וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

וול סטריט: אלדין איבדה 3%

אפרת נוימן

31.8.2004 / 23:44

והשלימה ירידה של 42% מיוני. ווקלטק איבדה 4.5% לאחר שזינקה אתמול ב-13.5%

יום המסחר בוול סטריט נסגר בעליות שערים קלות במדדים, למרות נתוני מקרו בדבר מדד בטחון הצרכנים ומדד מנהלי הרכש של אזור המערב התיכון, אשר היו נמוכים מהצפוי. מדד נאס"ק רשם עלייה של 0.1% לרמה של 1,838 נקודות. הדאו הוסיף 0.5% לרמה של 10,172 נקודות. כבשני ימי המסחר הקודמים, גם היום נרשמו מחזורי מסחר נמוכים.

מחירי הנפט המשיכו היום לרדת, ומחירה של חבית נפט נקבע על 42.15 דולר.

בין הישראליות, המשיכה מניית מג'יק (MGIC:NASDAQ)לאבד גובה, והיא ירדה ב-4.8% למחיר של 3.4 דולרים, לאחר שצנחה אתמול ב-10.5%. המימושים מגיעים לאחר זינוק של 47% בשבועיים האחרונים.

מניית טבע (TEVA:NASDAQ)איבדה היום 1.7% למחיר של 27.3 דולר. זאת, למרות הידיעה שפורסמה היום כי חברת התרופות מיילן, אשר משכה את תביעתה כנגד ה-FDA ופרוקטור אנד גמבל, מתכוונת להגישה מחדש. מיילן הודיעה כי הסיבה למשיכת התביעה והגשתה מחדש היא נתונים חדשים שיכולים להשפיע על סוגיית "הגנריקה באישור", שלה השפעה רבה גם על טבע.

לאחר שהוסיפה ביום שישי 6% בעקבות המלצת "קנייה חזקה" מבית ההשקעות Southwest Securities, המשיכה היום מניית חברת פתרונות האבטחה אלדין (ALDN:NASDAQ) את מגמת הירידות מאתמול, ואיבדה 3% למחיר של 15.5 דולר. מיוני השנה איבדה החברה 42% מהשווי שלה.

אמדוקס (DOX:NYSE)עלתה ב-0.25% למחיר של 20.1 דולר, למרות שבבית ההשקעות WR המברכט הותירו את המלצת ה"קנייה" למניה. גם מחיר היעד לאמדוקס נותר ברמתו - 32 דולר.

מניית ליפמן (NASDAQ:LPMA) הדואלית ירדה ב-1.7% למחיר של 21.3 דולר לאחר שאהרון ליפמן, המחזיק ב-2.4% ממניות החברה, מכר היום כ-40% מאחזקותיו בהיקף של 25 מיליון שקל במסגרת המסחר בבורסת תל אביב. את המניות מוכר עבור ליפמן בית ההשקעות UBS, לאחר שהן שוחררו מחסימה לתקופה של חצי שנה מאז הנפקת מניות החברה בוול סטריט בראשית השנה.

מניית צורן (ZRAN:NASDAQ) נותרה כמעט ללא שינוי. אתמול פירסם בית ההשקעות פאסיפיק גרות דו"ח חדש, ובו מענה לטענה שהעלה בית ההשקעות נידהאם בשבוע שעבר, אשר בעקבותיה הוריד את המלצתו. להערכת האנליסטים של פסיפיק גרות, החששות של נידהאם אינם מוצדקים ואף יותר מכך - הם סבורים כי "האזהרה של סירוס בשבוע שעבר שימשה בסיס לניחושים לגבי מצבה העסקי של צורן".

להערכת פסיפיק גרות, הבעיה בשוק נגני ה-DVD של סירוס היא ספציפית עבורה, כך שאינה רלוונטית לצורן. כ-64% ממכירותיה של סירוס מתבצעות דרך מפיצים ומיועדות לשווקים שונים, אותם מתקשים האנליסטים לכמת. לעומת זאת, הם סבורים כי במקרה של צורן העניין פשוט יותר, מאחר שהלקוחות המרכזיים שלה נמצאים ביפאן ובקוריאה, והם אינם לקוחות של סירוס. המלצתם למניה נותרת על "תשואת יתר".

ריטליקס (RTLX:NASDAQ), המפתחת ומשווקת פתרונות תוכנה כלל מערכתיים לתעשיית קמעונות המזון, חנויות נוחות ותחנות דלק ומסעדות, הודיעה הבוקר בצוותא עם חברת NCR כי רשת חנויות הנוחות האמריקאית קייסי'ז (Casey’s General Stores) השלימה התקנה של מוצריהן בחנות ה-650 שלה - כמחצית ממספר החנויות אותן היא מפעילה. ההתקשרות שבין הצדדים מתייחסת להתקנת פתרונות התוכנה והחומרה של ריטליקס ו-NCR בכל חנויותיה של הרשת האמריקאית. למרות הודעת החברה, ריטליקס איבדה 1.5% ל-18.5 דולר.

אופטיבייס (OBAS:NASDAQ) נסחרה ללא שינוי, למרות שהחברה דיווחה היום כי חברה בת של Scott County Telephone תפרוש את פלטפורמת ה-MGW 5100 שלה, במטרה לספק שירותי טלוויזיה מתקדמים ללקוחותיה.

עוד בין הישראליות: צ'ק פוינט איבדה 2.1% למחיר של 17.5 דולר; אודיוקודס הוסיפה 2.3% למחיר של 11.3; ווקלטק איבדה 4.5% למחיר של 1.26 דולר, לאחר שזינקה אתמול ב-13.8% בעקבות דו"ח חיובי של ינקי גרופ.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully