וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

וול סטריט: סביינט מאבדת 10% רקע המעבר להפסד

שירלי יום-טוב

9.8.2004 / 23:18

עליות בפתיחה. לומניס, שזינקה 28% בחודש האחרון, מאבדת 2.5% למרות מעבר לרווח. רדקום מזנקת ב-35%


שבוע המסחר בוול סטריט נפתח בעליות במדדים לאחר ירידה של 5.9% במדד נאסד"ק בשבוע שעבר. נאסד"ק עולה ב-0.6% ודאו מוסיף 0.1%.

בין הישראליות בולטת בפתיחה מניית רדקום שמזנקת ב-35% בעקבות הודעת החברה על הסכם עם ענקית ציוד התקשורת האמריקאית סיסקו. סביינט מאבדת 10% לאחר שדיווחה על מעבר להפסד נקי גבוה של 31.9 מיליון דולר תחת הכנסות שנחתכו. לומניס יורדת 2.5% למרות דו"חות משופרים.

סקירת טרום מסחר

לאחר הירידות החדות בשווקים ביום שישי האחרון, מצביעים בשעה זו החוזים העתידיים על פתיחת מסחר בעלייה של עד כ-0.5% במדד נאסד"ק 100 וב-S&P500 הרחב יותר. ביום שישי השלים מדד נאסד"ק ירידה של כ-5.9% בסיכום שבועי, בעקבות ירידה חדה של 2.5% ביום המסחר האחרון לשבוע לאחר נתונים מאכזבים בדו"ח התעסוקה של חודש יולי. הרמה בה נמצא כעת מדד מניות הטכנולוגיה היא הנמוכה ביותר השנה ומתחילתה השנה נפל המדד מניות בכ-11%.

נתון חיובי שעשוי להשפיע לחיוב על המסחר היום הוא מחירי הנפט שיורדים מעט ביחס לשיאים אליהם נסקו ביום שישי האחרון. במסחר שלפני הפתיחה עומד מחירה של חבית על 43.7 דולר - ירידה של כמעט דולר ביחס לשיא שנרשם ביום שישי לפני תחילת המסחר.

לנגיד הבנק הפדרלי האמריקאי, אלן גרינספאן, תהיה מחר שוב הזדמנות להשפיע על שוקי ההון לאחר שיפרסם את ההחלטה בדבר שער הריבית. ביוני האחרון העלה הפד את הריבית ברבע אחוז לאחר שנותרה על כנה במשך 4 שנים. ההערכות בוול סטריט מדברות על עלייה בשיעור נוסף של רבע אחוז מחר (21:15 שעון ישראל), למרות הנתונים המאכזבים של דו"ח התעסוקה.

בין החברות הישראליות הנסחרות נמשכת עונת הדו"חות לרבעון השני, אם כי שטף הדו"חות נחלש מעט. מניית סביינט מאבדת בשעה זו כ-4% במסחר שלפני הפתיחה, תגובה שעשויה להיות מתונה למדי בהתחשב בדו"חות שפירסמה היום החברה. הכנסותיה צנחו ב-43% ביחס לרבעון המקביל ל-17.6 מיליון דולר, מה שגרר מעבר להפסד נקי גבוה של 31.9 מיליון דולר או 53 סנט למניה. ברבעון המקביל היה הרווח 2.5 מיליון דולר.

חברת לומניס , שמתחרתה סינרון השלימה את יום המסחר הראשון שלה ביום שישי, דיווחה היום על תוצאות משופרות לרבעון השני עם גידול בהכנסות, תזרים חיובי וקיטון בהוצאות. החברה, הנסחרת ברשימת ה"פינק שיטס" לפי שווי שוק של כ-60 מיליון דולר, מכרה ברבעון השני ב-70.3 מיליון דולר, עלייה של 3.2% ביחס לרבעון המקביל ושל 7.9% מהרבעון הקודם.

הבשורה האמיתית נמצאת בשורה התחתונה שהכילה רווח נקי של 1.1 מיליון דולר או 3 סנטים למניה כך שמדובר ברווח ראשון מאז הרבעון השלישי של 2001. עם זאת, הרווח כולל 1.8 מיליון דולר שהתקבלו כתוצאה מהסכמי המכירות והשיווק החדשים של לומניס עם WaveLight. תזרים המזומנים מפעילות שוטפת היה 6.6 מיליון דולר, והוא כולל גם את הסכום שהתקבל כתוצאה מהסכמי המכירות והשיווק החדשים עם WaveLight.בחודש האחרון התעוררה מניית החברה לחיים וזינקה בכ-28%.

גם חברת אלביט מערכות דיווחה היום על תוצאותיה, שכללו גידול של כ-6% בהכנסות ביחס לרבעון המקביל ל-231.6 מיליון דולר. עם זאת הכנסות אלה נמוכות במעט מממוצע תחזיות האנליסטים שעמד על 232.8 מיליון דולר. הרווח התפעולי צמח ב-9% ל-13.8 מיליון דולר ובשורה התחתונה הציגה החברה רווח נקי של 11.3 מיליון דולר, המשקף גידול של למעלה מ-20% בהשוואה לרווחי הרבעון המקביל.

מניית טקנומטיקס, שאיבדה כ-16% בחודשיים האחרונים, עשויה לרכז היום עניין בעקבות חוזה חדש בהיקף של כמה מיליוני דולרים. החברה, המתמחה בפתרונות לתכנון ובקרת תהליכי ייצור מספקת את פתרונות ה-eMPower שלה לבקרת תהליכי ייצור אצל שותפת OEM שלה, יצרנית מכוניות יפאנית, שאת שמה לא חשפה, עבור תהליך ייצור שלדי המכוניות.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully