וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

האשליה האופטית מתנפצת: Zhone ביטלה הנפקה של 345 מיליון דולר

LightReading

6.5.2001 / 16:44

החברה גייסה כבר 500 מיליון דולר בהון סיכון ורכשה 5 חברות אחרות

מאת פיל הארווי

חברת Zhone טכנולוג'יס אישרה ביום שישי כי ביטלה את בקשתה לבצע הנפקה בשווי 345 מיליון דולר. דובר החברה, טים דונובן, אמר כי החברה ממתינה עד שתנאי השוק ישתפרו, לפני שתנסה שוב לצאת להנפקה ציבורית: "זוהי אינה השתקפות של עסקינו עצמם או של מה שאנחנו חושבים על החברה", הוא אמר.

Zhone, המייצרת מגוון רחב של ציוד גישה עבור ספקי שירותי תקשורת, הגישה תחילה בקשה לבצע הנפקה באוקטובר 2000. העדכון האחרון שהגישה לרשות ני"ע בדצמבר, דיווח כי לחברה היו הכנסות של 60.5 מיליון דולר ב-1999, וכי הפסדיה הגיעו ל-129.6 מיליון דולר באותה תקופה.

העובדה ש-Zhone ביטלה את ההנפקה, אומרת הרבה מאוד על שוק ה-IPO. החברה, שהוקמה על ידי מנהלים לשעבר של Ascend - מורי אג'בט וג'נט סימונס - לא חסרה ביטחון עצמי. היא נקטה באסטרטגיה שאפתנית ומורכבת. אחד ממוצרי החברה, קישור לגישה רחבת פס, מיועד לשלב מיתוג נתונים, מיתוג קול, ופונקציות ניתוב, כולן בקופסה אחת.

לאחר שגייסה 500 מיליון דולר בהון סיכון והון מינוף, Zhone רכשה 5 חברות ב-2000: חברת CAG, המייצרת תת מערכות אלקטרוניות; פרמיסיס, שמוצרי ה-IMACS שלה מספקים את מרבית הכנסותיה של זהון; ראונדוייו, קבוצת מהנדסי תוכנת רשת; אופטאפון, יצרנית מערכות נל"ן אלחוטיות; ו-Xybridge, יצרנית סופטסוויץ' שמייצרת התקנים שנועדו להחליף מתגים משרדיים מרכזים במתגי חבילות מהירים יותר.

"חברת Zhone עדיין צומחת"

דונובן אומר כי הכנסותיה של Zhone גדלו באופן "אקספוננציאלי" לעומת התוצאות המדווחות, אך סירב לתת מספרים. הוא אומר כי Zhone עדיין צומחת, למרות החלטתה לסגור משרדים, לפטר עובדים ולקצץ עלויות.

"יש לנו כמה מוצרים חדשים שלא הכרזנו עליהם עדיין, ומהם יש לנו הכנסות", הוא אמר. "ביטלנו את בקשת ההנפקה, כי ברגע שמגישים אותה, יש תקופה שקטה".

Zhone, כמובן, איננה בודדה בהחלטתה להמתין לפני שתבקש מהשווקים הציבוריים לממן אותה. קונוורג'נט נטוורקס, OMM וכורום טכנולוג'יס כולן החליטו לבטל את בקשותיהן להנפיק בחודשים האחרונים. מצד שני, קואנטום ברידג' החליטה להשאיר את הבקשה בעינה, וטליום נמצאת במהלך רוד שואו למשקיעים.

"כשמתבוננים על כל החברות האחרות שהנפיקו לאחרונה, כמו ריוורסטון נטוורקס (סימול RSTN), רואים שיש בזה משהו כפוי", אומר דונובן. "איזו חברה שפויה בדעתה תצא להנפקה בשוק שעדיין לא נרגע?" לא היתה תגובה מריוורסטון נטוורקס. מניותיה נסחרות ב-18 דולר, עלייה של 33% ממחיר ההנפקה. החברה נסחרת בשווי שוק של 1.88 מיליארד דולר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully