וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

למרות ההאטה בענף הנדל"ן - הכנסות גב-ים גדלו ב-19% מהרבעון המקביל והסתכמו ב-76.8 מ' ש'

אלי דניאל

8.5.2001 / 13:52

בנטרול השפעת המדיניות החשבונאית גדל הרווח הנקי של החברה בכ-21% והסתכם ב-15.6 מ' ש'

חברת גב-ים לקרקעות , חברת הנדל"ן המניב הנמצאת בשליטת נכסים ובנין מקבוצת דיסקונט השקעות , פירסמה היום את דו"חותיה הכספיים לרבעון הראשון של שנת 2001. מהדו"חות עולה כי הכנסות החברה מהשכרת מבנים, מכירת דירות ומתן שירותי אחסון הסתכמו בכ-76.8 מיליון שקל - עלייה של כ-19% לעומת ההכנסות ברבעון המקביל (עלייה של כ-29% לעומת ההכנסות ברבעון הרביעי של שנת 2000) .

הכנסות החברה מהשכרת מבנים הסתכמו ברבעון הראשון בכ-43.4 מיליון שקל - עלייה של כ-12% לעומת ההכנסות מהשכרת מבנים ברבעון המקביל. עלייה זו נובעת בעיקרה מאכלוס מבנים חדשים שנכנסו למאגר הנכסים המניבים של חברת גב-ים (שיעור התפוסה במבני החברה עומד על 93%) .

הכנסות החברה ממכירת דירות הסתכמו ברבעון הראשון בכ-22.2 מיליון שקל - עלייה של כ-45% לעומת ההכנסות ממכירת מבנים ברבעון המקביל. באשר להכנסות מבטוחות, מימון ואחרות, הרי שבסעיף זה נרשמה ירידה של כ-6%, כאשר הכנסות אלה הסתכמו בכ-8.6 מיליון שקל.

הרווח הנקי של החברה הסתכם ברבעון הראשון ב-15.6 מיליון שקל - ירידה של כ-26% לעומת רווח של 21.1 מיליון שקל שנרשם ברבעון המקביל (וגידול של כ-26% לעומת הרווח ברבעון הרביעי). בחברה מציינים כי ברווחי החברה בשנה שעברה נכללה השפעה מצטברת של שינוי המדיניות החשבונאית לעניין ההכרה בהכנסה ממכירת דירות בסך של 8.2 מיליון שקל. בנטרול השפעה זו גדל הרווח הנקי של החברה ברבעון הראשון בהשוואה לרבעון המקביל בכ-21%.

החברה השיגה ברבעון הראשון תשואה (נטו) על ההון העצמי של 11.1% (על בסיס שנתי).

גב-ים פועלת בענף הנדל"ן במספר תחומים. בתחום הנכסים המניבים עוסקת החברה בייזום, פיתוח, תכנון, הקמה, השכרה וניהול של אזורי תעשייה ואחסנה, פארקים לתעשיות עתירות ידע, בנייני משרדים, מרכזים מסחריים וחניונים; בתחום הבנייה למגורים החברה עוסקת בייזום, פיתוח, בנייה ושיווק של שכונות מגורים (החברה עוסקת כיום בהקמת שלוש שכונות מגורים: נוה-גנים בקרית מוצקין, מרום נוה ברמת גן והכרמל הצרפתי בחיפה). לחברה ולחברות הבנות שלה עתודות קרקע וזכויות בנייה ברחבי הארץ בהיקף של מאות אלפי מ"ר.

מניות החברה נסחרות בתל אביב לפי שווי של כ-747 מיליון שקל. ההון העצמי של החברה מסתכם ליום ה-31 במארס 2001 ב-576.7 מיליון שקל והוא מהווה כ-30% מהמאזן.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully