וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות רושם ירידות; מדד מניות השבבים יורד ב-1.1%

ליאון איצקר

28.7.2004 / 17:04

חברת הביוטכנולוגיה ביוג'ן איידק עולה ב-2.1%; יצרנית המטוסים בואינג עולה ב-3% לאחר שהיכתה התחזיות; חברת התוכנה פיפלסופט יורדת ב-1% לאחר שאמרה כי לא תעמוד בתחזיות השנתיותבורסות וול סטריט רושמות ירידות על רקע עלייה נמוכה מהצפוי בהזמנות למוצרים בני קיימא בארה"ב. מדד מניות השבבים יורד ב-1.1%. שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות רושם ירידות, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים עולה ב-0.021% לרמה של 4.616%.ההזמנות למוצרים בני קיימא בארה"ב רשמו עלייה נמוכה בהרבה מהתחזיות ביוני, אך הירידה שנרשמה בחודש הקודם תוקנה לשיעור הנמוך בחצי, דיווח משרד המסחר של ארה"ב. יותר מאוחר היום יפורסם "ספר הבז'", דו"ח מצב הכלכלה של הבנק הפדרלי.ההזמנות למוצרים בני קיימא בארה"ב עלו ביוני ב-0.7%, נמוך בהרבה מתחזית הכלכלנים לעלייה של כ-1.9%. נתוני ההזמנות למאי תוקנו לירידה של 0.9%, לעומת נתון קודם לירידה של 1.8%.טיים וורנר, חברת המדיה הגדולה בעולם, רשמה ירידה ברווח הנקי ברבעון השני של השנה, למרות הצלחת "הארי פוטר" וחטיבת הכבלים שלה. הנסיגה ברווח הנקי נבעה מסעיף חד פעמי של הכנסה שרשמה בתקופה המקבילה, כנגד מכירתה של חטיבת קומדי סנטרל. טיים וורנר, הבעלים של ספקית האינטרנט הגדולה בעולם AOL, צופה צמיחה של 10%-13% ברווח התפעולי בשנת 2004, לרמה של 9.6-9.8 מיליארד דולר.

הרווח הנקי של טיים וורנר ברבעון היה 777 מיליון דולר, ירידה של 27% לעומת הרבעון המקביל. הרווח למניה, 17 סנט, עלה ב-2 סנט על תחזיות האנליסטים. הכנסותיה של החברה עלו ב-10% ל-10.9 מיליארד דולר. טיים וורנר מסרה בהודעתה כי משרד המשפטים ורשות ני"ע בארה"ב ממשיכים לחקור חשדות לאי סדרים בדיווחיה החשבונאיים בעבר. מניית החברה (סימול TWX) יורדת ב-0.1%.קומקסט, מפעילת הטלוויזיה בכבלים הגדולה בארה"ב, עברה לרווח ברבעון השני. החברה רשמה רווח נקי של 262 מיליון דולר, או 12 סנט למניה, לעומת הפסד נקי של 22 מיליון דולר, או 1 סנט למניה, בתקופה המקבילה. הכנסותיה של קומקסט עלו מ-4.6 מיליארד דולר ברבעון השני ב-2003 ל-5.1 מיליארד דולר - עלייה של 10%. האנליסטים חזו רווח של 10 סנט למניה והכנסות של 5 מיליארד דולר.

קומקסט הודיעה כי איבדה כ-96 אלף לקוחות טלוויזיה בכבלים, אך גם כי נוספו לה 327 אלף מנויי אינטרנט בכבלים. החברה תשקיע 1 מיליארד דולר ברכישת מניותיה, שערכן ירד בכ-15% מאז שנכשלה בניסיון להשתלט על חברת דיסני. מניית קומקסט (סימול CMCSA) יורדת ב-1.8%.חברת הביוטכנולוגיה ביוג'ן איידק (Biogen Idec) עולה ב-2.1% לאחר שרשמה רווח ברבעון השני הודות לעלייה במכירות של התרופה לטרשת נפוצה Avonex והתרופה לסרטן Rituxan.ביוג'ן (סימול BIIB) רשמה רווח נקי של 827 אלף דולר, השקול לאפס בשורת הרווח למניה. לא ניתן להשוות הרווח לרבעון המקביל, מאחר שהחברה נוצרה ממיזוג של 6 מיליארד דולר בין ביוג'ן ואיידק בנובמבר האחרון. בניכוי סעיפים חד פעמיים הקשורים למיזוג רשמה החברה רווח של 34 סנט למניה. תחזית האנליסטים של רויטרס היתה לרווח של 32 סנט למניה.יצרנית המטוסים בואינג (סימול BA) היכתה התחזיות עם רווח של 607 מיליון דולר, או 75 סנט למניה, ברבעון השני לעומת הפסד של 192 מיליון דולר, או 24 סנט למניה, ברבעון המקביל. מניית החברה עולה ב-3%.חברת התוכנה פיפלסופט (סימול PSFT) יורדת ב-1% לאחר שאמרה אתמול כי לא תעמוד בתחזיות השנתיות של וול סטריט מאחר שהצעת הרכש העוינת של מתחרתה אורקל פוגעת בביקושים לתוכנות מתוצרתה, והביאה לירידה ברווח הרבעוני לעומת השנה הקודמת.חברת התוכנה וריטאס (סימול VRTS) יורדת ב-0.7%. החברה אמרה כי רשמה רווח של 20 סנט למניה על מכירות של 485 מיליון דולר. תחזית האנליסטים של תומסון פייננשל היתה לרווח של 19 סנט למניה על הכנסות של 479.5 מיליון דולר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully