וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בורסה: מדד המעו"ף נסגר ללא שינוי

נתן שבע

23.8.2004 / 17:19

דלק רכב ירדה ב-3% למרות הדו"חות הטובים. אגיס התאוששה והוסיפה 2%. כנפיים ירדה ב-2% בעקבות תוצאות הרבעון השני. טבע ירדה ב-2.2% בעקבות הפסד בתביעה בארה"ב

המסחר בתל אביב התאפיין במהלך שעות היום במחזורים נמוכים ובתנודתיות רבה, כאשר מדד המעו"ף נע מעלייה של 0.2% ועד לירידה של 0.6% בשעות הצהריים המאוחרות. התנודתיות במסחר מוסברת בעיקר על רקע הפקיעה הקרובה של האופציות על מדד המעו"ף ביום חמישי.

פעילים בשוק המקומי העריכו הבוקר כי עליות השערים שהיו ביום חמישי שעבר ואתמול בבורסה בתל אביב אינם מסמנים שינוי מגמה בשוק המניות, אלא תיקון טכני של מחירי המניות שהפכו אטרקטיוויים. יחד עם זאת, כל עוד לא נראה גיוסים חדשים של קרנות הנאמנות, שסבלו מפדיונות גדולים בשבוע שעבר, והמחזורים הנמוכים יימשכו, השוק יסבול מתנודתיות רבה.

מדד המעו"ף נותר ללא שינוי ברמה של 522.2 נקודות, מדד תל אביב 100 ירד ב-0.2% לרמה של 550.3 נקודות, מדד התל טק 15 השיל 0.9% לרמה של 383.5 נקודות. מחזור המסחר הסתכם ב-330 מיליון שקל כשרבע ממנו מרכזת מניית טבע.

שוק המט"ח המקומי המשיך את חופשת הקיץ שלו בשבועיים האחרונים, כאשר המסחר במטבע האמריקאי התנהל במחזורים נמוכים. השבוע יפקעו האופציות הדולריות ויחלו המרות סוף החודש. פעילים העריכו שייתכן כי נראה התעוררות בהיקפי המסחר. השער היציג של הדולר נחלש ב-0.09% לעומת השער היציג של יום שישי וננעל ברמה של 4.527 שקלים. נגיד בנק ישראל, דוד קליין, הותיר את הריבית חודש שישי ברציפות על 4.1% כצפוי.

חברת טבע השילה 2.2% במחזור של 78 מיליון שקל לאחר שבית המשפט בארה"ב פסק לטובתה של GSK בתביעתה כנגד טבע בעניין תרופת ה-Zofran המיועדת לחולי סרטן.

שטף פרסום הדו"חות הכספיים נמשך. דלק רכב (דלקרכ :ת"א) מדווחת היום על הכנסות של 1.1 מיליארד שקל ורווח נקי של 80.1 מיליון שקל ברבעון השני של שנת 2004. למרות התוצאות החיוביות מניית החברה ירדה ב-3% לאחר שפתחה את היום בעלייה של כ-2%.

כנפיים דיווחה על גידול בשיעור נמוך בהכנסות ל-42.5 מיליון דולר ועל רווח נקי של 4.7 מיליון דולר ברבעון השני של 2004. בתגובה לדו"חות ירדה מניית החברה ב-1.8%.

אתמול פירסמה החברה לישראל, הנהנית מצמיחה ברווחי כי"ל, צים ובז"ן, את תוצאותיה לרבעון השני של שנת 2003. החברה דיווחה על זינוק ברווח הנקי ל-409 מיליון שקל. המניה ירדה היום ב-0.1%.

גרנית המשיכה לרכז עניין על רקע הידיעות שפורסמו ביום חמישי על מו"מ למיזוגן של דלק וסונול, שנמצאת בבעלות גרנית. אתמול העריך מקור בכיר ברשות להגבלים עסקיים שהרשות לא תאשר את המיזוג. מניית גרנית, שהוסיפה בשבוע האחרון 9%, והשילה 1.2%.

חברת תקשורת הלוויינים גילת הודיעה כי זכתה בחוזה בסכום של 10 מיליון דולר בהודו ומניית החברה הוסיפה 0.6% לאחר שבמהלך המסחר עלתה ביותר מ-3%.

מניית חברת התרופות אגיס בלטה היום בעלייה של 2.5% לאחר שהשילה מתחילת החודש ועד תחילת המסחר הבוקר כחמישית משווי השוק שלה. במיטב חזרו על המלצת הקנייה למניה במחיר יעד הגבוה ב-37% מהשער בו פתחה הבוקר את המסחר.

במגזר הבנקאות ממשיכות מניות הבנקים הגדולים לרכז מחזורים גדולים כאשר מניית פועלים הוסיפה 0.3% ולאומי עלתה ב-0.6%. לעומתן, מניית בנק דיסקונט ירדה ב-0.7%.

בזק, שפירסמה ביום חמישי בערב את דו"חותיה, עלתה ב-0.4% וריכזה את המחזור השלישי בהיקפו.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully