וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

תחזית הכנסות טאואר השנה: כ-140.5 מיליון דולר

אלי דניאל

25.7.2004 / 8:53

מדובר בהקטנת התחזית הקודמת ב-15 מ' ד'; הסיבה: עיכוב בהתקנת ציוד הייצור. בבנק ההשקעות מותירים למניה המלצת "תשואת שוק"

בנק ההשקעות האמריקאי אונטרברג טובין עדכן בסוף השבוע את המלצתו למניית טאואר סמיקונדקטור וזאת לאחר שהחברה פירסמה ביום רביעי את תוצאותיה הכספיות לרבעון השני של השנה. אנליסטית בנק ההשקעות, דארסי ליו, הותירה למניית החברה הישראלית המלצת "תשואת שוק" תוך שהיא עדכנה כלפי מטה את תחזית ההכנסות של טאואר לשנים 2004-2005.

ליו מציינת כי הכנסותיה של טאואר ברבעון החולף, הכנסות שהסתכמו ב-33.7 מיליון דולר, היו נמוכות מתחזיתה להכנסות של 35 מיליון דולר. בה בעת, גם ההפסד שהסתכם ב-55 סנט למניה היה נמוך מכפי שנחזה תחילה - הפסד של 58 סנט - בשל הוצאות תפעוליות נמוכות. על אף שטאואר לא מסרה פירוט של התפלגות ההכנסות שלה בין שני מפעלי ה-Fab במגדל העמק, בבנק ההשקעות מעריכים כי ה-Fab 1 (המפעל הישן) תרם הכנסות של 17.7 מיליון דולר בעוד ה-Fab 2 (המפעל החדש) תרם הכנסות של 16 מיליון דולר.

באונטרברג טובין מתייחסים לכך שבמהלך הרבעון נרשם עיכוב בהתקנת ציוד, מה שהקטין במידת מה את הגידול בהכנסות והביא לכך שהתחזיות לרבעון השלישי לפיהן ההכנסות בו ינועו בטווח של 35-38 מיליון דולר, היו נמוכות מן המצופה.

ליו סבורה כי לאור קצב התקנת ציוד הייצור במפעל ה-Fab 2, ניתן לייצר בו עתה תשעת אלפים עד עשרת אלפים פרוסות סיליקון. לדבריה, התקנת ציוד הייצור הנוסף תוביל לכך שהפחת החשבונאי בגין מפעל זה יצמח לכ-32 מיליון דולר ברבעון. באשר למפעל הישן, הרי שבבנק ההשקעות אומדים את שיעור הניצולת שלו ב-60% ואת הפחת החשבונאי בגינו בכ-3 מיליון דולר לרבעון.

בבנק ההשקעות צופים כי בתחילת הרבעון הראשון של שנת 2005 תתחיל טאואר בייצור בטכנולוגיה של 0.13 מיקרון, טכנולוגיה אותה היא רכשה מחטיבת המוליכים למחצה של מוטורולה - חברת פריסקייל. לדברי ליו, התקנת ציוד הייצור תתחיל כבר השנה והנהלת החברה מעריכה כי במחצית השנייה של 2005 יגיע קצב הייצור בטכנולוגיה זו לכשבעת אלפים פרוסות סיליקון בחודש.

כאמור, על רקע העיכוב בהתקנת ציוד הייצור מפחיתה ליו את תחזית ההכנסות לשנת 2004 מרמה של 155.5 מיליון דולר לרמה של 140.5 מיליון דולר, כאשר במקביל עודכנה תחזית ההפסד ל-147.8 מיליון דולר, כך שההפסד למניה צפוי להיות 2.24 דולר למניה - טוב בשני סנט למניה מהתחזית הקודמת. בהתייחסה לרבעון הנוכחי אומדת ליו את ההכנסות שיושגו בו ב-36.5 מיליון דולר כאשר השורה התחתונה תראה על הפסד של 37.7 מיליון דולר.

באשר לשנה הבאה, הרי שלגביה תחזית ההכנסות נחתכה משמעותית - 266.8 מיליון דולר לעומת תחזית קודמת ל-321.2 מיליון דולר. באונטרברג טובין צופים עתה כי הפסדי טאואר בשנה הבאה יסתכמו ב-1.31 דולר למניה, הפסד הגבוה ב-12 סנט למניה מהתחזית הקודמת.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully