וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

התחרות הקשה והחובות פוגעים קשה בברק 013

הרצל לקס

19.8.2004 / 13:33

הרווח הנקי נפל ב-80% ל-9 מיליון שקל. תחרות המחירים העזה שחקה את הרווח הגולמי ל-30% מהמחזור. הרווח התפעולי נחתך בחצי ל-16 מיליון שקל בלבד


רבעון קשה עבר על חברת השיחות הבינלאומיות ברק 013. התחרות העזה בין המפעילות, שרק גברה עם כניסת אינטרנט זהב לתחרות החודש, ועוד תחמיר כאשר יצטרפו נטוויז'ן ואקספון לחגיגה, שחקה את הכנסות החברה ושיעורי הרווחיות שלה.

ברבעון השני הגיעו הכנסות ברק ל-161 מיליון שקל, לעומת 162 מיליון ברבעון המקביל ו-193 מיליון ברבעון הראשון. שיעור הרווח הגולמי נפל ל-30% לעומת 36% ברבעון המקביל, בשל תחרות המחירים המשתוללת.

הרווח התפעולי של החברה הושפע גם מעלייה בהוצאות השיווק, עוד עדות למלחמה בשוק השיחות לחו"ל שגוררת את החברות לקמפיינים יקרים שעיקרם התנצחות הדדית כשכל חברה מתהדרת בעובדת היותה "הזולה ביותר". רווח זה נתחך בכ-50% לעומת רבעון מקביל והגיע רק ל-16 מיליון שקל ברבעון השני.

ברק סוחבת נטל נוסף, פרט לבעייתיות בשוק בו היא פועלת, והוא תשלומי ריבית כבדים על חוב של 120 מיליון דולר באג"ח. ברבעון הראשון נרשמו הוצאות מימון של 39 מיליון שקל, ומדיווח בעלת השליטה בברק, כלל תעשיות, עולה כי הוצאות המימון גדלו ב-23 מיליון שקל לעומת הרבעון המקביל.

שלל הצרות הללו שחקו את הרווח הנקי של ברק 013 ב-80% מול הרבעון המקביל ל-9 מיליון שקל בלבד. ברבעון הראשון נרשם הפסד כבד של 89 מיליון שקל בשורה התחתונה, אך זה הושפע בעיקר ממחיקות חד פעמיות של נכסים בהיקף 68 מיליון שקל ומהוצאות מימון כבדות יותר מברבעון השני, אשר הגיעו ל-39 מיליון שקל.** גילוי נאות: בזק בינלאומי - בעלת השליטה בוואלה! תקשורת

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully