וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

עד המדינה במשפטה של מרתה סטיוארט נידון לקנס של 2,000 דולר ללא עונש מאסר

TheMarker

23.7.2004 / 21:03

דאגלס פנוויל, עוזרו של הברוקר של סטיוארט, סייע בעדותו להרשעת אשפית טיפוח הבית, שנידונה בשבוע שעבר לעונש המינימלי של חמישה חודשי מאסר על ששיקרה לחוקרים פדרלים לגבי מכירת מניותעד המדינה במשפטה של מרתה סטיוארט, דאגלס פנוויל, נידון היום לקנס של 2,000 דולר ללא עונש מאסר. עדותו של פנוויל, אשר שימש כעוזרו של הברוקר לשעבר של סטיוארט, פיטר בקנוביץ', בבנק ההשקעות מריל לינץ', סייעה להרשאת אשפית טיפוח הבית במתן הצהרות כוזבות לחוקרים פדרליים.השופטת מרים גולדמן סדרבאום מסרה את גזר דינו של פנוויל שבוע אחד בלבד לאחר שגזרה על מרתה סטיוארט את עונש המינימום - חמישה חודשים בכלא, ובנוסף חמישה חודשים של מעצר בית - על כך ששיקרה לחוקרים פדרלים לגבי מכירת מניות חברת אימקלון בדצמבר 2001, זמן קצר בטרם קרסה המניה בעקבות הודעה שלילית מצד ממשלת ארה"ב. השופטת אף הורתה לסטיוארט לשלם קנס בגובה 30 אלף דולר. הברוקר לשעבר שלה, בקנוביץ', קיבל עונש זהה.סטיוארט - היו"ר והמנכ"ל לשעבר של מרתה סטיוארט ליווינג אומנימדיה (סימול MSO) ובעלת המניות העיקרית של החברה - הורשעה בכל סעיפי האישום נגדה בפרשה בהם שיבוש הליכי חקירה, מתן הצהרות כוזבות וקשירת קשר לביצוע עבירה.פנוויל העיד במהלך המשפט כי מסר לדיוות העסקים מידע פנימי, בניגוד לחוק, זמן קצר לפני שהחליטה על מכירת אלפי מניות של חברת הביוטכנולוגיה אימקלון. פנוויל היה זה ששוחח בטלפון עם סטיוארט ב-27 בדצמבר 2001, היום שבו היא הורתה על מכירת כ-4,000 מניות של אימקלון שהיו ברשותה.בעדותו הודה פנוויל כי הפר את החוק כאשר הזהיר את סטיוארט כי בני משפחתו של סם וקסאל, מייסד אימקלון וידיד של סטיוארט, מוכרים את מניותיהם בחברה. לדברי פנוויל, התקשרה סטיוארט אליו למשרדי מריל לינץ' ב-27 בדצמבר כאשר שימש כמחליפו בקנוביץ' בשעה שזה היה בחופשה בפלורידה.
כאשר ענה על הטלפון, סיפר פנוויל, שמע את המלים הבאות: "שלום מדברת מרתה. מה קורה עם סם?"
"אמרתי לה כי סם (וקסאל) מנסה למכור", הסביר פנוויל לחבר המושבעים במשפט.בשלב זה שאלה אותו סטיוארט לגבי מחיר מניית אימקלון, "ואז היא אמרה: אני רוצה למכור את כל המניות שלי", סיפר פנוויל, אשר העיד כי בקנוביץ' הורה לו לשתף את סטיוארט במידע הפנימי.
וקסאל, אשר שימש אז כמנכ"ל אימקלון, ושתי בנותיו, היו אף הם לקוחות של בקנוביץ'. לטענת התביעה במשפט, הורה בקנוביץ' לפנוויל לחלוק את המידע עם סטיוארט, אחרי שנודע לו כי משפחת וקסאל מנסה להספיק למכור את מניותיה באימקלון לפני פרסום חדשות שליליות הנוגעות לחברה.
בעקבות פקודות המכירה שקיבל ממשפחת וקסאל, התקשר פנוויל לבקנוביץ' במקום חופשתו כדי להתייעץ עמו לגבי המכירה, העיד פנוויל."אלוהים אדירים", הגיב בקנוביץ' כאשר שמע את החדשות, סיפר פנוויל בעדותו אתמול. "תתקשר למרתה". בהמשך, העיד פנוויל, אמר לו בקנוביץ' כי "מרתה צפויה להתקשר אליך חזרה וכדאי שתאמר לה מה מתרחש". "האם מותר לי לספר לה על סם?", שאל פנוויל, לפי עדותו. "כמובן שמותר לך", ענה בקנוביץ'. "אתה חייב לעשות זאת. זה הרי כל העניין".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully