וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

וול סטריט: מג'יק יורדת בכ-5%

אפרת נוימן

31.8.2004 / 23:18

צורן יורדת בכ-1% - זכתה אתמול להמלצה חיובית של פסיפיק גרות. מגל מוסיפה 2.3%. ריטליקס השלימה התקנות ב-650 חנויות של רשת קייסי'ז. המדדים כמעט ללא שינוי


בוול סטריט נפתח יום המסחר כמעט ללא שינוי. בין המניות הישראליות בולטת מגל בעלייה של 2.3%. מנגד, יורדת מג'יק ב-4.8% בהמשך לירידה של 10.5% אתמול.

סקירת טרום מסחר


יום המסחר האחרון של חודש אוגוסט עשוי להתאפיין במחזורי מסחר נמוכים יחסית, בהמשך ישיר לשני ימי המסחר הקודמים. החוזים העתידיים מצביעים בשעה זו על פתיחת מסחר ללא שינוי ניכר, לאחר ירידות השערים שנרשמו אמש. נאסד"ק איבד אתמול 1.4% מערכו והדאו ירד ב-0.7%.

שני נתונים מקרו כלכליים, שיפורסמו במהלך המסחר, עשויים גם הם להתוות את מגמת המסחר היומית. מדד ביטחון הצרכנים לחודש אוגוסט צפוי להצביע על ירידה לרמה של 103.2 נקודות מרמתו ביולי - 106.1 נקודות. ירידה צפויה גם במדד מנהלי הרכש של שיקאגו, לרמה של 60 נקודות מ-64.7 נקודות ביולי, כך שזו עשויה להצביע על התמתנות מסוימת בקצב התרחבות המגזר היצרני באזור המערב התיכון. כל רמה מעבר לרמת 50 הנקודות מצביעה על התרחבות המגזר היצרני.

גם מחירי הנפט יורדים היום. במסגרת המסחר האלקטרוני נסחרת היום חבית נפט גולמי סביב מחיר של 42 דולר, ירידה של 0.3% נוספים בהשוואה למחירה אתמול. כזכור, ביום ו' האחרון טיפס הנפט למחיר שיא של 49.4 דולר.

בניו-יורק נמשכת זה היום השני ועידת המפלגה הרפובליקנית ומשקיעים רבים החליטו לנטוש את רחובות העיר, עקב סידורי הביטחון הקפדניים ופקקי התנועה הרבים. ביום שני הקרוב יחול "יום העבודה" האמריקאי, ובאופן מסורתי נחשב השבוע שלפניו לשבוע חלש מבחינת פעילות המסחר. הפעם, בשל הוועידה המתקיימת בעיר, צפוי שבוע חלש אף יותר. ב"יום העבודה" לא מתקיים מסחר בבורסות בארה"ב.

בקרב המניות הישראליות הנסחרות בניו-יורק, עשויה צורן להמשיך ולרכז תשומת לב, לאחר שבית ההשקעות פאסיפיק גרות פירסם אתמול דו"ח חדש, ובו מענה לטענה שהעלה בית ההשקעות נידהאם בשבוע שעבר. להערכת האנליסטים של פסיפיק גרות, החששות של נידהאם אינם מוצדקים ואף יותר מכך - הם סבורים כי, "האזהרה של סירוס בשבוע שעבר שימשה בסיס לניחושים לגבי מצבה העסקי של צורן".

להערכת פסיפיק גרות, הבעיה בשוק נגני ה-DVD של סירוס היא ספציפית עבורה, כך שאינה רלוונטית לצורן. כ-64% ממכירותיה של סירוס מתבצעות דרך מפיצים ומיועדות לשווקים שונים, אותם מתקשים האנליסטים לכמת. לעומת זאת, הם סבורים כי במקרה של צורן העניין פשוט יותר, מאחר שהלקוחות המרכזיים שלה נמצאים ביפאן ובקוריאה, והם אינם לקוחות של סירוס.

מניית צורן נסחרת לפי מכפיל 15 על הרווחים הצפויים ב-2005, ואילו האנליסטים בריאן אלגר וג'יי סריבטסה סבורים כי שווי כזה מתבסס בעיקר על שקלול הסיכונים, ואינו משקף כמעט בכלל את סיכויי הצמיחה של החברה. לדבריהם, צורן ראויה להיסחר במכפיל גבוה יותר לאור תחזיות החברה. המלצתם למניה נותרת על "תשואת יתר".

כזכור, ביום ד' האחרון פירסמה חברת סירוס לוג'יק אזהרת רווח וביום המחרת הוריד בית ההשקעות Needham את המלצתו לצורן ל"החזק", בעקבות "חששות ביחס לחוסנו של שוק נגני ה-DVD", ומניית צורן איבדה כ-8%. ביום שישי הצליחה המניה לתקן מעט, אולם אתמול שוב איבדה גובה ונעלה בירידה של כ-4.5%. זאת למרות נסיונות ההרגעה של בית ההשקעות פסיפיק גרות.

מניית ליפמן (NASDAQ:LPMA) הדואלית, מאבדת היום בבורסה בת"א 3.4% לאחר שאהרון ליפמן, המחזיק ב-2.4% ממניות החברה, מכר היום כ-40% מאחזקותיו בהיקף של 25 מיליון שקל. את המניות מוכר עבור ליפמן בית ההשקעות UBS, זאת לאחר ששוחררו מחסימה שהיתה עליהם מאז הנפקת מניות החברה בוול סטריט בראשית השנה.

ריטליקס, המפתחת ומשווקת פתרונות תוכנה כלל מערכתיים לתעשיית קמעונות המזון, חנויות נוחות ותחנות דלק ומסעדות, הודיעה הבוקר בצוותא עם חברת NCR כי רשת חנויות הנוחות האמריקאית קייסי'ז (Casey?s General Stores) השלימה התקנה של מוצריהן בחנות ה-650 שלה - כמחצית ממספר החנויות אותן היא מפעילה. ההתקשרות שבין הצדדים מתייחסת להתקנת פתרונות התוכנה והחומרה של ריטליקס ו-NCR בכל חנויותיה של הרשת האמריקאית.

קייסי'ז נחשבת לאחת מרשתות חנויות הנוחות והדלק הגדולות בארה"ב, והמוצרים אותן היא התקינה בחנויותיה כוללים את חבילת פתרונות התוכנה של ריטליקס, ה-StorePoint, לצד החומרה של NCR. בבורסה של ת"א דווקא יורדת היום ריטליקס ב-2.1%.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully