וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

היום גזר הדין של משנה לנשיא דסק"ש בני איינהורן

אמיר הלמר

6.5.2001 / 7:13

הורשע בצוותא עם דוד באן בשיבוש הליכי חקירה בקשר לתיק הרצת המניות של אילון צוברי ויורם נגלר; הפרקליטות מבקשת מאסר בפועל שלא בעבודות שירות

היום יינתן בביהמ"ש השלום בתל אביב, באולמה של השופטת יהודית אמסטרדם, גזר דינם של משנה לנשיא דסק"ש בני איינהורן ואיש העסקים דוד באן, שהורשעו בשיבוש הליכי חקירה בקשר למשפטם של אילון צברי, סמנכ"ל גמולות לשעבר, ויורם נגלר, לשעבר מנכ"ל בחברת דברת-שרם, המואשמים בהרצת מניות. העונש המירבי בגין עבירה זו הוא שלוש שנות מאסר.

לפני כשבוע הסתיים שלב הטיעונים לעונש כאשר עו"ד אורלי דורון מפרקליטות מחוז תל אביב (מסוי וכלכלה) מבקשת מביהמ"ש להטיל על השניים עונשי מאסר בפועל שלא בעבודות שירות, עונשי מאסר על תנאי וכן קנס כספי.

עו"ד ירון פירדי בשם בני איינהורן ועו"ד נבות תל-צור המייצג את דוד באן ביקשו מביהמ"ש שלא להטיל על המורשעים עונשי מאסר בפועל ולהסתפק בקנס המקסימלי הקבוע בחוק.

כזכור, לפני כשלושה חודשים הורשעו השניים בשיבוש הליכי חקירה. השניים הואשמו כי פתחו חשבונות כיסוי על שמם כדי להסתיר את פעילותו הפרטית של יורם נגלר בניירות ערך באמצעות מתן יפוי כוח לחברת עוגן השקעות. את פעילות ני"ע ביצע נגלר באמצעות מנהלי חברת עוגן, יעקב רמות ורוני בן דוד, שהפכו מאוחר יותר לעדי מדינה.

לאחר שנפתחה חקירה בעניינו של נגלר ע"י רשות ניירות ערך בחשד להרצת מניות, ביקש נגלר מאיינהורן ובאן לתאם גירסה כוזבת עם רמות ובן דוד, לפיה הם יסתירו את מעורבותו בעניין ויטענו בחקירה, אם יוזמנו, כי הם אלו שפתחו את החשבונות והשקיעו בהם את הכסף.

באן ואיינהורן אכן טענו לכל אורך הדרך כי הם אלו שפתחו את החשבונות המדוברים, וכי כספם שלהם הופקד בחשבונות והם אלו שזכאים לרווחים שנצברו בחשבונות אלו.

אולם מאוחר יותר בחקירתו ברשות ניירות ערך, הודה נגלר בהרצת המניות באמצעות חשבונות הכיסוי וגם עדותם של קובי רמות ורוני בן דוד, מנהלי חברת עוגן שביצעו את הפעולות בחשבונות הנ"ל והפכו לעדי מדינה, תמכו בעמדה כי החשבונות הן חשבונות כיסוי שנוהלו עבור נגלר.

במסקנתה הסופית קבעה השופטת אמסטרדם כי הנאשמים פעלו בכוונה להכשיל חקירה פלילית ולהביא עיוות דין, ולכן יש להרשיעם בשיבוש הליכי חקירה והיום יינתן גזר דינם.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully