וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

תשקיף הכשרת הישוב: לגידול בעלות הנייר השלכות לא מבוטלות על תוצאות "מעריב"

שלומי גולובינסקי

6.5.2001 / 16:29

בתשקיף מופיע עוד כי אם יחפוץ עופר נמרודי לחזור לתפקיד העורך הראשי של העיתון יעשו הצדדים כל שבשיכולתם לסייע לו

התשקיף עב הכרס ששיגרה הבוקר הכשרת הישוב לבורסה, במסגרת הליך גיוס האג"ח שהיא מתכננת לבצע, כולל בתוכו מספר סיפורים מעניינים. אחד מהם, נוגע לעופר נמרודי, מבעלי השליטה בהכשרת הישוב. נמרודי הבן, כיהן בעבר כעורך הראשי של העיתון "מעריב" הנמצא בשליטת הקבוצה.

נמרודי שוחרר לאחרונה ממעצר, והוא מעורב בימים אלה במשפט שמתנהל כנגדו, בין היתר בחשד לשיבוש הליכי משפט. על פי תשקיף הכשרת הישוב, אם וכאשר יחפוץ נמרודי לחזור לתפקידו כעורך הראשי של "מעריב", יעשו הצדדים המעורבים (קבוצת נמרודי, וגוסינסקי) כל שביכולתם על מנת לאפשר זאת.

בנוסף, בעלי השליטה בעיתון "מעריב" התחיבו לעשות כל שביכולתם על מנת ש"מעריב" תבצע מדיניות חלוקת דיווידנדים של 25% מהרווח השנתי הראוי לחלוקה. כעת הבעיה המרכזית העומדת בפני "מעריב" היא איך לייצר רווחים.

כידוע, עסקי התקשורת של הקבוצה, ובראשם ההחזקה במתב סובלות מהפסדים גדולים שסופם, לאור בהתחרות עם הלוויין, לא נראה לעין. בנוסף, סובלים עסקי המדיה של "מעריב", המופעלים באמצעות הד-ארצי, מגידול בהפסדים, בעיקר על רקע המצב הביטחוני.

ואם לא די בכך, התשקיף של הכשרת הישוב, כולל בתוכו מעין 'אזהרת רווח על הנייר' של "מעריב". "מעריב" צופה, כך נכתב בתשקיף, כי עלות הנייר במהלך 2001 תהיה גבוהה בהרבה מהעלות ב-2000, נתון בעל השלכות לא מבוטלות על תוצאות הפעילות העיסקית של העיתון "מעריב".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully