וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הזרע ג'נטיקס: ההכנסות עלו ב-10% ל-78.4 מיליון שקל; הרווח הנקי צמח ב-55% ל10.8 מיליון שקל

נתן שבע

9.8.2004 / 15:58

הרווח הגולמי גדל ב-16% ל-46.3 מיליון שקל; פעילותה השוטפת של הזרע ייצרה לה ברבעון החולף תזרים מזומנים של 23.1 מיליון שקל; מנכ"ל החברה: שנת 2004 את מגמת השיפור שהחלה בשנת 2002חברת הזרע ג'נטיקס , העוסקת בפיתוח גנטי וטכנולוגי של זני זרעים ונמצאת מאז יולי 2003 בשליטתה של חברת Vilmorin הצרפתית, דיווחה היום על גידול של 10% בהכנסותיה שעה שהמכירות צמחו ל-78.4 מיליון שקל בהשוואה ל-71.3 מיליון שקל ברבעון המקביל. הגידול במכירות נבע בעיקר מהעלאה במחירי חלק מהמוצרים ומההשפעה החיובית של פיחות השקל.פילוח מגזר הפעילות של החברה מראה כי זרעי הירקות מהווים 94% מהמחזור (הכנסות של כ-73.7 מיליון שקל) וזרעי גידולי השדה הניבו הכנסות של כ-4.7 מיליון שקל. 80% מהכנסותיה של החברה מקורן ביצוא.הרווח הגולמי של הזרע ג'נטיקס צמח ב-16% לרמה ל 46.3 מיליון שקל. שיעור הרווח הגולמי הגיע ל-59% לעומת 56% ברבעון המקביל. השיפור ברווח הגולמי נבע מהעלאת מחירי חלק מהמוצרים והן מגידול במכירות ביחס להוצאות הקבועות.הוצאות המו"פ נטו עלו ל-8 מיליון שקל, גידול של 3.4% שנבע מהמשך הקיטון במענקי המדען הראשי.
למרות עלייה של 7% בהוצאות המכירה וההנהלה וכלליות, השיגה החברה עלייה של 50% ברווח לפני מס.בשורה התחתונה הציגה החברה צמיחה של 55% ברווח הנקי ל-10.8 מיליון שקל, כך שאת המחצית הראשונה היא מסכמת עם רווח נקי של כ-14.4 מיליון שקל.

פעילותה השוטפת של הזרע ייצרה לה ברבעון החולף תזרים מזומנים של 23.1 מיליון שקל, גידול ניכר בהשוואה לתזרים חיובי של 8.1 מיליון שקל ברבעון המקביל, וזאת הודות לשיפור ברווח הנקי ולגידול בסעיף הזכאים ונותני שירותים.יתרת המזומנים בקופתה של החברה הסתכמה ב-30 ביוני 2004 ב-19.5 מיליון שקל כשבנוף היתה לה ויתרת פיקדונות בבנק בסך של 18.2 מיליון שקל. הונה העצמי של החברה תפח ל-310.7 מילין שקל והון זה היווה כ-72% ממאזן החברה.מנכ"ל הזרע ג'נטיקס, רמי דר, אמר כי, "תוצאות הרבעון השני מעידות על שיפור משמעותי בכל ההיבטים לעומת התקופה המקבילה אשתקד, וממשיכות את השיפור שהציגה החברה בתוצאותיה גם בשנה שעברה ואף לעומת הרבעון הקודם".דר הוסיף כי "המשך מגמת השיפור בתוצאות העסקיות של החברה נובע מגידול במכירות, בין היתר כתוצאה מקליטתם בהצלחה של מוצרים חדשים של החברה בשווקים השונים, כגון זרעי עגבניות עמידות למחלת "צהבון האמיר", אבטיח "מיניסידלס" - אבטיח בגודל אישי ללא גרעינים - וכותנת מכלוא".לדברי דר, "החברה הצליחה להשיג מחירים גבוהים יותר על חלק ממוצריה והמשיכה לשפר את שיעורי הרווח הודות לסדרת מהלכים שביצעה, שמטרתם הוזלת עלות המכר, תוך ניצול טוב יותר של המלאי והרחבת מערכי השיווק והמכירה".דר הוסיף וציין כי, "יש לזכור, שמכירות הזרעים בעולם מושפעות ממחזוריות של עונות חקלאיות ואף מאופיינות בתנודתיות בין הרבעונים השונים. תורמים לכך גם הרכב סל המוצרים ושווקי היעד של החברה, ועל כן אין תוצאות החציון הראשון של השנה, שהיו מצוינות, מצביעות בהכרח על התוצאות שניתן לצפות להן במחצית השניה של שנת 2004". דר הוסיף, כי הוא מאמין שברמה שנתית, תמשיך שנת 2004 את מגמת השיפור שהחלה בשנת 2002.


טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully