וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ח"כ ויצמן שירי: "הוועד הממונה של הקו אופ מעניק טובות הנאה למקורבים וסמוכים"

אמיר הלמר

7.5.2001 / 20:13

מבקש לכנס את הוועדה לביקורת המדינה לבדיקת האירועים שמתנהלים לטענתו בוועד; ממחר תפורסם רשימת חברי הקו אופ לפי דו"ח ברלב

ח"כ ויצמן שירי פנה היום ליו"ר הוועדה לביקורת המדינה, ח"כ פרופ' אמנון רובינשטיין, בכדי לחקור, כהגדרתו, את "האירועים החמורים המתרחשים לאחרונה בוועד הממונה של הקו אופ". אירועים חמורים, שלטענת שירי נובעים בין השאר מאוזלת ידו של רשם האגודות השיתופיות, עו"ד אורי זליגמן, הנותן לוועד גיבוי מלא, לטענתו.

"מדובר", אומר שירי במכתבו, "בזלזול מתמשך של הוועד הממונה בכספי הציבור והחברים והענקת טובות הנאה למקורבים וסמוכים".

לטענתו, הוועד, שאמור לדאוג בתקופת מינויו הזמנית לעניינים השוטפים על מנת להוביל את האגודה לבחירות דמוקרטיות, מושך מקופת האגודה כספים בהיקפים חסרי תקדים ומחלקם "למקורבים וסמוכים", וכן מושך לכיסו משכורות עתק בניסיון לעשות קופה בזמן קצר.

שירי מבקש לבחון את טיב הקשרים בין הרשם לבין עו"ד ליפא מאיר, שמונה ע"י הרשם לוועד הממונה. לטענתו, יש לבדוק כיצד התיר הרשם לעו"ד מאיר, המשמש, לטענתו, כ"יו"ר הוועד הממונה", להעביר למשרד עורכי הדין שבבעלותו את הטיפול המשפטי באגודה, ולאפשר לו לגבות בגין טיפול זה שכר טרחה "מנקר עיניים", כהגדרתו.

שירי טוען כי העובדה שעו"ד מאיר, המשמש בוועד הממונה, הפך גם ליועמ"ש של האגודה, יש בה משום ניגוד עניינים מובהק שהוא פסול ומגונה, במיוחד לאור העובדה שהוועד הממונה מקדם עסקה למכירת נכסי הקו אופ ששוויים כ-600 מיליון דולר. עסקה שתניב, לטענתו, למשרדו של מאיר, שכר טרחה שיגיע לכ-20 מיליון שקל.

שירי טוען כי כל הפעילות של הוועד הממונה ושל עו"ד ליפא מאיר זוכה לגיבויו של רשם האגודות, ולפיכך הוא מבקש לזמן את הדיון בוועדה ולחייב את עו"ד מאיר להביא לדיונים בוועדה את כל המסמכים והתכתובות הנוגעים לפירוט המשכורות והכספים שחילק הוועד הממונה מאז נכנס לתפקידו, ופירוט שכר הטרחה שהעניק למשרד עוה"ד שבבעלותו.

כמו כן מבקש שירי כי רשם האגודות יביא לדיונים את כל אותם אישורים שנתן לוועד לחלוקת אותם כספים "למקורבים וסמוכים" ויפרט את שיקוליו, ובנוסף יציג מסמכים המעידים על התקשרויותיו עם עו"ד ליפא מאיר במהלך השנים שהוא מכהן כרשם האגודות והנימוקים לכך.

תגובתם של הוועד הממונה ושל עו"ד ליפא מאיר למכתבו של ח"כ שירי לא התקבלה עד לרגע זה.

בנוסף פירסם היום החוקר המיוחד, רו"ח יהודה ברלב, שמונה לשם עדכון פנקס החברים של הקו אופ ואשר הגיש את מסקנותיו לפני מספר שבועות לרשם האגודות, הודעה לפיה כבר ממחר תפורסם רשימת חברי הקו אופ הריבוע הכחול לעיון הציבור.

הרשימה תפורסם באתר האינטרנט שהוקם לצורך העניין וכן במשרדי האגודה וב-18 סניפים שלה. בהודעה מצוין כי מי שמוצא עצמו נפגע מתוכן הדו"ח רשאי להגיש הסתייגותו לחוקר המיוחד ברלב בכתב עד ל-29 במאי.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully