, תיקנה וסגרה את פער הארביטראז' שנפתח אמש עם ירידה של 4%.

מניית נכסי אזורים רשמה ירידה של 0.5% ומניות שיכון ובינוי ונכסים ובניין נסחרו ללא שינוי. הבוקר פורסם כי לממשלת שרון תוכנית להוצאת ענף הנדל"ן מהמשבר החריף שתקף אותו באמצעות הטבות מס שונות.

מניית לידר עלתה בכ-1.8%, בעקבות הידיעה כי החברה מגייסת 21 מיליון שקל מבעלי המניות שלה. 10 מיליון שקל מתמורת הגיוס מיועדים כפי הנראה להשקעה במניות פועלים השקעות , שסיימו היום בירידות של כ-0.1%. לידר מחזיקה בשליטה בחברת אורדן וזו מחזיקה בפועלים השקעות.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully