וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

וול סטריט: הורמון הגדילה של סביינט הזניק את המניה ב-16%

שירלי יום-טוב

5.8.2004 / 23:30

בית המשפט בארה"ב התיר לסביינט וטבע לשווק ההורמון שם. טבע ירדה ב-3.8%. מחיר הנפט המשיך לנסוק וגרר את נאסד"ק לירידה של 1.8%. גילת סיימה בעלייה של 1.2% לאחר ירידה בהפסדיה

מחירי הנפט הגואים אינם יורדים מהכותרות וממשיכים לגרור את בורסות וול סטריט לירידות. בתחילת יום המסחר עוד דשדשו המדדים לאחר שמחירה של חבית נפט רגילה נחלש מעט. היתה זו תגובה להודעה מרגיעה של השלטונות הרוסים על כך שיאפשרו ליצואנית הנפט הגדולה במדינה, יוקוס, להשתמש במזומנים שלה הנמצאים בבנקים, כך שתתאפשר פעילות סדירה באתרי שאיבת הנפט. אולם שעות מספר אחר כך הם כבר חזרו בהם ומחירה של חבית שב לנסוק עד לסגירתו בשיא חדש של 44.4 דולר.

יוקוס נמצאת כיום בשיאו של סכסוך עם הרשויות ברוסיה, שטוענות כי החברה העלימה בשנים האחרונות מסים בהיקף של מיליארדי דולרים. התפתחויות אלו גררו את נאסד"ק לירידה של 1.8% לרמה של 1,821 נקודות עם סיום המסחר ודאו ג'ונס איבד 1.6% לרמה של 9,962 נקודות.

בין הישראליות הנסחרות דיווחה חברת גילת לווינים על ירידה בהפסד התפעולי והנקי, והמניה הוסיפה 1.2% למחיר של 4.35 דולרים. הכנסות גילת היו 57.5 מיליון דולר, כמעט ללא שינוי ביחס לרבעון הקודם ועלייה של כ-10% ביחס לרבעון המקביל. כתוצאה משינוי בתמהיל המוצרים שמכרה החברה ברבעון, נרשם שיפור בשולי הרווח הגולמי. יחד עם ירידה קלה בהוצאות ודו"חות נקיים ממחיקות, היה ההפסד התפעולי 1.6 מיליון דולר לעומת 7.9 מיליון דולר ברבעון הקודם. ההפסד הנקי היה 1.8 מיליון דולר, לעומת 6.5 מיליון דולר ברבעון הקודם ו-36.2 מיליון דולר ברבעון המקביל. מניית גילת צנחה בחודש וחצי האחרונים בכ-36% בעקבות כשלון מהלך המיזוג עם חטיבת הלוויין של יוז האמריקאית שגררה עמה את התפטרות המנכ"ל, אורן מוסט.

מניית סביינט זינקה ב-16.4% למחיר של 2.41 דולרים לאחר שבית המשפט בארה"ב פסק לטובת טבע וסביינט וקבע כי השתיים יוכלו לשווק בארה"ב את הורמון הגדילה שמייצרת סביינט. בית המשפט קבע כי הפטנט של חברת Novo Nordisk על הורמון הגדילה אינו תקף וסלל את הדרך לשווק מסחרי של התרופה שאושרה כבר על ידי ה-FDA. בהתאם להסכם עם טבע תשווק האחרונה את המוצר אשר השוק שלו בארה"ב נאמד בכחצי מיליארד דולר לשנה. מניית טבע נעלה בירידה של 3.8% למחיר של 28.77 דולרים.

מניית מג'יק ירדה ב-4.4% למחיר של 3.52 דולרים לאחר דו"חות חיוביים דווקא. חברת פתרונות התוכנה לאינטגרציה דיווחה על הכנסות של 16.7 מיליון דולר - עלייה של 9% מהרבעון המקביל ובדומה לרבעון שעבר, שהיה חלש עונתית. במחצית הראשונה של השנה צמחו ההכנסות ב-8.8% ל-33.1 מיליון דולר ומנחם הספרי, מנכ"ל החברה, אמר היום כי "אנחנו בהחלט מכוונים לכך שהמחצית השנייה של השנה תהיה חזקה יותר מזו הראשונה".

הרווח הגולמי של מג'יק השתפר מעט ביחס לרבעון הקודם ל-61% מהמכירות, והרווח התפעולי היה 895 אלף דולר ברבעון - בדומה לרבעון שעבר. בשורה התחתונה היה הרווח הנקי 914 אלף דולר או 3 סנטים למניה, לעומת רווח נקי של 718 אלף דולר ברבעון שעבר. ברבעון הבא הרווח צפוי להיות גבוה יותר מזה שהוצג ברבעון השני.

בחברת ספיאנס לעומת זאת, המצב אינו כה שפיר והחברה המשיכה להציג ירידה בהכנסות והפסד בשורה התחתונה. ברבעון שחלף מכרה ספיאנס ב-11.8 מיליון דולר, ירידה של 6.5% ביחס לרבעון הקודם ושל 12% ביחס לרבעון המקביל. בשורה התחתונה היה ההפסד הנקי 1.1 מיליון דולר או 10 סנט למניה, שיפור קל בלבד לעומת ההפסד ברבעון הקודם - 1.3 מיליון דולר. ברבעון המקביל עוד עשתה החברה את צעדיה האחרונים לקראת מעבר לרווח, ודיווחה על הפסד קטן של 387 אלף דולר. מניית החברה צנחה כ-53% מתחילת השנה ובמסחר אתמול נסגרה המניה כמעט ללא שינוי במחיר של 1.86 דולרים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully