וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

וול סטריט: נמשכות הירידות במדדים

TheMarker

12.8.2004 / 23:26

פארמוס מזנקת 10% בעקבות חדשות חיוביות מה-FDA. מניית ECI, שאיבדה 25% מפברואר, עולה בכ-5% בעקבות השיפור בתוצאות. טבע מאבדת 1.7% בהמשך לירידה של 4% אתמול


וול סטריט ממשיכה לאבד גובה לאחר אזהרת HP. נאסד"ק מאבד 0.7% ודאו ג'ונס יורד ב-0.4%.

בין הישראליות בולטת בפתיחה מניית אי.סי.איי שעולה ב-4.5% לאחר דו"חות חיוביים לרבעון השני והציפיות אופטימיות להמשך. טבע מוסיפה לאבד גובה ויורדת ב-1.7% בהמשך לירידה של 4% אתמול. פארמוס עולה ב-10% לאחר חדשות חיוביות מה-FDA.

סקירת טרום מסחר

יום לא קל עבר אתמול על מניות הטכנולוגיה בנאסד"ק, וזאת בעקבות הדו"חות הפושרים שפירסמה סיסקו. בסיום יום המסחר איבד מדד נאסד"ק 1.5% לרמה של 1,782 נקודות, והשלים צניחה של 15% מינואר האחרון.

בשעה זו אין אופטימיות רבה בנוגע ליום המסחר הנוכחי כאשר החוזים מצביעים על ירידות של עד כ- 0.7%. הסיבות לירידות הצפויות הן מחירי הנפט, אשר שוב מאמירים למחיר של 44.98 דולר לחבית לצד המתיחות המתגברת בעיראק. מזירת המקרו יגיעו היום הנתונים ביחס למכירות הקמעונאיות ביולי ומספרן של תביעות האבטלה הראשונות בשבוע שעבר.

על פי סקרי הכלכלנים, המכירות הקמעונאיות בארה"ב עלו ביולי ב-1.1%, וזאת לעומת ירידה של 1.1% אשר נרשמה ביוני. מספר הבלתי מועסקים הפונים לראשונה לקבלת קצבאות צפוי להציג עלייה קלה ל-340 אלף בשבוע שעבר בהשוואה ל-336 אלף בשבוע שקדם לו.

עניין נוסף, אשר עשוי להשפיע היום לרעה על המסחר ועל מניות הטכנולוגיה בפרט, הוא אזהרת הרווח אשר פירסמה היום ענקית החומרה HP. החברה רשמה רווח תפעולי רבעוני של 657 מיליון דולר, או 19 סנט למניה. ללא הוצאות חד פעמיות, היה הרווח 24 סנט למניה, נמוך ב-7 סנט מתחזיות האנליסטים. החברה הזהירה כי גם ברבעון הבא יהיו תוצאותיה נמוכות מהצפוי.

בין המניות הישראליות צפויה מניית אי.סי.איי טלקום לרכז עניין בעקבות הצמיחה הנאה בהכנסות שהציגה היום והרווח התפעולי אותו רשמה ברבעון השני, לראשונה מזה 4 שנים. דורון ענבר, נשיא ומנכ"ל החברה, נשמע היום מרוצה מאוד. "תמיד האמנתי שנוכל להגיע לרווחיות וצמיחה מואצת, ויש סיפוק רב להגיע להודעה רשמית לפיה המשבר מאחורינו וכי לא נשוב להפסדים - זו לפחות התקווה", אמר ענבר.

השיפור אצל החברה ניכר ברבעונים האחרונים, אך היום הוא מורגש במיוחד. אמנם היא רשמה הפסד בשורה התחתונה, אך היה זה בעקבות חלוקת מניות אי.סי.טל, החברה הבת לשעבר, לבעלי המניות של ECI, וכן לאור ירידת ערך מניותיה הנותרות באי.סי.טל (16%). הבשורות הטובות במספרים שהציגה היום החברה הן עקיפה של התחזיות, רווח תפעולי גם בחטיבת הרשתות האופטיות לראשונה מזה 4 שנים והמשך הגדלת יתרות המזומנים.

הכנסותיה של החברה ברבעון השני היו 121 מיליון דולר - עלייה של 32% מהרבעון המקביל ושל 13% מהרבעון שעבר, הראשון של 2004. הרווח התפעולי של החברה, לראשונה מזה 4 שנים, הסתכם ב-5 מיליון דולר ברבעון השני, לעומת הפסד תפעולי של 20.6 מיליון דולר ברבעון המקביל והפסד תפעולי של 4.1 מיליון דולר ברבעון שעבר. החברה ציינה כי צבר ההזמנות שלה ברמת שיא. מחירה של מניית אי.סי.אי נקבע אתמול על 5.7 דולרים, ירידה של 25% מרמות השיא אשר נרשמו בחודש פברואר. במסחר שלפני הפתיחה היא עולה ב-5%.

מניית פארמוס מזנקת ב-12% במסחר שלפני הפתיחה לאחר שהחברה דיווחה היום כי ה-FDA העניק לתרופת הדקסנבינול שהיא מפתחת מעמד של "תרופת יתום". המשמעות היא שאם תקבל החברה את אישור ה-FDA לשיווקה בארה"ב, תינתן לה בלעדיות לתקופה של 7 שנים. בעבר העריכה החברה כי פוטנציאל המכירות של התרופה עומד על כמיליארד דולר לשנה, כך שמדובר בהתפתחות משמעותית.

חברה נוספת אשר פירסמה היום את דו"חותיה היא חברת נובה , וניכר כי הטרנד החיובי בתעשיית המוליכים למחצה לא פסח עליה. נובה הצליחה לעלות במעט על התחזית אותה סיפקה לפני כחודש להכנסות של 9.9-10.1 מיליון דולר, ומכרה במהלך הרבעון שחלף ב-10.2 מיליון דולר. הכנסות אלה מייצגות צמיחה של 11% ביחס לרבעון הקודם וזינוק של 59% ביחס לרבעון המקביל. גם בשורה התחתונה יש התפתחויות חיוביות. לאחר רווח נקי סמלי של 100 אלף דולר ברבעון הקודם, היה הרווח הנקי ברבעון שחלף חצי מיליון דולר או 3 סנט למניה. ברבעון המקביל היה ההפסד 1.4 מיליון דולר.

השיפור המתמשך בתוצאות החברה עדיין לא נתן את אותותיו בכל הקשור למסחר במניה. במחצית פברואר הגיעה נובה כמעט לרמה של 8 דולרים, אך מאז יודע גרף המניה בעיקר כיוון אחד, והיא צנחה בכ-60% למחיר של 3.1 דולרים המשקף לחברה שווי שוק של כ-47 מיליון דולר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully