וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

וול סטריט: אורבוטק עולה בכ-7% לאחר צמיחה ברווח הנקי שהיה גבוה מהתחזיות; מגל עולה בכ-5%

TheMarker

2.8.2004 / 23:18

איום הטרור של אל-קאעדה תורם לעלייה במגל למרות ירידה של 45% ברווח הנקי ל-461 אלף דולר; תרו יורדת ב-2% בהמשך לקריסה של 26% ביומיים; ירידות במדדיםשבוע המסחר בוול סטריט נפתח בירידות כשהאיום מצד ארגון הטרור אל-קעאדה מרים שוב את ראשו. מסמכים שנמצאו ככל הנראה אצל בכירי הארגון בפקיסטן כללו תרשימים ומידע מפורט על מקומות הומים בחוף המזרחי של ארה"ב, ביניהם בורסת ניו-יורק ומשרדי הבנק העולמי בוושינגטון, ובכולם עלתה היום רמת העירנות והוגברו הבדיקות הבטחוניות. נאסד"ק מאבד בשעה זו 0.4% ודאו יורד ב-0.1%.בורסות וול סטריט הצליחו לנעול את השבוע שעבר בעליות קלות כך שסיכמו שבוע חיובי בו עלה נאסד"ק ב-2.1%. מחירי הנפט ממשיכים בינתיים לגאות, אם כי מחירה של חבית רגילה ירד בשעות האחרונות מהשיא אליה הגיע קודם לכן - קרוב מאוד לרמה של 44 דולר.

בין הישראליות הנסחרות מוסיפה בשעה זו מניית אורבוטק כ-6.5% למחיר של 18.1 דולרים בעקבות רבעון נוסף של תוצאות עסקיות טובות. אורבוטק, המספקת מערכות לבדיקה אופטית לשוק המעגלים המודפסים, הצגים השטוחים וההרכבות, דיווחה על הכנסות של 77.5 מיליון דולר ברבעון השני - מעל לתחזיתה המוקדמת. החברה קיוותה לצמוח ב-5%-10% מהרבעון הראשון והצליחה לצמוח ב-15.3%.
הרווח התפעולי היה 9.7 מיליון דולר, והרווח הנקי היה 8.6 מיליון דולר או 26 סנט למניה - טוב ב-6 סנט למניה מהתחזית הממוצעת בוול סטריט. ברבעון הראשון של השנה הרווח הנקי היה 5.1 מיליון דולר."תוצאות החברה לרבעון הנוכחי משקפות את המשך הצמיחה של תעשיית האלקטרוניקה שהובילה לעלייה בהשקעות ההוניות בשווקים בהם אנחנו פועלים", נמסר מאורבוטק. בינתיים מניית החברה ספגה, כמו מרבית הישראליות האחרות, ירידה של כ-12.5% בחודש האחרון ושווי השוק של החברה מסתכם בכ-610 מיליון דולר.מניית מגל נהנית בשעה זו מעלייה של כ-4.5% למחיר של 17 דולר, אולם נראה כי הסיבה לכך היא איומי הטרור ולאו דווקא הדו"חות לרבעון השני ששיגרה החברה. מגל, המפתחת ומייצרת מערכות וגדרות למניעת חדירות לא מורשות, דיווחה על צמיחה של 7.1% בהכנסות ביחס לרבעון המקביל ועלייה מזערית של 2% ביחס לרבעון הקודם ל-14.5 מיליון דולר.במהלך הרבעון העניקו בעלי המניות הגדולים בחברה, יעקב אבן-עזרא ונתן קירש, מענק של 1.2 מיליון דולר, מכיסם הפרטי, שאינו משפיע על תזרים המזומנים של החברה אך נזקף בדו"חות הרווח וההפסד. הרווח התפעולי בניכויו היה 855 אלף דולר והנקי היה 461 אלף דולר. מדובר בירידה של כ-38% ברווח התפעולי ביחס לרבעון המקביל, וירידה של 45% ברווח הנקי. הסיבה לכך היא זינוק של 26% בהוצאות התפעוליות ביחס לרבעון המקביל ושל 17.5% ביחס לרבעון הקודם, בשל הוצאות שיווק הקשורות בשני מוצרים חדשים שהשיקה החברה במהלך החצי שנה האחרונה - דרים בוקס ו-PipeGuard שנועד בעיקרו לאבטחת צינורות נפט. הכנסות מהם לא צפויות לפני הרבעון הרביעי של השנה.מניית תרו מאבדת 2.1% למחיר של 21.9 דולר, בהמשך לקריסה של 26% בשני ימי המסחר האחרונים. מבט על גרף המניה בשלושת החודשים האחרונים מגלה כי מאז פרסום תוצאות הרבעון הראשון של החברה, איבדה המניה כ-65% מערכה בשל התוצאות העגומות בשני הרבעונים האחרונים. חוסר האמון של המשקיעים בהנהלת החברה הביא לכך שגם לאחר פרסום הודעות על אישורי FDA חדשים בסוף השבוע, המשיכה המניה לצנוח. שווי השוק של חברת הפרמצבטיקה מסתכם ב-654 מיליון דולר.מניית אלווריון מאבדת 1.2% למחיר של 12 דולר כשברקע הודעת החברה על הזמנה ראשונה מענקית התקשורת בריטיש טלקום למערכות ווירלס ברודבנד. מוצריה של אלווריון היו בניסוי בחודשים האחרונים ויחלו להיפרש כעת במטרה לכסות את כל שטח האי אירלנד ולאפשר גישה רחבת פס גם במקומות נידחים ומרוחקים.מניית פרטנר נסחרת בירידה של כ-7.5% למחיר של 6.6 דולרים לאחר שאיבדה גובה ביומיים האחרונים במסחר בת"א בעקבות כוונת משרד התקשורת להפחית את דמי הקישוריות בשיחה בין החברות הסלולריות השונות.


טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully