וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

שר המשפטים מציע לבחון הקדמת פרישה של שלושה משופטי בית המשפט העליון

סקירת עיתונים

7.5.2001 / 11:21

בתמורה, שופט בגיל פרישה יוכל להתמנות לכהונת "שופט עמית" עד גיל 75; שטרית: הרעיון כפוף להסכמת השופטים; כך מדווח אתר nfc.co.il

שר המשפטים מאיר שטרית, מציע לבחון הקדמת פרישתם של שלושה משופטי בית המשפט העליון, כבר השנה - עוד בטרם הגיעם לגמלאות. כך מדווח העיתונאי יואב יצחק באתרו nfc.co.il.

בתמורה, מציע השר לפעול לשינוי החוק, כך ששופטי בית המשפט העליון המגיעים לגמלאות (70), יוכלו להמשיך ולכהן בבית המשפט העליון במעמד "שופט עמית" עוד חמש שנים - עד הגיעם לגיל 75.

השופטים בהם מדובר הם: המשנה לנשיא בית המשפט העליון שלמה לוין, והשופטים יצחק אנגלרד וטובה שטרסברג-כהן. שלושתם עומדים לפרוש ב-2003. יחד עם מקומו של יצחק זמיר שפרש בחודש שעבר, יתפנו בזאת ארבעה תקנים.

המטרה העומדת על הפרק, לדידו של שטרית: למנות "במכה אחת" ארבעה שופטים, ולקבוע את אופיו של בית המשפט העליון לשנים הבאות.

לדברי שטרית, הוא שוחח באופן כללי בנושא זה עם נשיא בית המשפט העליון אהרון ברק, וזה האחרון, טרם השיבו דבר. מכל מקום, אמר, ברק הוא שיצטרך לשוחח בנושא זה עם השופטים ולקבל את הסכמתם.

שטרית אמר בתגובה, כי עניין זה רגיש עתה במיוחד, בשל מעמדם המיוחד של שופטי בית המשפט העליון ואולם, לדבריו, הוא נחוש בדעתו שלא למנות בתקופה הקרובה שופט לבית המשפט העליון - במקום זמיר שיצא לגמלאות, אלא כאמור, למנות או לפחות לקבוע בוועדה לבחירת שופטים את זהותם של ארבעה שופטים חדשים שימונו "במכה אחת", כדבריו, לבית המשפט העליון.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully