וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

סוללת אנרגיה לאלקטריק פיול: מדווחת על גיוס 11.1 מיליון דולר ממשקיעים מוסדיים

גיא ימין

7.5.2001 / 23:30

החברה הנפיקה לקבוצת המשקיעים כ-4 מיליון מניות; את הרבעון הרביעי סיימה החברה עם 11.6 מיליון דולר מזומנים בקופה, לאחר השקעה של 10 מיליון דולר של קונצרן כור

חברת אלקטריק פיול הודיעה כי קבוצת משקיעים מוסדיים השקיעה בחברה 11.13 מיליון דולר. ה-Special Institutions Funds, קבוצת קרנות אשר מתמקדת בהשקעות בחברות ציבוריות קטנות, היא המשקיעה הראשית.

יהודה הרץ, נשיא ומנכ"ל אלקטריק פיול, אמר שההון שהחברה גייסה יאפשר לה להגביר את פעילויות המכירה והשיווק שלה, ולהאיץ את יכולת הייצור של סוללות ומטעני ה-Instant Power. מטעני Instant Power של אלקטריק פיול אינם דורשים חיבור לשקע חשמלי, ומאפשרים לצרכנים לטעון את הטלפונים הסלולריים ולדבר באמצעותם בעת ובעונה אחת, גם כאשר הסוללה גמורה.

קבוצת המשקיעים רכשה כ-4 מיליון מניות, כך שלמעשה מחיר הביצוע היה 2.75 דולר למניה, נמוך בכ-7% ממחיר המניה הנוכחי. בנוסף על כך, המשקיעים יקבלו הרשאה לחמש שנים לרכוש עד כ-2.7 מיליון מניות, שאם ימומשו, יוכלו להניב לחברה עוד כ-8.7 מיליון דולר.

קיוותה לגייס 30 מיליון דולר

אלקטריק פיול תפרסם את תוצאותיה הכספיות לרבעון הראשון ביום חמישי הקרוב, אולם ניתן לומר אף טרם פירסומן, על בסיס יתרת המזומנים שהיו בידי החברה בסוף השנה, כי ההשקעה הזו היתה הכרחית לקיום תקין של החברה.

את הרבעון הרביעי סיימה אלקטריק פיול כשבקופתה מזומנים בשווי 11.6 מיליון דולר בלבד. כבר בחודש נובמבר 2000 הגישה החברה טיוטת תשקיף לרשות ניירות ערך האמריקאית (ה-SEC) לגיוס של כ-30 מיליון דולר בהנפקה פרטית או ציבורית, שהיתה צפויה להיערך בחודשים הקרובים.

אלקטריק פיול קיוותה אז להנפיק 3.25 מיליון מניות חדשות. לפי מחיר המניה, שעמד על 9דולרים, צפויה היתה החברה להזרים לקופתה כ-30 מיליון דולר. מאז הרבה מים עברו בשווקים, רעיון ההנפקה הציבורית הפך ללא ריאלי, וגם הכסף שמקבלת אלקטריק פיול נמוך באופן משמעותי מתקוותיה המוקדמות, על אף שכמות המניות שהונפקה לבסוף היא גדולה מהמתוכנן.

כור השקיעה 10 מיליון דולר

בחודש מארס 2000 עוד שקלה אלקטריק פיול לרכוש מקונצרן כור את תדיראן סוללות במסגרת עסקת מניות. הנפילה בשווקים הפיננסים טירפדה את הרעיון, ושתי החברות, כור ואלקטריק פיול, חתמו על הסכם חדש במאי 2000.

לפי ההסכם רכשה כור מיליון מניות אלקטריק פיול, בשווי של 10 דולר למניה, כלומר, ב-70% מעל למחיר המניה הנוכחי. כחלק מתנאי הסכם, ובעקבות הירידות במניית אלקטריל פיול בששת החודשים שלאחר חתימת ההסכם, הונפקו לכור עוד כ-93 אלף מניות, כך שהשווי ההחזקה הכולל של כור בחברה מסתכם ב-10 מיליון דולר.

אלקטריק פיול, שפיתחה במקור מצברי חשמל לשילוב ברכב חשמלי עתידני, נכנסה בשנים האחרונות לתחום סוללות האבץ לטלפונים סלולריים (סוללות ה-Instant Power), שהן כיום מנוע הצמיחה העיקרי של החברה.אלו סוללות אבץ-אוויר שאורך חייהן בין 10 ימים לחודש, ואשר נועדו להוות תחליף לסוללות נטענות לאנשי עסקים ולמטיילים, שאינם מעוניינים לשאת עימם מטענים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully