וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ההאטה מגיעה גם לענפי המסחר והשירותים - פדיון הענפים הללו עלה בקצב שנתי של 3.9% בלבד

ניצן כהן

22.8.2004 / 12:27

פדיון זה ירד ריאלית וזאת לאחר שברבעון הראשון הוא עלה בקצב שנתי של 10.5%; פדיון ענפי המסחר הקמעונאי עלה בקצב שנתי של 4.9% בלבד



נתוני המקרו ממשיכים להצביע כי הרבעון השני של השנה יירשם כרבעון בו הואט קצב הצמיחה של הכלכלה הישראלית. לאחר שברבעון הראשון של השנה עלה פדיון ענפי המסחר והשירותים בקצב שנתי של 10.5% הואט קצב זה, וברבעון השני של השנה עלה פדיון ענפי המסחר והשירותים בקצב שנתי של 3.9% בלבד.



הנתון הבעייתי ביותר שמצביע על הירידה בהיקף הקניות של הציבור הישראלי הוא הפדיון של ענפי המסחר הקמעונאי, שעלו ברבעון השני בקצב שנתי של 4.9% בלבד, כשפדיון ענפי המסחר הסיטונאי עלה בקצב שנתי של 3.2%.



שקלול שני נתונים אלה מצביע כי בפועל, פדיון ענפי המסחר הקמעוניים והסיטוניים ירד ברבעון השני של השנה. שקלול הנתונים מראה כי ברבעון השני של השנה עלה פדיון ענפי המסחר הקמעוניים והסיטוניים בקצב שנתי של 3.7%, לאחר שעלה בקצב שנתי של 9.7% ברבעון הראשון של השנה.



פדיון שירותי האוכל וההארחה עלה ברבעון השני של השנה בקצב שנתי של 3.4% לאחר עלייה בקצב שנתי של 16% ברבעון הראשון של השנה. בענף החינוך נרשמה ברבעון השני של השנה ירידה בקצב שנתי של 1%. פדיון ענפי שירותי הבריאות, הרווחה והסעד עלה בקצב שנתי של 4%.



פדיון ענפי הנדל"ן והשירותים העסקיים, הכוללים את שירותי המחשוב, השמירה והניקיון, עריכת הדין וראיית החשבון, עלה ברבעון השני של השנה בקצב שנתי של 3% לאחר עלייה של 10.7% ברבעון הראשון של השנה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully