וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

גרנית הכרמל רוכשת את מלוא החזקות דסק"ש בטמבור בתמורה לכ-109 מיליון דולר

אלי דניאל

6.5.2001 / 13:42

העסקה משקפת לטמבור שווי של כ-127 מ' ד' - למעלה מכפליים משוויה בבורסה; רווח ההון שיצמח לדסק"ש מעסקה זו מוערך בכ-17 מ' ד'

גרנית הכרמל מדווחת על רכישת מלוא החזקות דסק"ש , כ-85.5% מהון המניות המונפק, בחברת טמבור בתמורה לכ-109 מיליון דולר. העסקה משקפת לטמבור שווי של כ-127 מ' ד' - למעלה מכפליים משוויה בבורסה. רווח ההון שיצמח לדיסקונט השקעות מעסקה זו, מסתכם בכ-17 מיליון דולר.

יש לציין כי ביצוע העסקה מותנה בקבלת אישור הדירקטוריונים של הצדדים בתוך 30 יום, ובקבלת אישור הממונה על ההגבלים העסקיים.

בשבוע שעבר פירסמה טמבור את תוצאותיה הכספיות לרבעון הראשון של שנת 2001, אשר הצביעו על יציבות במכירותיה, שהסתכמו בכ-121.6 מיליון שקל, לעומת מכירות של 120.6 מיליון שקל שהושגו ברבעון המקביל.

הרווח הגולמי של החברה גדל ברבעון הראשון של השנה בכ-6%, בהשוואה לרבעון המקביל, ל-44.6 מיליון שקל. במהלך הרבעון, החברה הצליחה להקטין את הוצאות המכירה, השיווק, ההנהלה וכלליות שהסתכמו בכ-39.9 מיליון שקל, ירידה של 4% לעומת ההוצאות שהוצאו ברבעון המקביל.

הרווח התפעולי של החברה הסתכם ברבעון הראשון של השנה בכ-4.7 מיליון שקל, בהשוואה לרווח תפעולי של 619 אלף שקל שהושג ברבעון המקביל.

בשורה התחתונה, חזרה החברה לרשום רווח רבעוני, לאחר שהפסידה ברבעון הרביעי של שנת 2000 כ-2.3 מיליון שקל, כשברבעון הראשון של 2001 נרשם רווח נקי של כ-9.7 מיליון שקל, עלייה של 23% לעומת רווח נקי של 7.9 מיליון שקל, שנרשם ברבעון המקביל.

טמבור והחברות הבנות שלה, פעילות בעיקר בייצור ובשיווק בתחום הצבעים והציפויים (צבע לבתים ודירות, צבעי דקורציה, צבעי רכב וצבעי תעשייה) וכן בתחום חומרי האיטום והדבקים (באמצעות חברת שרפון) ובתחום האקולוגיה (תכנון והקמה של מתקני התפלת מים וטיהור שפכים). במהלך הרבעון הראשון השלימה החברה רכישת 20% ממניות החברה הבת, צח - צבעי דפוס ישראליים, בעלות של מיליון שקל (לאחר רכישה זו הגיעה טמבור לשליטה מלאה בצח).

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully