וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הדולר נופל ב-0.5% ל-4.532 שקלים

הרצל לקס

9.8.2004 / 14:00

מאז פרסום דו"ח התעסוקה המאכזב ביום שישי איבד הדולר כ-2% מול היורו בשל הציפיות להותרת הריבית הדולרית על כנה. היורו עולה 1.7% מול היציג ל-5.5609 שקלים

עם פתיחת שבוע המסחר במט"ח מגיבים הסוחרים לאירועי סוף השבוע בשוקי המטבעות בעולם בו נפל הדולר בשיעור חד מול המטבעות העיקריים. הדולר נחלש כעת ב-0.5% מול השער היציג של יום שישי והוא נסחר ברמה של 4.532 שקלים. היורו מתחזק ב-1.7% מול היציג ל-5.5609 שקלים.

מחירי האופציות הדולריות אתמול כבר שיקפו את הייסוף שמתרחש כעת בשוק המט"ח, ולמעשה כבר בשעת המסחר האחרונה ביום שישי, לאחר שהשערים היציגים נקבעו, החל הדולר ליפול מול השקל עד לשער של פחות מ-4.54 שקלים.

החולשה בדולר הגיעה לאחר פירסום נתוני דו"ח התעסוקה של המשק האמריקאי שאיכזבו מאוד ולימדו על גיודל של כ-30 אלף משרות בלבד ביולי לעומת צפי של כ-200 אלף. נתונים אלו תורמים לצפי של המשקיעים להותרת הריבית על הדולר ברמה של 1.25% בהתכנסות מועצת הפדרל ריזרב מחר. זאת, בניגוד לצפי שגילמו השווקים להעלאת ריבית של 0.25% לפני פירסום נתוני דו"ח התעסוקה.

נתוני התעסוקה החלשים מפיגים את החשש ללחצים אינפלציונים במשק האמריקאי מצד שוק העבודה, ובשל כך הצורך בהעלאת ריבית כדי לרסן עליית מחירים אפשרית יורד. הנתונים משפיעים לרעה על הדולר לא רק מהצד הפיננסי של ריבית נמוכה יותר, אלא גם מן הפן הריאלי, שכן הם מלמדים על צמיחה חלשה יותר מהצפוי של המשק האמריקאי.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully