וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

גולדמן סאקס מביע אמון בצ'ק פוינט: "אין אינדיקציה להתערערות המעמד או יכולת הצמיחה של החברה"

גיא ימין

7.5.2001 / 22:53

מעלה את תחזית הרווח למניה ב-2001 ב-5 סנט ל-1.35 דולר; קובע מחיר יעד של 95 דולר, גבוה בכ-45% ממחיר המניה הנוכחי

גם גולדמן סאקס מצטרף לשורת בתי ההשקעות המהללים ומשבחים את תוצאותיה הכספיות של צ'ק פוינט . בבית ההשקעות מעריכים כי הירידות במניית צ'ק פוינט בעקבות הדו"חות לרבעון הראשון היו "תגובת יתר" להכנסות נמוכות במקצת מתחזיות האנליסטים, בעוד הנקודה המהותית היא המשך הצמיחה שהציגה החברה.

"אנו מאמינים כי חלק מהמשקיעים פשוט ציפו ליותר מדי, וקיוו כי צ'ק פוינט תציג תוצאות מדהימות. הערכה זו בפירוש לא היתה ריאלית בהינתן תנאי השוק הנוכחיים. להערכתנו, מכל מקום, גם אם ניתן להגדיר את תוצאות הרבעון כחלשות יחסית, הן אינן מהוות אינדיקציה להתערערות מעמדה של צ'ק פוינט בשוק האבטחה, או ליכולת צמיחתה בעתיד", קובעים האנליסטים שמוען זיווטופסקי, אן מייזנר, שמעון לוי ואייב פינקלשטיין.

החברה העבירה הכנסות לתוך הרבעון השני

המכירות של החברה ברבעון הראשון הסתכמו ב-145 מיליון דולר, ב-2 מיליון פחות מהתחזית של גולדמן סאקס, אך זינוק של 86% לעומת הרבעון המקביל, ועלייה של 3% לעומת הרבעון הרביעי.

האנליסטים מעריכים כי הצמיחה הנמוכה היחסית ברבעון הראשון לעומת הרבעון הרביעי נובעת מכך שחלק מלקוחותיה של צ'ק פוינט ניצלו "ברגע האחרון" את תקציבי ה-IT שעמדו לרשותם ב-2000, כך שבמהלך ימים ספורים בסוף הרבעון הרביעי נוספו לשורת המכירות עוד 7-6 מיליון דולר.

בנוסף, מעריכים בבית ההשקעות שהנהלת צ'ק פוינט בחרה "לדחוף מכירות" אל הרבעון השני, על מנת להגדיל את הצפיות, ולמנוע מהערכות האנליסטים להיות גבוהות מהרצוי. וכך, דחייה של 2 מיליון דולר בהכרה בהכנסות תוסיף לחברה עוד סנט אחד בשורת הרווח למניה, וזאת הודות לשולי הרווח הגבוהים של החברה.

את בטחונם בחברה מביעים האנליסטים בהעלאת תחזית הצמיחה ב-2001 ל-51%, ואת הצמיחה ברווח למניה ל-61% בשנה כולה. "נכון להיום, צ'ק פוינט היא אחת מחברות הטכנולוגיה הרווחיות ביותר בעולם, והיא עושה זאת על ידי שולי רווח גולמי של יותר מ-90%, ומודל עסקי המבוסס על משווקים ושותפים בהסכמי OEM", מדגישים בגולדמן סאקס. שולי רווח התפעולי של 61.2% ברבעון הראשון היו הגבוהים ביותר שהציגה החברה מעודה, והאנליסטים מעריכים כי אלו יישארו בטווח של יותר מ-55% במהלך יתרת הרבעונים של השנה.

מוצרי החברה הפכו למותג בתחום האבטחה

ומה הלאה? בית ההשקעות מעלה את תחזית הרווח למניה לשנה ל-1.35 דולר, מ-1.3 דולר, וזאת על אף הורדת תחזית המכירות ל-642 מיליון דולר, מ-650 מיליון דולר קודם לכן. האנליסטים קובעים לראשונה יעד מכירות ל-2002, המסתכם ב-925 מיליון דולר, ותחזית הרווח היא ל-1.86 דולר למניה.

כבר עתה מתווספים אלמנטים נוספים שתורמים לשולי הרווח הגבוהים של החברה. אחד מהם הוא התגבשותו של Brandind למוצריה של צ'ק פוינט. הכוונה היא לכך שמוצרי הדגל , ה-Firewall וה-VPN - Virtual Private Networks, הפכו למותג בשוק האבטחה. זו נקודה חשובה במיוחד בתחום זה, בו דורשים הלקוחות מידה גבוהה של אמינות מספקיות השירותים.

מעבר לכך, גם בפרספקטיווה של שנה בלבד, ניתן לומר כי השוק "התחנך" לגבי הצורך בשימוש ב-VPN. טכנולוגיה זו מאפשרת להתייחס לערוץ התקשורת שבין משתמש מרוחק ובין רשת פנימית של ארגון, כאל ערוץ פרטי, אף שאותו ערוץ עובר דרך רשת האינטרנט הציבורית, בעלות נמוכה באופן משמעותי מהשימוש בקווים מאובטחים. בגולדמן מעריכים כי חברות רבות לא הפנימו עד לחודשים האחרונים את החיסכון בעלויות שעשוי להוביל שימוש במוצר זה, ועתה משגדלה המודעות, יורד גם הצורך של צ'ק פוינט בהשקעת משאבים גדולים בזה. או במלים אחרות - "השוק בא לצ'ק פוינט, ולא היא אליו".

החברה תכריז על שותפות חומרה נוספות בקרוב

האנליסטים מעריכים כי עם התפתחות שוק מוצרי החומרה ל- VPN, צ'ק פוינט תקשור שותפויות אסטרטגיות נוספות. לאחרונה דיווחה החברה על שותפות עם חברת קומפאק (סימול CPQ) למכירת אפליקציות VPN ומוצרי Firewall מבוססי לינוקס לחברות בסדר גודל בינוני ומעלה. בגולדמן סבורים כי במהלך הרבעונים הקרובים תודווח החברה על שותפויות עם חברות נוספות, ומזכירים כמועמדות פוטנציאליות את חברת IBM (סימול IBM) ו-HP (סימול HP). שותפים כלאו יבססו את מעמדה האיתן גם כך של צ'ק פוניט בשוק אפליקציות ה-VPN.

בגולדמן קובעים לצ'ק פוינט מחיר יעד של 95 דולר, כ-45% מעל למחירה הנוכחי, וזאת על בסיס מודל תזרים מזומנים (DCF). "גם בבחינת היחס בין מחיר המניה לצמיחת החברה (PEG) עולה כי צ'ק פוינט מתומחרת בחסר יחסית לחברות תשתית אינטרנט אחרות" מסכמים האנליסטים. בין אותן חברות, אגב, הם מציינים את מרקורי , אורקל ווריסיין (סימול VRSN).

לצפייה בריכוז המלצות האנליסטים לחצו על הלינק "המלצות אנליסטים" שבראש העמוד

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully