וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

וול סטריט: טבע הוסיפה לרדת

12.8.2004 / 23:53

נפלה 6.5% לשפל של 14 חודשים. ECI הגיבה לדו"חות הטובים בעלייה של כ-4.7%. ירידות במדדים

בורסות וול סטריט המשיכו להיחלש היום, בהמשך לירידה של 1.5% בנאסד"ק אתמול. מדד מניות הטכנולוגיה איבד 1.7% לרמה של 1,752 נקודות - שפל של כשנה ורמה הרחוקה בכמעט 19% מהרמות בהן היה בתחילת השנה.

אחת הסיבות לירידות השערים היא אזהרת הרווח אשר פירסמה ענקית המחשבים ושירותי המחשוב HP. החברה רשמה רווח נקי של 728 מיליון דולר - או 24 סנט למניה ללא הוצאות חד פעמיות - נמוך ב-7 סנט מתחזיות האנליסטים. החברה הזהירה כי גם ברבעון הבא יהיו תוצאותיה נמוכות מהצפוי.

גם מחירי הנפט הגואים לא סייעו למסחר בשוקי ההון. מחירה של חבית נפט גולמי בניו יורק כבר האמיר ל-45.75 דולר לפני שנסגר ברמה של 45.5 דולר. בחזית המקרו פורסמו נתוני המכירות הקמעונאיות, לפיהם עלו המכירות ביולי ב-0.7%. בהשוואה לנתוני החודש שעבר - ירידה של 0.5% - מדובר בשיפור, אולם כלכלנים ציפו כי העלייה תהיה גבוהה יותר - 1.2%.

נתוני הבלתי מועסקים אשר פורסמו היום הפתיעו לטובה, ובניגוד לצפי כלכלנים, נרשמה בשבוע שעבר ירידה של ארבעת אלפים במספר תביעות האבטלה הראשונות שהוגשו.

הירידות במניית טבע (TEVA:NASDAQ) נמשכו. המניה רשמה במהלך המסחר ירידה של כ-10% ואז תיקנה ונסגרה בירידה של 6.5% למחיר של 25.23 דולר - שפל של 14 חודשים - בהמשך ישיר לירידה של 4% אמש.

בין המניות הישראליות ריכזה עניין גם מניית אי.סי.איי טלקום (ECIL:NASDAQ), בעקבות הצמיחה הנאה בהכנסות שהציגה היום והרווח התפעולי אותו רשמה ברבעון השני, לראשונה זה 4 שנים. המניה עלתה ב-4.7% למחיר של כ-6 דולר, לאחר שרשמה ירידה של כ-25% מאז רמות השיא בפברואר.

החברה אמנם רשמה הפסד בשורה התחתונה, אך היה זה בעקבות חלוקת מניות אי.סי.טל, החברה הבת לשעבר, לבעלי המניות של ECI, וכן לאור ירידת ערך מניותיה הנותרות באי.סי.טל (16%). הכנסותיה של החברה ברבעון השני היו 121 מיליון דולר - עלייה של 32% מהרבעון המקביל ושל 13% מהרבעון שעבר, הראשון של 2004.

מניית אמדוקס (DOX:NYSE) פתחה היום את המסחר במחיר שפל של שנה, דבר שלא מנע ממנה להמשיך ולאבד 1.5% למחיר של 18.3 דולר, המשקף לחברה שווי שוק של כ-3.8 מיליארד דולר.

מניית סינרון (ELOS :NASDAQ), אשר הונפקה לפני שבוע בדיוק, שבה להיחלש בהמשך לירידות השערים אשר קידמו את פניה בימי המסחר הראשונים. המניה, אשר הונפקה בשער של 12 דולר, השלימה בשני ימי המסחר הראשונים ירידה של 23%. היום איבדה המניה 1.3% נוספים למחיר של 9.45 דולרים, לאחר שאתמול רשמה לעלייה של 1.5% אתמול.

מניית פארמוס (PARS:NASDAQ) הוסיפה 2.7% למחיר של 3.4 דולרים, לאחר שדיווחה כי ה-FDA העניק לתרופת הדקסנבינול שהיא מפתחת מעמד של "תרופת יתום". המשמעות היא שאם תקבל החברה את אישור ה-FDA לשיווקה בארה"ב, תינתן לה בלעדיות לתקופה של 7 שנים. בעבר העריכה החברה כי פוטנציאל המכירות של התרופה עומד על כמיליארד דולר לשנה, כך שמדובר בהתפתחות משמעותית.

חברה נוספת אשר פירסמה היום את דו"חותיה היא חברת נובה (NVMI:NASDAQ). הכנסות החברה הסתכמו ב-10.2 מיליון דולר, צמיחה של 11% ביחס לרבעון הקודם וזינוק של 59% ביחס לרבעון המקביל. גם בשורה התחתונה יש התפתחויות חיוביות. לאחר רווח נקי סמלי של 100 אלף דולר ברבעון הקודם, היה הרווח הנקי ברבעון שחלף חצי מיליון דולר או 3 סנט למניה. ברבעון המקביל היה ההפסד 1.4 מיליון דולר.

השיפור המתמשך בתוצאות החברה עדיין לא נתן את אותותיו בכל הקשור למסחר במניה. במחצית פברואר הגיעה נובה כמעט לרמה של 8 דולרים, אך מאז יודע גרף המניה בעיקר כיוון אחד, והיא צנחה בכ-60% למחיר של 3.1 דולרים המשקף לחברה שווי שוק של כ-47 מיליון דולר. למרות הדו"חות החיוביים, ירדה המניה ב-3.5% למחיר של כ-3 דולרים.

עוד בלטו: אודיוקודס (סימול AUDC) המשיכה אף היא לרדת ואיבדה 8.3% למחיר של 9.95 דולר לאחר שירדה אתמול ב- 1.5% בעקבות דו"חות סיסקו. גם צ'ק פוינט (סימול CHKP) המשיכה לסבול מאפקט סיסקו, וירדה ב-2.7% למחיר של 16.57 דולר לאחר שאיבדה אמש 3%. מג'יק (סימול MGIC) ירדה ב-9.3% למחיר של 2.72 דולרים. סביינט (סימול SVNT) המשיכה לאבד גובה, וירדה ב-6.2% למחיר של 2.29 דולרים לאחר שדיווחה השבוע על תוצאות מאכזבות לרבעון השני, שכללו ירידה של 50% בהכנסות ומעבר להפסד נקי של 32 מיליון דולר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully