וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בורסה: מכתשים אגן איבדה 2.2% למרות המלצה חיובית

אלי דניאל

9.8.2004 / 17:12

בסיום יום תנודתי - המעו"ף ללא שינוי. תדיר-גן טיפסה 3.2% בעקבות חוזה ענק עם ג'נרל מוטורס. עלייה של יותר מ-1% במניות שני הבנקים הגדולים. ליפמן השילה 2% לקראת פרסום הדו"חות


מסחר תנודתי למדי נרשם היום בבורסה של תל אביב, שעה שהמדדים המובילים פתחו את היום במגמה חיובית, כאשר עם חלוף השעות השתנתה לה המגמה והמדדים המובילים נצבעו באדום על רקע המסחר השלילי בבורסות אירופה שירדו לרמות שפל של השנה האחרונה. לקראת סיום המסחר שוב נרשם שינוי מגמה במסחר בעקבות הפתיחה החיובית בוול סטריט.

וכך, מדד המעו"ף סיים את היום ללא שינוי ברמה של 525.68 נקודות, מדד ת"א 100 נחלש ב-0.4% לרמה של 552.98 נקודות בעוד מדד התל-טק 15 איבד 1.1% תוך שהוא חוצה מטה את רף 370 הנקודות לרמה של 369.77 נקודות. מחזור המסחר היה נמוך למדי, גם ביחס לימי הקיץ החמים, והוא הסתכם ב-406 מיליון שקל.

החולשה במניית טבע נמשכה גם היום שעה שהמניה השילה 0.6% במחזור של כ-60.7 מיליון שקל.

מניית תדיר-גן , אשר הצטרפה לבורסה המקומית אך לפני שלושה חודשים, זינקה ב-3.2% במחזור גדול למדי של כ-5.3 מיליון שקל. כל זאת, בעקבות הפרסום על חוזה ענק בהיקף של כ-50 מיליון דולר לאספקת אגני שמן לענקית הרכב ג'נרל מוטורס. יש לציין כי מדובר בהסכם מסגרת אשר עתיד להיפרס על פני תקופה של 6-7 שנים.

המסחר במניות הבנקים הגדולים התנהל היום במגמה חיובית שעה שמניית הפועלים הוסיפה 1.3% ומניית לאומי התחזקה בשיעור דומה. העלייה במניות שני הבנקים קשורה להמלצת "קנייה" אותה הוציא דויטשה בנק אשר החל לסקר אותן לאחרונה. בבנק ההשקעות הגרמני הציבו למניית הפועלים מחיר יעד של 16 שקל הגבוה בכ-33% ממחירה בפתיחת המסחר, בעוד שתג המחיר שהוצמד למניית לאומי היה 12 שקל - 38% מעל מחירה בפתיחה.

בנק המזרחי, נהנה אתמול מדו"ח נאה של בנק טפחות , בו הוא מחזיק בבעלות מלאה. למרות זאת, מניית המזרחי סיימה את יומה בירידה של 0.2%.

השפעת זרם הדו"חות הכספיים המגיע אל הבורסה ניכרת גם בביצועיהן היומיים של מניות החברות המדווחות. כך, הבוקר דיווחה אלביט מערכות כי הכנסותיה ברבעון השני של השנה עלו ב-6% לרמה של 231.6 מיליון דולר וכי הרווח הנקי שלה קפץ ביותר מ-20% לרמה של 11.3 מיליון דולר. כמו כן, החברה הודיעה על חלוקת דיווידנד גדול במיוחד בהיקף של כ-72.5 מיליון דולר. על רקע זה, מניית החברה סיימה את היום עם עלייה של 0.4% במחזור של כ-13.9 מיליון שקל.

מניית ליפמן, אשר תפרסם לאחר סיום המסחר בנאסד"ק את תוצאותיה לרבעון השני, סיימה את יום המסחר בירידה של 2% תוך שהיא משלימה בכך ירידה מצטברת של כ-12% מאז החל חודש אוגוסט.

מניית מכתשים אגן נסוגה ב-2.2% במחזור גבוה של כ-29.5 מיליון שקל, וזאת למרות שבנק ההשקעות השוויצי UBS חזר היום על המלצת "קנייה" למניה, בתגובה לדו"חות החיוביים שפורסמו בשבוע שעבר. ב-UBS הותירו למניה מחיר יעד של 24 שקל - כ-25% מעל מחיר המניה בשוק.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully