וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

נוחי דנקנר מכין את הקרקע לדיווידנד הבא של אי.די.בי אחזקות: אי.די.בי פיתוח תקבל בחודש הבא 426 מיליון שקל

אלי דניאל

25.8.2004 / 17:00

הערכות בשוק: אי.די.בי פיתוח תודיע בעצמה על חלוקת דיווידנד בהיקף של כמה מאות מיליוני שקלים; בינתיים, פעילות חריגה נרשמה היום במניית אי.די.בי אחזקות ונראה כי סאני הגדילה החזקתה בהלמעלה מ-17 חודשים חלפו עברו להם מאז הועברה השליטה בקבוצת אי.די.בי ובמהלך תקופה זו הספיקה החברה לחלק לבעלי מניותיה דיווידנד בהיקף של 954 מיליון שקל בשתי מנות. המנה האחת בסך של 540 מיליון שקל חולקה בספטמבר 2003 בעוד שבמהלך חודש מאי האחרון חולקו כ-414 מיליון שקלים.
על רקע הודעותיהן של החברות הנמנות על הקבוצה, בנוגע לדיווידנדים אותן הן תחלקנה במהלך החודש הבא, נראה כי המנה השלישית תגיע אף היא בקרוב.כך, היום הודיעה דיסקונט השקעות המוחזקת על ידי אי.די.בי פיתוח בשיעור של כ-65% כי היא תחלק לבעלי מניותיה דיווידנד בסך של 333 מיליון שקל, כך שחלקה של אי.די.בי פיתוח בדיווידנד זה יעמוד על כ-216 מיליון שקל. כמו כן, אי.די.בי פיתוח תזכה בשבועות הקרובות במזומנים נוספים בגין חלקה בדיווידנד של 250 מיליון שקל אותו תחלק כלל תעשיות כמו גם בגין חלקה בדיווידנד של 90 מיליון שקל שיחולק על ידי כלל ביטוח. בסך הכל צפויה אי.די.בי פיתוח לקבל לידיה במהלך החודש הבא דיווידנדים בהיקף של כ-426 מיליון שקל.

על רקע זה, ולאור ההערכות כי אי.די.בי פיתוח ואי.די.בי אחזקות יודיעו בימים הקרובים על חלוקת דיווידנד מהותית בהיקף של מאות מיליוני שקלים, נרשמה היום פעילות חריגה במניותיהן של שתי החברות. מניית אי.די.בי אחזקות עלתה ב-0.3% במחזור של כ-68 מיליון שקל בעוד שמניית אי.די.בי פיתוח הוסיפה 0.2% במחזור של כ-30 מיליון שקל.בשוק ההון מעריכים כי חברת סאני אלקטרוניקה, אשר החזיקה עד כה ב-7.06% מהון המניות של אי.די.בי אחזקות, החליטה להגדיל את אחיזתה בחברה זו, לאור ההערכה כי בתוך זמן קצר היא תזכה לפירות בדמות דיווידנד שמן.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully