וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

משרד התקשורת שוב הכריע נגד בזק: יאסור עליה להמשיך להעניק הטבות ללקוחות עסקיים על מרכזיות וציוד קצה

הרצל לקס

22.8.2004 / 11:04

על בזק נאסר להציע תשלום חודשי קבוע עבור שירותיה וזאת כדי להקל על כניסת הכבלים לתחרות - במקום זאת, הציעה בזק הטבות נרחבות על ציוד התקשורת; בזק תפנה לבית המשפט ותערער על ההחלטה



משרד התקשורת שוב דחה את עמדתה של בזק , והפעם בעניין ההטבות וההנחות שמעניקה החברה ללקוחותיה העסקיים. על בזק נאסר להציע ללקוחותיה תשלום חודשי קבוע עבור שירותי התקשורת, וזאת כדי להקל על כניסת הכבלים לשוק הטלפוניה הנייחת. חרף זאת, מציעה בזק ללקוחות העסקיים הנחות משמעותיות על מחירי המרכזיות וציוד הקצה שלה, אך החלטת המשרד קובעת כי עליה להפסיק לעשות זאת.



החלטה זו היא רק חלק משרשרת של החלטות שמקבל משרד התקשורת כנגד עמדת בזק כדי לעזור לכבלים, תחת המותג הוט טלקום, להגיע במהירות לנתח שוק של 15% לפחות משוק הטלפוניה הנייחת. החלטות קודמות בעניין היו הרישיון המתוקן של בזק, שמטיל עליה שורת מגבלות עד שהכבלים יגיעו ל-15% מהשוק, הסדר ה-Bill & Keep שמונע מבזק תשלום עבור הקישוריות בטלפוניה הקווית ועוד.



הכבלים יציעו ללקוחותיהם תשלום קבוע (כנראה בגובה של 70 שקל לחודש) עבור שירותי התקשורת, ואילו בזק מחויבת על פי חוק לגבות תשלום חודשי קבוע לצד מחירי דקות שיחה משתנים ביום ובלילה. הבעיה במגזר העסקי היא, שרוב השיחות מתבצעות בו בשעות היום, כך שלהצעת הכבלים עדיפות בעיני המגזר העסקי.



המשרד העניק לבזק 30 יום להפסיק את המבצעי ההנחות שלה והודיע כי יחלט ערבות של 10 מיליון שקל שהציבה בזק, אם לא יתוקנו ההפרות של תקנותיו. בזק מציינת בהודעה מיוחדת לבורסה כי תפנה לערכאות בדרישה לאפשר לה להמשיך במבצעים האטרקטיוויים למגזר העסקי.


טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully