וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מריל לינץ' אופטימי לקראת דו"חות הפועלים

ניצן כהן

25.8.2004 / 11:05

הפועלים צפוי להציג רווח רבעוני של 531 מיליון שקל. רווחי לאומי צפויים להסתכם ב-374 מיליון שקל - ירידה של 19% לעומת רווחי הרבעון הקודם

ביום שלישי הקרוב יפרסמו הבנקים לאומי ופועלים את דו"חות הרבעון השני של השנה. בית ההשקעות מריל לינץ' צופה כי דו"חות הפועלים יהיו חיוביים בעוד דו"חות לאומי יהיו חיוביים פחות ואף יצביעו על ירידה של 19% ברווחים לעומת רווחי הרבעון הראשון של השנה.

להערכת האנליסטים במריל לינץ' יציג הפועלים רווח נקי של 531 מיליון שקל, רווחים שיהוו זינוק של 96% לעומת הרווחים הנומינלים שהציג הבנק ברבעון המקביל אשתקד ועלייה של 3.5% לעומת רווחי הרבעון הראשון של השנה שהסתכמו ב-513 מיליון שקל.

רווחי הבנק מפעילות מימון צפויים להסתכם ברבעון השני של השנה ב-1.9 מיליארד שקל, עלייה של 10.2% לעומת רווחי הבנק מפעילות מימון ברבעון הראשון של השנה שהסתכמו ב-1.7 מיליארד שקל.

תחזיות הרווח של בית ההשקעות לבנק הפועלים אופטימיות על רקע העובדה שדו"חות הרבעון הראשון של השנה הושפעו משמעותית מהנפקת סיגניצ'ר בנק בארה"ב, הנפקה שהניבה לבנק רווחי הון לא מבוטלים. עיקר העלייה ברווחיות הבנק צפוייה לנבוע מהעלייה החדה הצפוייה ברווחים מפעילות מימונית.

בעוד האנליסטים במריל לינץ' אופטימים לגבי תוצאות פעילות בנק הפועלים, הם אופטימים פחות לגבי תוצאות בנק לאומי שיציג להערכתם רווח רבעוני של 374 מיליון שקל שמהווה ירידה של 19% לעומת הרווחים ברבעון הראשון של השנה ועלייה של 52% לעומת הרווח הנומינלי ברבעון המקביל אשתקד. רווחי הבנק מפעילות מימון צפויים להסתכם ב-1.6 מיליארד שקל לעומת 1.5 מיליארד שקל ברבעון הראשון של השנה.

בעוד ההפרשה לחובות מסופקים של הפועלים ברבעון השני של השנה צפויים לעלות ב-1.5% לעומת רמתם ברבעון הראשון של השנה, צופים במריל לינץ' כי ההפרשה לחובות מסופקים בלאומי תרד ב-11.6% ותסתכם ב-355 מיליון שקל. היקף ההפרשה לחובות מסופקים שצופים במריל לינץ' להפועלים צפוי להסתכם ב-418 מיליון שקל.

לסיכום מעניקים במריל לינץ' המלצת "קנייה" לפועלים והמלצת "נייטרלי" ללאומי.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully