וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

המרכז האמריקאי לביטוחים ממלכתיים יקטין הסבסוד לבתיה"ח על השימוש בגלולת גיוון; המנכ"ל: ההשפעה עלינו זניחה

גתית פנקס

11.8.2004 / 16:50

CMS צפוי להוריד הסבסוד לבתיה"ח על שימוש בקפסולה מ-650 דולר כיום ל-465 דולר החל ב-2005; ד"ר גבריאל מירון: היום אנחנו מגיעים יותר לקליניקות פרטיות שם ההחזר עשוי אפילו לצמוח



המרכז האמריקאי לשירותים ביטוחיים מסוג Medicaid ו-Medicare, המיועדים לאוכלוסיה המבוגרת, קיבל השבוע החלטה שעל פניה נראית שלילית לחברה גיוון אימאג'ינג הישראלית. CMS הודיע כי יוריד את הסבסוד המוענק לבתי חולים המשתמשים בקפסולה של גיוון לשימוש עבור חולים, שאינם במסגרת אשפוז מלא, מ-650 דולר כיום ל-465 דולר החל ב-2005.



גיוון מתמחה באיתור מחלות במעי הדק באמצעות קפסולת ה-M2A שלה. ההחלטה של CMS, שהיא המרכז המסדיר את פעילות חברות הביטוח הרפואי הממלכתי, עשויה להוריד משמעותית את השימוש בקפסולה בבתי החולים. ואולם, בגיוון לא משוכנעים שמדובר בחדשות שליליות.



"ראשית, זו רק הצעה לשינוי ובנובמבר תתקבל ההחלטה הסופית", אומר ד"ר גבריאל מירון, מנכ"ל גיוון אימאג'ינג. "זה לא יהיה כל כך פשוט להעביר את ההחלטה הזו, וללא ספק בתי חולים ואיגודים שונים יתנגדו לכך. אבל לגופו של עניין, ההשפעה תהיה זניחה על התוצאות שלנו. בעבר התמקדנו יותר בסוגי הביטוחים הללו, אך כיום אנחנו דווקא מקווים להגיע יותר לקליניקות הפרטיות. שם, ההחזר מסתכם ב-928 דולר, והכסף שמגיע לרופא גדול משמעותית".



ה-Medicare הוא ביטוח ממשלתי לפנסיונרים, וה-Medicare הוא לבעלי הכנסות נמוכות. יתר האוכלוסייה בארה"ב נאלצת לפנות לשירותי ביטוח פרטיים. מירון מעדכן כי במקביל, CMS מציע להגדיל את ההחזר עבור הקליניקות הפרטיות ב-1%-1.5%, דבר שצפוי לתת תמריץ גדול אף יותר לבצע את הפרוצדורות הללו בקליניקות הפרטיות ולא בבתי החולים. לדבריו, ב-2005 הנתח של הרפואה הממלכתית בתוצאות גיוון צפוי להמשיך לרדת ללא קשר לשינוי הצפוי, וגם לכן ההשפעה על תוצאות גיוון הופכת לזניחה יותר.



"גודל השוק של החולים המאופיינים בדימום בלתי מוסבר הוא 50 אלף בארה"ב, ועל קטגוריה זו נמנית האוכלוסייה המבוגרת שנוגעת להחלטה של CMS", אומר מירון, "אבל אם נסתכל למשל על מחלת הקרוהן, הרי ששם מדובר על שוק פוטנציאלי של 5 מיליון חולים שרובם המכריע אינו חלק מהרפואה הממלכתית. שיתוף הפעולה שלנו עם ג'ונסון אנד ג'ונסון נוגע לוושט, ופונה אל קהל פוטנציאלי של 40 מיליון פציינטים נוספים שגם כאן, רובם לא יושפעו מההחלטה של CMS. ואם כך, ניתן לראות שמדובר בחלק קטן ביותר באוכלוסייה שההחלטה נוגעת אליו".



נראה, אם כן, שההשפעה על ההכנסות תהיה מינימלית מאחר שבתי החולים יקדמו פחות את ביצוע האבחון באמצעות הקפסולה, וכך דווקא התחרותיות תפחת. לגיוון יש היום 176 מיליון מבוטחים פוטנציאליים, היכולים לקבל החזר על ביצוע פרוצדורות באמצעות הקפסולה כאשר הכיסוי הביטוחי של 113 מיליון מתוכם הוא גם למחלת קרוהן. כ-25% מבסיס המבוטחים מכוסים בביטוח ציבורי.



שווי השוק של גיוון הוא כ-900 מיליון דולר בנאסד"ק. הכנסותיה של החברה ברבעון השני של 2004 היו 15.5 מיליון דולר, שולי הרווח הגולמי היו 75.5% והרווח הנקי - לראשונה בתולדותיה - הסתכם בכ-900 אלף דולר. בקופת המזומנים של החברה 71.5 מיליון דולר.


טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully