וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

עשרות עובדי בנק ישראל התפרצו ללשכת הנגיד ומנעו ממנו לקיים ישיבה

עינב בן יהודה

4.8.2004 / 16:43

הבנקים משכו היום כמות מזומנים כפולה מהרגיל בעקבות הודעה של הבנק, המזהירה מהחרפה בסכסוך העבודה



עשרות עובדי בנק ישראל פרצו היום ללשכת הנגיד, דוד קליין, ומנעו ממנו לקיים ישיבת עבודה. קליין נאלץ לקרוא לאנשי הביטחון של הבנק, שהתעמתו עם העובדים במשך שעה ארוכה.



בעקבות סכסוך העבודה בבנק הציע בנק ישראל לבנקים להיערך לאפשרות של עיצומים ולהצטייד במזומנים, כפי שנעשה בעבר, וזאת על מנת שתתאפשר הספקה זמינה של מזומנים. בעקבות התראה זו הצטיידו היום הבנקים בהיקף מזומנים כפול מהרגיל, המוערך במאות מיליוני שקלים.



ועד העובדים פיזר היום כרזות במשרדי הבנק בירושלים ובתל אביב, בהן קרא להנהלת הבנק לפנות לגישור, כפי שהציע הממונה על השכר, יובל רכלבסקי, וזאת על מנת להביא לפתרון במכלול של נושאים המצויים במחלוקת בין ועד העובדים להנהלת הבנק.



העובדים זועמים על התעלמותה של הנהלת הבנק מהצעה זו, ועל הנתק הקיים בינם לבין ההנהלה. עוד מוחים העובדים על ההתעלמות מפנייתו של רכלבסקי, שנעשתה לאחרונה, בה קרא להנהלת בנק ישראל ליישם את הצעתו של היועמ"ש מני מזוז, ולנסות לפתור בהידברות את המחלוקת ביניהם. כזכור, דן מזוז בעתירה של בנק ישראל בנושא מעורבתו של רכלבסקי בתנאי השכר בבנק. מזוז טען כי על הצדדים להידבר ביניהם בניסיון להגיע להסכמה במחלוקת נושא העתירה, וזאת בתקופה של 45 ימים. אם לא יגיעו הצדדים לידי הסכמה, תוגש לבית המשפט הודעה מטעמו באשר לסוגיות בהן הושגה הסכמה, ובית המשפט יתבקש להכריע בשאלה שנותרה במחלוקת.



מהנהלת בנק ישראל נמסר היום כי העובדים שפרצו ללשכה הם בגלאי 48 ואילך, אשר רוצים לפרוש מהבנק ולקבל פנסיה מוקדמת. "העלות למשלם המיסים נעה בין כמה מאות אלפי שקלים ל-2 מיליון שקל, ואף למעלה מכך. הבנק מאפשר פרישה מוקדמת רק במקרים בודדים בהם ניתן להקטין את מצבת כוח האדם, ועל רקע מצוקה משפחתית קשה".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully