וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

כלל פיננסים בטוחה: הכנסות אורמת ברבעון השני יצמחו ל-59 מיליון דולר; הרווח הנקי יגיע ל-7.6 מיליון דולר

נתן שבע

9.8.2004 / 18:09

התמלוגים מפרויקט הנפט הכבד בקנדה: כ-10-15 מיליון דולר; קיים חשש לירידה ברווחיות מגזר המוצרים והשירותים כתוצאה מהעלייה בהוצאות הרכש; החברה תפרסם את תוצאותיה הכספיות ביום חמישי



שלושה ימים לפני מועד פרסום תוצאותיה הכספיות של אורמת לרבעון השני של השנה, ובבית ההשקעות כלל פיננסים בטוחה צופים גידול משמעותי בשורת ההכנסות, הרווח הגולמי, הרווח התפעולי והרווח הנקי של החברה הנמצאת בשליטת בני משפחת ברוניצקי.



האנליסט יובל בן זאב מעריך כי הכנסות החברה ברבעון החולף הסתכמו ב-59 מיליון דולר, גידול של כ-124% לעומת הכנסות הרבעון המקביל וכ-19% יותר מהכנסות הרבעון הראשון של השנה. לדבריו, צפי זה מתבסס על תוספת במספר תחנות הכוח הגיאו-תרמיות של החברה - תחנות הכוח בהוואי ובנוואדה, ועל ההשפעה העונתית החיובית בתחנות הכוח בקליפורניה.



בהתייחסו למגזר המוצרים והשירותים, מציין בן זאב כי מגזר זה צפוי להניב הכנסות גבוהות משני פרויקטים בניו זילנד, לצד תחילת הכרה בהכנסות מפרויקט דחיסת הגז בארה"ב. בן זאב מוסיף כי קיים חשש לירידה ברווחיות מגזר זה כתוצאה מהעלייה בהוצאות הרכש.



בן זאב סבור כי הרווח הגולמי של החברה יסתכם ב-20.6 מיליון דולר, והרווח התפעולי יעמוד על כ-16 מיליון דולר - גידול של כ-22% לעומת הרווח התפעולי ברבעון הקודם. בכלל פיננסים בטוחה צופים שאורמת תציג בשורה התחתונה שלה רווח נקי של 7.6 מיליון דולר, כלומר - גידול של 58% לעומת הרבעון הקודם.



בן זאב מעריך כי במהלך הרבעון השני קיבלה אורמת תמלוגים של כ-10-15 מיליון דולר מאופטי קנדה המבצעת פרויקט נפט כבד בקנדה. עם זאת, בן זאב מציין כי שאלת הטיפול החשבונאי בסעיף זה עדיין לא ברורה, ולא בטוח האם החברה תרשום הכנסות ורווח מתמלוגים אלו ברבעון השני.


טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully