וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

נדחה ערעור אולפני וורנר בתביעה נגד תבל

רוני קורן-דינר

1.9.2004 / 16:11

חויבו ב-100 אלף שקל הוצאות משפט. התביעה נגד ערוצי זהב, שרכשה מוורנר סדרות כגון "חברים", "אי.אר" ו"סופרנו'ס" - עדיין מתבררת בביהמ"ש בקליפורניה

שופטת ביהמ"ש המחוזי בת"א, ורדה אלשייך, דחתה היום את הערעור שהגישו אולפני וורנר ברד'רס האמריקאיים בתביעתם נגד חברת הכבלים תבל, על סך 17 מיליון דולר. השופטת קבעה כי כיוון שתבל נמצאת עדיין תחת צו הקפאת הליכים, הוצאות ההליך המשפטי המתנהל נגדה בבית המשפט בקליפורניה לא יחולו עליה. וורנר חויבה בהוצאות בסך 100 אלף שקל.

בנובמבר 2002 הגישה וורנר בבית משפט בקליפורניה תביעה נגד תבל בה ביקשה, בין היתר, פיצוי כספי בסך 17 מליון דולר על כך שתבל (ובאמצעותה כל חברות הכבלים) רכשה מוורנר זכויות לשידורי סרטים, והפרה את הסכם ההתקשרות בכך שלא העבירה לכאורה את התשלומים שסוכם עליהם. וורנר ביטלה את החוזה באופן חד צדדי, ודרשה להפסיק את שידורם של כל הסרטים שבבעלותה ולבטל זכויות לשידורים חוזרים של אותם סרטים. במקביל, תבעו אולפני וורנר את חברת ערוצי זהב, שרכשה מהם עבור כל חברות הכבלים סדרות רכש כגון "חברים", "אי.אר", "סופרנו'ס" ועוד. תביעה זו עדיין מתבררת בביהמ"ש בקליפורניה.

זמן קצר לאחר הגשת תביעת וורנר נגד תבל בקליפורניה, הגיש נאמן תבל לבית המשפט המחוזי בתל אביב בקשה להורות לוורנר להפסקת ההליך המשפטי בארה"ב לאור צו הקפאת ההליכים. צו זה, שניתן בעקבות קריסת תבל, אוסר פתיחת הליכים חדשים נגדה ללא קבלת רשות מביהמ"ש המחוזי בתל אביב. התביעה נדחתה ונקבע כי לא תהיה לה כל אפשרות אכיפה בתחומי ישראל באם תתקבל. כמו כן, נדחתה מרבית הוכחת החוב שהגישה וורנר.

וורנר עירערה על דחיית הוכחת החוב, ולאחר קבלת תגובות נאמן תבל וכונס הנכסים הרשמי, החליטה השופטת אלשייך, כאמור, לקבל את עמדת תבל ולחייב את וורנר בהוצאות משפט. את תבל ייצגו עוה"ד דרור ויגדור, אורנה ששון-ארדיטי וחניטל בלינסון ממשרד יגאל ארנון ושות'. את וורנר ייצג בישראל משרד עוה"ד ברץ-בר נתן (פש"ר 1361/02, בש"א 3896/04).

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully