וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

נגידי הבנקים המרכזיים בארה"ב ובאירופה מציגים תחזיות אופטימיות

סוכנויות הידיעות

25.8.2004 / 13:39

אלן גרינספאן, נגיד הבנק הפדרלי של ארה"ב: "הצמיחה התחזקה בכל האזורים המרכזיים בעולם"; קלוד טרישה, נגיד הבנק המרכזי של אירופה: "הזינוק במחירי הנפט לא יבלום את התאוששות כלכלת אירופה"



נגיד הבנק הפדרלי בארה"ב, אלן גרינספאן, אמר כי הכלכלה העולמית צברה תאוצה, "התחזקה ופיתחה עמידות" בשנה האחרונה. הדברים נאמרו בתשובות בכתב לשאלות שנשאל בנאומו לועדת הבנקאות של הסנאט ופורסמו אתמול.



"הצמיחה התחזקה בכל האזורים המרכזיים בעולם, לעומת ההתפתחות האיטית במחצית הראשונה של 2003. המדדים האחרונים מראים שהכלכלות הזרות ממשיכות לצמוח", אמר גרינספאן. "עם זאת, קצב הצמיחה בגוש היורו היה איטי, בייחוד בגרמניה".



גרינספאן ציין שיפאן החלה לצמוח בשנה שעברה לאחר תקופה ארוכה של עמידה במקום. עם זאת, לדבריו כלכלתה עומדת בפני סכנות חדשות, "בייחוד העלייה האחרונה במחירי הנפט, שאם תימשך עשויה להיות לנטל על הפעילות הכלכלית ביפאן".



בתגובה לשאלה על מחירי הבתים הגואים, השיב הנגיד כי באזורים מסויימים עלו מחירי הבתים יותר מהעלייה בהכנסות ובדמי שכירות. הוא הוסיף כי, "דבר זה מעיד על כך שייתכן שבשווקים מסויימים שוק הנדל"ן אינו מתואם עם שאר התחומים". הקונגרס הביע דאגה כי מחירי הבתים באזורים עירוניים מסויימים עשויים ליצור "בועה" שתזיק לבעלי בתים ולכלל הכלכלה. גרינספאן הזהיר כי קשה לבדוק באופן מדוייק את העלייה במחירי הבתים בשל שיעורי המשכנתאות הנמוכים.



נגיד הבנק המרכזי של אירופה, קלוד טרישה, אמר כי לא סביר שהזינוק במחירי הנפט השנה יבלום את ההתאוששות הכלכלית ב-12 מדינות גוש היורו. "לדעתי, איננו צריכים לשנות את תחזית הצמיחה שלנו לאירופה", אמר טרישה בראיון לתחנת הרדיו הצרפתית RTL. "אני ממשיך לבטוח בצמיחה ההדרגתית שמתפתחת באירופה בחודשים האחרונים", הוסיף.



"תחזיתנו באוגוסט לא השתנתה מאז יולי", אמר טרישה, "אנו בטוחים שהאינפלציה תרד אל מתחת ל-2% בשנה הבאה". הבנק המרכזי של אירופה הותיר את הריבית ללא שינוי במשך 13 החודשים האחרונים - על שיעור של 2%, הנמוך מזה ששים שנה ? על מנת לאפשר את התאוששות הכלכלה האירופית.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully