וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

EVS מתחילה להראות סימני צמיחה: ההכנסות עלו ב-35% ביחס לרבעון המקביל ל-2.4 מיליון דולר ומעל לתחזית החברה

שירלי יום-טוב

12.8.2004 / 18:49

ההפסד הנקי היה חצי מיליון דולר לקראת המעבר הצפוי לרווח במחצית השנייה של 2004; ברבעון הבא צפויה צמיחה של 50% בהכנסות לכ-3.6 מיליון דולרהמאמצים של חברת אלביט מערכות ראייה להפוך את החברה לכזו שמציגה שיעורי צמיחה אמיתיים ומתקדמת לקראת רווחיות, מתחילים לשאת פירות. בשנה האחרונה הובילה החברה מספר מהלכים ובהם רכישת חברת Yuravision הקוריאנית ורכישתה של סקאנמסטר, שצפויה להסתיים בתחילת ספטמבר. תוצאות הרבעון השני עליהן דיווחה היום החברה מראות כי שורת ההכנסות ממשיכה להתעורר, לצד צמצום ההפסד הנקי.הכנסותיה של EVS, הפועלת במערכות בדיקה אופטיות לתעשיית הטקסטיל והמיקרואלקטרוניקה, היו ברבעון שחלף 2.4 מיליון דולר - מעל לטווח התחזית שסיפקה החברה לפני חודש להכנסות של 2-2.2 מיליון דולר. ברבעון הקודם היו ההכנסות 800 אלף דולר בלבד, כך שרמתן הנמוכה מהווה נקודת זינוק. ביחס לרבעון המקביל מדובר בשיפור של כ-35%. ההכנסות ברבעון השני כללו מכירות של כ-300 אלף דולר שהושגו על ידי Yuravision, המתמחה במערכות לבדיקת רכיבי מיקרואלקטרוניקה.יקי ינאי, סמנכ"ל הכספים של החברה, ציין בעת פרסום התוצאות המקדמיות לפני חודש כי החברה תהיה רווחית במחצית השנייה של 2004. ברבעון השני היה ההפסד הנקי חצי מיליון דולר או 3 סנט למניה, לעומת הפסד של 24 אלף דולר ברבעון המקביל ו-890 אלף דולר ברבעון הקודם.

סקאנמסטר, שנרכשה תמורת 8.5 מיליון דולר, צפויה לתרום באופן משמעותי לצמיחה של החברה בהמשך, וזו צפויה לבוא לידי ביטוי כבר ברבעון הבא. הכנסות החברה אמורות לזנק בכ-50% ביחס לרבעון השני, כלומר לרמה של 3.6 מיליון דולר. התרומה ההולכת וגדלה של הכנסות מהחברות שנרכשו אמורה לשנות כליל את תמהיל ההכנסות. כיום מהוות ההכנסות מתחום הטקסטיל כ-60%, וינאי העריך בעבר כי בשנה הבאה הם יהיו כ-20% בלבד.

בשנה הבאה מקווה החברה להשיג הכנסות של 20-25 מיליון דולר ורווח נקי של כ-2 מיליון דולר, כך על פי תחזיות קודמות של ינאי.EVS סיימה את הרבעון השני עם 2 מיליון דולר בקופה, ושווי השוק של החברה מסתכם בכ-9 מיליון דולר. המניה, הנסחרת ברשימת הבולטין בורד, מאבדת כ-1.5% למחיר של 69 סנט.


טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully