וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

וול סטריט: הציפיות לקיצוץ בריבית שלחו את הנאסד"ק לעלייה של 2.1%; רדוויו זינקה ב-40.9%

רמי קפלן

4.5.2001 / 23:55

הנאסד"ק רשם עלייה שבועית של 5.6% לאחר שנתוני האבטלה הגבוהים הפיחו תקווה לצעד של הפד; קומטאץ' השלימה עלייה של 100% ב-4 ימים; דלתא3 צנחה ב-12.4% אחרי הדו"חות

יום סוער עבר על המשקיעים של וול סטריט. מדד הנאסד"ק טולטל מצד אל צד, כאשר בתחילה נשלח לירידות של יותר מ-2% בעקבות פרסום נתוני אבטלה גבוהים, ולאחר מכן נשלח אל הכיוון השני כדי לסיים את היום ברמה של 2,191 נקודות בעקבות עלייה של 2.1%, אחרי שהמשקיעים החליטו שנתוני האבטלה בעצם פועלים לטובתם.

כך, סיים מדד מניות הטכנולוגיה שבוע מסחר בו עלה ב-5.6% חזרה אל הרמה בה ניצב בתחילת מארס. מדד הדאו ג'ונס סיים את השבוע ברמה של 10,951 נקודות, בה לא ביקר מאז תחילת פברואר, אחרי שעלה היום ב-1.4% ורשם עלייה שבועית בת 1.3%.

שיעור האבטלה לחודש אפריל, כפי שפורסם היום לפני המסחר, עמד על 4.5%, יותר מאשר בחודש מארס, אז היה השיעור 4.3%, ויותר מתחזית רחוב וול סטריט שעמדה על 4.4%. שיעור זה הוא הגבוה ביותר בשנתיים וחצי האחרונות, והקפיצה החודשית בת 0.2% היא הדרמטית ביותר מזה עשר שנים.

את הנתונים החריגים האלה קיבלו המשקיעים בחשדנות בתחילה, לאו דווקא בגלל ההזדהות עם ציבור המובטלים, אלא דווקא מאחר שנתפשו ככאלה העלולים לפגוע בכושר הצריכה של ציבור זה ושל עובדים אחרים החוששים למשרתם, ובכך להעמיק את המיתון.

אך מקץ כמה שעות הוסטה תשומת הלב דווקא לאספקטים החיוביים של הנתונים הגבוהים, כלומר, לאפשרות שהם עשויים לדחוף את הפדרל ריזרב לביצוע קיצוצים נוספים בריבית, עמוקים ומהירים יותר, וקיצוצים בריבית הרי מתקבלים בברכה בבורסות.

את החותם הרשמי לתפישה הזאת טבע סקר שנערך בזריזות אופיינית בקרב חמישה עשר כלכלנים מכובדים בוול סטריט. מהסקר עולה שכולם מאמינים שהפדרל ריזרב יקצץ ב-15 במאי את הריבית בשיעור של 0.5% נוספים לפחות. מכאן הדרך לעליות היתה קצרה.

זינוק מופלא של 40.9% לרדוויו

גם המניות הישראליות נהנו היום מן הסנטימנט החיובי ונסחרו בנטייה לעליות שערים. בראש העולות התבססה מניית רדוויו , עם זינוק מופלא של 40.9% למחיר של 93 סנט, לאחר שהודיעה על רכישה חוזרת של רבע ממניותיה בהיקף של 2.5 מיליון דולר. הצעד הזה של רדוויו, שהדו"חות שפירסמה זה לא מכבר הפתיעו לטובה, אמור לאותת למשקיעים על הביטחון של ההנהלה בעתיד החברה, וכפי שניתן לראות - האיתות אכן התקבל בברכה.

מניית קומטאץ' המשיכה גם היום לזנק, הפעם ב-26.6% למחיר של 1.4 דולרים. ביום שני עוד נסחרה המניה במחיר של 69 סנט, כלומר, מאז ביצעה זינוק של יותר מ-100%. קומטאץ' לא סיפקה סיבה נראית לעין לעליית הערך שפוקדת אותה, אך נראה כי כמו מניות ישראליות אחרות, גם היא מתנהגת לקראת פרסום דו"חותיה בימים הקרובים לפי דפוס של נסיקה תלולה.

מניות נוספות שעלו יפה היום הן טיוגה , שהוסיפה 7.7% למחיר של 1.4 דולרים, ומניית וייו , שעלתה ב-6.7% למחיר של 1.9 דולרים.

היורדת הראשית מבין הישראליות היום היתה מניית דלתא שלוש , שאיבדה 12.4% למחיר של 1.3 דולרים, לאחר שפירסמה אתמול דו"חות כספיים. החברה דיווחה על הכנסות הנמוכות ב-9% מתחזיותיה ומן הרבעון שעבר, ועל הפסד של 27 סנט למניה - פחות טוב מהרבעון המקביל. החברה הסבירה כי היא נפגעת מהירידה בהוצאות על ציוד טלקומוניקציה.

מניית קריאו ירדה ב-4.9% למחיר של 19.8 דולר - גם היא בעקבות דו"חותיה הכספיים לרבעון הראשון. החברה הקנדית, בעלת הזיקה הישראלית, אומנם הצליחה לעמוד בתחזיות שפירסמה בסופו של הרבעון שעבר, אך עם זאת הודיעה שאינה מצפה לראות צמיחה ברבעון השני לעומת הרבעון הראשון - מה שמסביר כנראה את הלך הרוח שמביא להידרדרות במחירה היום.

יורדות נוספות הן מג'יק , שאיבדה 8.6% למחיר של 2.5 דולרים, ומניית סאפיינס , שחוותה מימוש רווחים לאחר שכבר הספיקה לצבור עלייה של 75% במהלך השבוע, בעקבות הדו"חות המאוששים שפירסמה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully