וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הממונה על ההגבלים אישר את מיזוג כנפיים ואל על

כתב וואלה! עסקים

8.8.2004 / 9:48

האישור ניתן בתנאי כי תימכר פעילות התעופה של כנפיים (למעט פעילות החכרת המטוסים וחברות מסוימות בקבוצת כנפיים) כ"עסק חי" לצד שלישי בלתי תלוי

כנפיים – אחזקות ארקיע בע"מ, בשליטת משפחת בורוביץ, דיווחה היום לבורסה לניירות ערך, כי הממונה על ההגבלים העסקיים, עו"ד דרור שטרום, אישר את המיזוג בין כנפיים/ארקיע לבין אל על.

כזכור, הגישה כנפיים לפני מספר חודשים הודעת מיזוג עקב רכישות מניות ואופציות של אל על במסגרת הפרטת אל על. כיום, מחזיקה כנפיים בכ- 22% ממניות אל על וברשותה אופציות הניתנות למימוש בחודש דצמבר 2004 אשר יקנו לה החזקה של כ- 52% באל על.

אישור הממונה על ההגבלים העסקיים ניתן בתנאי כי תימכר פעילות התעופה של כנפיים (למעט פעילות החכרת המטוסים וחברות מסוימות בקבוצת כנפיים) כ"עסק חי" לצד שלישי בלתי תלוי. המכירה עשויה להתבצע כיחידה אחת או בנפרד, על פי אישור הממונה, אשר אף יהיה רשאי לאפשר השארת פעילויות נוספות ברשות כנפיים, בהתאם לזהות הקונה.

הממונה אישר לכנפיים להיות מעורבת בניהול "אל על" כבר בחודש דצמבר 2004, כאשר עד מועד זה, תהיה כנפיים רשאית להצביע את מניותיה ולהיות מעורבת בניהול "אל על", בכל הנוגע לפעולה בלתי הפיכה בעלת משמעות אסטרטגית לטווח ארוך הפוגעת באינטרסים של כנפיים.

פרופ' ישראל (איזי) בורוביץ, מנכ"ל כנפיים, מסר כי אישור הממונה הינו שלב חשוב בדרך למעורבותה המוחלטת של כנפיים בניהול אל על וכי בכוונת כנפיים להמשיך ולהצעיד את "אל על" קדימה, תוך שימוש בידע הרב שנצבר במהלך השנים על מנת להגדיל את נפח הפעילות של "אל על" ולהיכנס לתחומים חדשים, כגון תיירות, אחזקת מטוסים, הנדסה והחכרת מטוסים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully