וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

פרשת החניונים מסתעפת ועולה לצפון: ראש עיריית חיפה נחקר בחשד למעורבות בפרשת החניונים

רוני זינגר

28.7.2004 / 13:30

יחד עם יהב נחקר גם דוברו, צחי טרנו; במרכז הפרשה עומד ראובן גרוס החשוד בקיום קשרים לא חוקיים עם עיריית תל אביב; קודם לחקירה נערך חיפוש בעיריית חיפה



ראש עיריית חיפה, יונה יהב, נחקר בצהריים (רביעי) ביחידה הארצית לחקירות הונאה בבת ים בחשד למעורבות בפרשת החניונים. יחד עם יהב הגיע לחקירה דוברו, צחי טרנו. במרכז פרשת החניונים עומד איש העסקים, ראובן גרוס, החשוד בקיום קשרים לא כשרים עם בכירים עיריית תל אביב.



הבוקר ערכה המשטרה חיפוש במשרדי יהב וטרנו, ששימש בעבר כעוזרו האישי של יהב, בעיריית חיפה. החוקרים לקחו מהמקום מסמכים שיכולים, לדעת המשטרה, לשפוך אור על הפרשה.



בעיריית חיפה התקבלה הידיעה על החקירה בהפתעה, שכן עד כה לא פורסם דבר על קשרים שהתנהלו באופן לא תקין בין עיריית חיפה לגרוס. עם זאת, שמו של יהב עלה במהלך חקירת הפרשה.



בפרשת החניונים נעצרו לפני כחודשיים ראובן גרוס, בתו וחתנו. השלושה נחשדים על ידי המשטרה כמי שפעלו כארגון פשיעה. בתחילת חקירת הפרשה חקרה המשטרה קשרים לא כשרים לכאורה בין גרוס וחברת החניונים שבראשה הוא עומד, ובין עיריית תל אביב. בעיקר נחקר הקשר עם החברה העירונית "אחוזות חוף", האחראית על הוצאתם לפועל של מכרזי חניונים בעיר.



גרוס חשוד כי נתן שוחד לבכירים בעירייה תמורת מידע על מכרזים, בהם זכה באופן בלתי חוקי. בעקבות חשדות אלו נעצרו גם מנכ"ל חברת אחוזות חוף, יעקב מאיר, ומנכ"ל עיריית תל אביב, שלום אלקיים. עוד נעצרו בפרשה חברי דירקטוריון "אחוזות חוף" וחבר מועצת עיריית תל אביב, יגאל חיים.



הפרשה התרחבה גם לעיריית רמת גן, לאחר שהתחזקו החשדות כי גרוס קיים קשרים לא תקינים גם עם בכירים בעירייה זו, בנוגע למכרזי חניונים והיתרי בנייה. בעקבות כך נחקר בפרשה ראש העיר רמת גן, צבי בר.



גרוס שוהה בימים אלה במעצר בית וממשיך להגיע לחקירות משטרה בפרשה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully