וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בעלת עניין חדשה בליפמן: קרן הגידור JANA Partners השלימה רכישת 1.7 מיליון מניות והגיעה להחזקה של כ-5.9%

שירלי יום-טוב

29.8.2004 / 16:10

הקרן האמריקאית רכשה בשנתיים האחרונות מניות בחברות שבחלקן התפתח לאחר מכן מאבק למינוי דירקטורים מטעמה; מנהלת נכסים בהיקף של כ-1.4 מיליארד דולרבחברת ליפמן הישראלית יש החל מהשבוע שעבר בעלת עניין חדשה. קרן הגידור JANA Partners האמריקאית הגיעה להחזקה של כ-5.9% מליפמן לאחר שהשלימה רכישת כ-1.7 מיליון מניות החברה, כך על פי דיווח שהוגש לרשות ניירות ערך בארה"ב (SEC). ג'נה מנוהלת על ידי בארי רוזנשטיין וגרי קליר, ופועלת מסן פרנסיסקו ומניו יורק. הקרן מנהלת נכסים בהיקף של כ-1.4 מיליארד דולר והחלה, ככל הנראה, ברכישת מניות ליפמן בהנפקה שבוצעה בינואר.על פי דפוסי הפעולה של קרן גידור זו בשנים האחרונות, הרי שקיימת אפשרות לפיה הרכישות האחרונות של מניות ליפמן הן רק יריית הפתיחה. באפריל האחרון היתה מעורבת ג'נה בעסקת רכישת מניות בחברת InterCept האמריקאית (סימול ICPT), בה היא הגיעה לבסוף להחזקה של כ-8%. מהלך זה גרר אחריו מאבק שליטה על החברה בין היו"ר והמנכ"ל לבין הקרן. המאבק נסוב, בין היתר, על מינוי דירקטורים והסתיים ביוני האחרון, בפשרה שכללה מינוי שני דירקטורים מטעם ג'נה.עסקה נוספת שהסתיימה במינוי דירקטור מטעם ג'נה היא רכישת מניות בחברת קוברה האמריקאית (COBR), המוכרת אמצעי תקשורת ניידים. ג'נה החלה לאסוף מניות קוברה ב-2001 ושנתיים לאחר מכן הגיעה להחזקה של כ-10%, צעד שגרר אחריו את מינויו של רוזנשטיין כדירקטור בחברה.עם זאת, התפתחותו של מאבק שליטה בליפמן היא תרחיש בעל סבירות נמוכה יותר בשל השליטה של שתי בעלות המניות הגדולות ביותר בחברה, מבטח שמיר ופימי, עם כ-30% יחד ו-5 דירקטורים מטעמן.
רכישת המניות בליפמן הפכה את ג'נה לבעלת המניות הרביעית בגודלה בחברה. מבטח שמיר מחזיקה כ-18.5% ומז אופ של קרן פימי, בניהולו של ישי דוידי, מחזיקה 11.5%. בעלת המניות השלישית בגודלה היא Zand אינטרנשיונל, חברה הרשומה בפנמה, שהחלה לרכוש מניות ליפמן בשנת 2001, ולה כ-10% מהחברה.ליפמן מייצרת מערכות סליקה ומוצרי קצה לקריאת כרטיסי אשראי. החברה השלימה בסוף ינואר האחרון הנפקה בנאסד"ק בה גייסה כ-94 מיליון דולר באמצעות הנפקת 2.25 מיליון מניות להן נרשם ביקוש יתר של פי 5.5. במסגרת ההנפקה מכרו גם מבטח שמיר וקרן פימי 750 אלף מניות בסך הכל בתמורה ל-31.2 מיליון דולר. מבטח שמיר מכרה 465 אלף מניות שהזרימו סכום של 19.3 מיליון דולר, וקרן פימי מכרה 285 אלף מניות בתמורה ל-11.9 מיליון דולר.

מאז בוצעה ההנפקה, לפי מחיר של 41.6 דולר, הוסיפה המניה כ-8%, והיא נסחרת כיום במחיר של כ-22.5 דולר (מתואם ספליט ביחס של 2:1). ברבעון השני רשמה ליפמן רווח נקי של 6.6 מיליון דולר במחזור של 38.3 מיליון דולר. לא ניתן היה להשיג את תגובת ליפמן.


טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully