וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

סקר בין קרנות גידור זרות: 66% מחברות הביטוח הפעילות בישראל הפקידו כספים ב-hedge funds - רק 16% מקופה"ג

איתן אבריאל

4.8.2004 / 17:41

כך עולה מסקר של קבוצת הדר ויצמן, המייצגת בישראל את קרנות טרימונט; לקראת השוואת שיעורי המס ב-2005, דיווחו 89% מחברות הביטוח ו-79% מן הקופות כי ישקיעו בעתיד בקרנות גידורכ-66% מחברות הביטוח הפעילות בישראל כבר הפקידו כספים בקרנות גידור (hedge funds) בחו"ל, בעוד שבין קופות הגמל רק 16% עשו זאת עד כה - כך עולה מסקר חברות הביטוח בנושא השקעות בקרנות גידור 2004-2005 שנערך על ידי קבוצת Hadar Weitzman Group Ltd, בנק להשקעות המיצג בישראל את חברת Tremont Capital Management Inc מקבוצת OppenheimerFunds האמריקאית. הדר ויצמן מנוהלת על ידי סטפני ויצמן, לשעבר סגן נשיא בבנק ההשקעות האמריקאי אוסקר גרוס.

מן הסקר עולה עוד כי 89% מחברות הביטוח דיווחו שישקיעו בעתיד בקרנות גידור, לעומת שיעור של 79% מבין קופות הגמל המעריכות זאת.בסקר השתתפו 29 גופים מוסדיים, ובהם כל חברות הביטוח הגדולות וכל קופות הגמל והפנסיה הגדולות, אשר מהוות את עיקר השוק המוסדי הישראלי. הסקר לא כלל קרנות נאמנות, מאחר שאלו אינן רשאיות להשקיע בקרנות גידור.מקרב חברות הביטוח שכבר השקיעו בקרנות גידור, העברת הכספים לאפיק זה היתה עד כה כ-1% מתוך תיק הנכסים שלהם בשנת ההשקעה הראשונה. על פי ממוצע משוקלל של תיקי חברות הביטוח וגודלם. שיעור השקעה זו מסך כל נכסי התיק צפוי לעלות בשנים הבאות. שיעור ההשקעה בחישוב ממוצע לא משוקלל הינו 2.13% מתוך תיק הנכסים בשנה הראשונה.

מן הסקר עולה עוד כי חברות הביטוח מתקדמות הרבה יותר מקופות הגמל והפנסיה בתחום השקעות בקרנות גידור חו"ל, וזאת עקב אפליית המס הכבדה בעניין השקעות בני"ע זרים. הדר ויצמן סקרו 19 גופים המנהלים קופות גמל ופנסיה.לקראת הרפורמה במיסוי על ניירות ערך זרים בינואר 2005, דיווחו כ-40% מתוך הגופים שנסקרו כי ישקיעו בשנה הבאה בקרנות גידור. הם הוסיפו שהשקעתם תתבצע באמצעות קרנות של קרנות בלבד (fund of funds), בעוד 26% מהגופים השיבו שישקיעו בעירוב של קרנות של קרנות ביחד עם קרנות בודדות. היתר - 33% - טרם החליטו באיזה אופן ישקיעו.קבוצת הדר ויצמן הינה בנק להשקעות מרעננה המתמחה בפעילות השקעות בחו"ל והמיצג בישראל את חברת טרימונט קפיטל המנהלת נכסים בהיקף של 12 מיליארד דולר, הנחשבת לאחד הגופים המובילים בעולם לניהול השקעות בענף קרנות הגידור.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully