וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

עלייה נוספת בביקוש הכללי לעובדים: ביולי נרשם גידול של 10% בהשוואה ליוני

עינב בן יהודה

11.8.2004 / 14:45

בהשוואה ליולי 2003 נרשמה עלייה של 30% בביקוש הכללי; הביקוש לעובדים בענף שירותי משרד עלה ב-43% בהשוואה ליולי 2003; הביקוש לאקדמאים גבוה ב-12%בחודש יולי חלה עלייה של 10% בביקוש הכללי לעובדים בהשוואה ליוני, כך עולה מנתוני חברת מנפאואר ישראל. בהשוואה ליולי 2003 נרשמה עלייה של 30%. הנתונים עולים מסקר דרושים שערכה החברה, המתבסס על מודעות דרושים (מלים ושטח) המתפרסמות בלוחות העיתונים הגדולים.דליה נרקיס מנכ"ל מנפאואר ישראל מציינת כי מגמת הגידול בביקוש הכללי לעובדים מורגשת מתחילת השנה. "אנו צופים המשך המגמה החיובית גם בחודשים הקרובים. בשל הנתונים המצביעים על התמתנות בקצב ההתרחבות במשק, ההתאוששות והשיפור בביקוש לעובדים יימשכו באופן הדרגתי".

נרקיס מוסיפה כי למרות המשך העלייה בביקוש לעובדים, אין עדיין יצירה מספקת של מקומות עבודה חדשים, ואין ציפייה להקטנה משמעותית באבטלה. "עיקר הביקוש יופנה לתחומים ומקצועות ספציפיים בעלי ביקוש גבוה".

מניתוח הנתונים עולה כי הביקוש לעובדים בענף שירותי משרד עלה ב-43% בהשוואה ליולי 2003, עיקר העלייה נרשמה בתחום שירות לקוחות. בהשוואה ליוני 2004 נרשמה עלייה של 7%.בענף מסחר ושירותים נרשמה עלייה של 37% לעומת החודש המקביל אשתקד ועלייה של כ-6% לעומת יוני השנה. העליות המשמעותיות לעומת החודש המקביל אשתקד חלו בביקוש לעובדי בתי מלון, עובדי מסעדות ובתי קפה, שומרים ואנשי אבטחה.בענף שיווק ומכירות נרשמה עלייה של 12% לעומת החודש המקביל אשתקד, ועלייה של כ-6% בהשוואה ליוני. בענף אקדמאים וניהול חלה עלייה של 12% בהשוואה ליולי 2003 ועלייה של 9% לעומת יוני. עליות נרשמו בביקוש לרו"ח וחשבים, בנקאות ושוק ההון ומנהלי כח אדם .בענף מקצועות הנדסיים חלה עלייה של 15% לעומת החודש הקודם ועלייה קלה לעומת החודש המקביל אשתקד. העליות הן בעיקר בביקוש למהנדסי ייצור /תעשייה וניהול , ומהנדסים והנדסאים למכונות, חשמל ואלקטרוניקה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully