וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

קמטק דורכת במקום: ההכנסות הסתכמו ב-16.1 מיליון דולר

שלומי גולובינסקי

8.5.2001 / 9:29

מנכ"ל החברה: בשל העובדה שלקמטק יש שקיפות למשך 4-3 שבועות קדימה בלבד, התחזית הנוכחית היא להכנסות של 16-13 מיליון דולר ברבעון השני

הדו"חות שמפרסמת הבוקר חברת קמטק מקבוצת פי.סי.בי די מזכירים את הדו"חות שפירסמה לפני מספר ימים המתחרה הגדולה אורבוטק . גם בקמטק, העוסקת בייצור מערכות בדיקה למעגלים מודפסים, נרשם קיפאון בהכנסות הרבעון הראשון ביחס לרבעון האחרון של 2000.

קמטק סיימה את הרבעון הראשון של השנה עם הכנסות של 16.1 מיליון דולר, הגבוהות ב-55% מההכנסות שנרשמו ברבעון המקביל אשתקד, אך המהוות בלימה בצמיחה המהירה של החברה לעת עתה.

בשורה התחתונה רשמה קמטק רווח של 3.1 מיליון דולר, המהווים גידול של 79% ביחס לרווח הנקי שהשיגה ברבעון המקביל, אך שוב מהווים ירידה לעומת הרווח הנקי שהושג ברבעון הרביעי של השנה הקודמת - 3.6 מיליון דולר. בדילול מלא מדובר על רווח של 14 סנט למניה, הנמוך בסנט בודד מתחזיות האנליסטים בוול סטריט.

רפי עמית, מנכ"ל קמטק, שעד לא מזמן צוטט כמי שאומר שקמטק תהיה האחרונה שתרגיש משבר עולמי, נשמע היום קצת אחרת. לדבריו, למרות ההאטה העולמית בכלל ובתעשיית המעגלים המודפסים בפרט, קמטק הצליחה לרשום גידול של כאחוז ביחס להכנסותיה ברבעון הרביעי של 2000.

בקמטק, כמו בחברות רבות אחרות, סובלים משקיפות נמוכה ביחס להכנסות בעתיד. עמית אומר כי בשל העובדה שלקמטק יש שקיפות למשך 4-3 שבועות קדימה בלבד, יכולים כעת בחברה רק לתת תחזית להכנסות של 16-13 מיליון דולר ברבעון השני של 2001 - עדיין גבוהות בכ-40%-13% מההכנסות ברבעון המקביל אשתקד.

עמית אומר כי הוא מקווה שקמטק תוכל עדיין לעמוד בתחזיות שלה מתחילת השנה, שדיברו על צמיחה שנתית של 25%. עמית אומר עוד, כי לנוכח אי הוודאות החליטה קמטק לסגת מתוכנית המענקים למחקר ופיתוח של המדען הראשי.

קמטק מתכננת, מפתחת, מייצרת ומשווקת מכונות בדיקה אוטומטיות (AOI) ומוצרים נלווים לתעשיית המעגלים המודפסים. מערכות ה-AOI שפיתחה החברה מאפשרות למשתמש לזהות ולאפיין את הפגמים בתהליך הייצור, ובכך לצמצם את מספרם של המוצרים הפגומים ולהגדיל את התפוקה מפס הייצור.

קמטק הונפקה לראשונה ביולי 2000 וגייסה 39 מיליון דולר לפי מחיר של 7 דולרים. כיום נסחרות מניות החברה במחיר של 4.25 דולרים, המשקף לחברה שווי שוק של 94 מיליון דולר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully