וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

וול סטריט: המשקיעים לא נבהלו מהעלאת הריבית

שירלי יום-טוב

11.8.2004 / 0:06

מדד הנאסד"ק הוסיף 1.9%. ליפמן עלתה ב-7% לאחר תחזית אופטימית

השווקים הפגינו עוצמה לנוכח החלטת הבנק הפדרלי להעלות את הריבית בארה"ב ברבע אחוז ויום המסחר ננעל בעליות חדות במדדים. צניחה של כמעט 6% במדד הנאסד"ק בשבוע שעבר והשפל אליו הגיעו שוקי ההון האמריקאיים בימים האחרונים הזניקו את המדדים כבר בתחילת היום. בסמוך לפרסום ההחלטה על הריבית אמנם היה נדמה שהמשקיעים התקפלו מעט, והעליות נחלשו, אולם דקות ספורות בלבד לאחר מכן שב נאסד"ק לעלייה של למעלה מ-1%. את המסחר הוא נעל ברמה של 1,808 נקודות לאחר עלייה של 1.9% ודאו ג'ונס הוסיף 1.3% ל-9,944 נקודות.

נגיד הבנק הפדרלי, אלן גרינספאן, העלה את הריבית ברבע אחוז, בפעם השנייה בתוך פחות מחודשיים, כך שהיא עומדת כעת על 1.5%. הבנק חזר על הודעתו הקודמת, כי המשך העלאת הריבית ייעשה באופן מדוד ומבוקר. בוול סטריט מצפים כעת כי הבנק יחדל מהעלאות ריבית נוספות עד לבחירות לנשיאות, שיתקיימו בנובמבר. לפי סקר שבוצע בקרב כלכלנים ישאיר הבנק את הריבית ללא שינוי בפגישה הבאה, ב-21 בספטמבר, אך בנובמבר ובדצמבר צפויות העלאות ריבית נוספות - כך שעד סוף השנה תגיע הריבית ל-2%. זאת במידה שיתברר כי מצב הכלכלה ייחלש באופן בלתי צפוי.

גם התייצבות מסוימת במחירי הנפט ברמה של כ-44.5 דולר לחבית הקלה מעט מהלחץ על השווקים. אך זאת לא לפני שנקבע שוב שיא במסחר שלפני הפתיחה ומחירה של חבית נסק ל-44.99 דולר.

מרבית החברות הישראליות הנסחרות כבר פירסמו את תוצאותיהן לרבעון השני כאשר ביממה האחרונה הצטרפו אליהן קמטק, ליפמן ותפרון. ביום חמישי תדווח חברת ציוד התקשורת אי.סי.איי, שמנייתה הוסיפה 5.4% למחיר של 5.8 דולרים.

מניית קמטק התממשה ב-9% למחיר של 3.9 דולרים בעקבות זינוק של 19% אתמול, שקדמו לו תוצאות חיוביות לרבעון השני. הכנסות החברה, המתמחה במערכות אופטיות לבדיקת מעגלים מודפסים, זינקו לשיא של 17.4 מיליון דולר - עלייה של 33% מהרבעון הראשון וברף העליון של הנחותיה המוקדמות. הרווח הגולמי היווה 52% מהמחזור, ההוצאות התפעוליות הסתכמו ב-5.7 מיליון דולר והרווח התפעולי של קמטק היה 3.4 מיליון דולר. בשורה התחתונה, החברה הצליחה לדווח על רווח נקי של 3.2 מיליון דולר - כ-18.5% מההכנסות.

אולם משה עמית, סמנכ"ל הכספים של החברה, קירר מעט את המשקיעים וציין כי "אנחנו רואים בתוצאות אלה יוצאות דופן". ברבעון הבא צפויות ההכנסות לצמוח ב-5%-15%.

מניית ליפמן (LPMA), שצנחה כ-22% מתחילת יולי, הוסיפה 7% למחיר של 21.4 דולר בעקבות תוצאות טובות והעלאת התחזית להמשך. החברה, המתמחה במערכות סליקה לחיובים באשראי, רשמה צמיחה של 40% בהכנסות ל-38.3 מיליון דולר וצמיחה של 52% ברווח התפעולי ל-8 מיליון דולר. בראשית השנה צפתה החברה צמיחה של 20% בהכנסותיה השנתיות ואילו כעת עומדת התחזית המשודרגת על צמיחה של 33%-38% להכנסות של כ-156-162 מיליון דולר. תחזית הרווח המעודכנת עומדת 1.24-1.32 דולר למניה, כ-33.2-35.4 מיליון דולר.

חברת קליקסופטוור (CKSW:NASDAQ) דיווחה על הסכם עם ספקית שירותי החשמל מקבוצת סימנס הגרמנית (סימנס PTD) והמניה הוסיפה 1.4% למחיר של 1.5 דולרים. קליקסופטוור סיפקה לסימנס בעבר פתרונות אופטימיזציה לניהול מערך אנשי השטח. כעת יפנו השתיים עם פתרון משותף ללקוחות של סימנס, חברות Utilities הרוכשות ממנה תשתיות לאספקת חשמל. שמואל ארבץ, סמנכ"ל הכספים של קליקסופטוור ציין כי "לסימנס יש יחידה שעוסקת בפתרונות IT, והיא מעוניינת לשלב אותם עם סדרת המוצרים שלנו לאופטימיזציה של ציי כוח אדם".

עלייה נאה של 11% נרשמה גם במניית ארוטק, שדיווחה על השלמת רכישת חברת Armour Of America תמורת 22 מיליון דולר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully