וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מזוז בוחן את תקינות מינויו של יורם טורבוביץ לראשות ועדה לשינוי חוק ההגבלים העסקיים

אורה קורן

12.8.2004 / 7:16

אולמרט הציע לטורבוביץ לעמוד בראש ועדה שתבדוק את חוק ההגבלים העסקיים; אתמול הכחיש אולמרט פרסומים, שלפיהם התכוון להקל בכך על בעלי המונופולים במשק



היועץ המשפטי לממשלה מני מזוז עשוי לטרפד את מינויו של יורם טורבוביץ ליו"ר הוועדה לשינוי חוק ההגבלים העסקיים. השבוע העביר שר התמ"ת אהוד אולמרט בקשה למזוז לקבלת אישור חריג למינוי; זאת לאחר שהיועץ המשפטי לממשלה הקודם, אליקים רובינשטיין, קבע כי לא ימונה ליו"ר ועדה איש עסקים שפעילותו קשורה לדיוני הוועדה. החלטתו של רובינשטיין התקבלה על רקע כהונתו של יאיר רבינוביץ בראשות ועדת רבינוביץ לרפורמה במס של משרד האוצר.



אולמרט הציע לטורבוביץ לעמוד בראש ועדה שתבדוק את חוק ההגבלים העסקיים. טורבוביץ נתן הסכמה עקרונית לכך, אך לא אישור סופי. אתמול הכחיש אולמרט פרסומים, שלפיהם התכוון להקל בכך על בעלי המונופולים במשק. החלטתו של אולמרט התקבלה בלי התייעצות עם הממונה על ההגבלים העסקיים דרור שטרום העוסק ברפורמה ברשות ההגבלים. עם זאת אולמרט עידכן באחרונה את שטרום לגבי כוונתו להקים את הוועדה.



שטרום אמר אתמול כי הוא מצדד בהקמת ועדה לבחינת השינויים בחוק ההגבלים העסקיים. "יש מקום להקים ועדה במטרה לבחון אם צריך לשפר את החוק, ולדעתי צריך לחזק אותו ולא להחליש אותו", אמר. "לא הייתי מציע לאף אחד לבנות על כך, שאכיפת רשות ההגבלים העסקיים תוחלש כתוצאה מהקמת הוועדה".



לדבריו שטרום, יש לשנות את החוק בין השאר כדי להכניס לתוכו את עניין "קבוצות ריכוז" דוגמת הבנקים המרכזים כוח ספקים גדול (אוליגופולי). "הרעיון להקים ועדה כדי שתקל על מונופולים אינו נראה לי רעיון טוב", אמר בתגובה לפרסומים בעניין. "יש לחזק את החוק ונעמוד כחומה בצורה בפני כל ניסיון לכרסם בו".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully